MFK Frýdek-Místek vs 1. FC Znojmo


MFK Frýdek-Místek vs 1. FC Znojmo

  11.5.2017                   Přečteno: 1357x

A je to tady, poslední domácí zápas sezony!

V neděli po poledni na Znojmo!

Poslední domácí zápas FNL ročníku 2016/2017 se odehraje před kamerami ČT.

Veledůležitý zápas Lipiny se Znojmem se odehraje na stadionu ve Stovkách mimořádně v neděli, 14. května v netradičním čase, a to již ve 12:20. Proč? Toto utkání si do svého programu vybrala Česká televize, která jej bude vysílat živě na ČT Sport. I v tomto utkání budeme velice potřebovat pomoc vás, výtečných fanoušků! Naše záchrana ve FNL ještě stále není definitivní! Poslední zápas v Olomouci se nám nevyvedl a prohráli jsme 1:0

Vzájemná bilance těchto soupeřů je poměrně vyrovnaná, když z pěti zápasů dvakrát vyhráli Valcíři a třikrát „Okurkáři“ z jihu Moravy. Gólové skóre je 5:6. Poslední zápas se Znojmem jsme sehráli na jeho hřišti 4. listopadu loňského roku a domů do Stovek jsme si přivezli všechny tři body! Tehdy jsme odehráli kvalitní utkání a po gólech Nicolase Šumského z 58. minuty a Pavola Ilka z 87. minuty jsme vyhráli 2:0.

A jak to tehdy viděli trenéři obou celků?Někteří hráči hráli nervózně, nepodali výkon, který od nich očekávám, zřejmě už se vidí někde na zimní dovolené, to si musíme vyříkat,“ čertil se kouč Znojma Radim Kučera. „Je to o rozhodování při šancích, my nějaké měli, ale nakonec je dal soupeř a tím nás dokonale ztrestal. Ke konci jsme riskovali, stáhli jsme hru na tři obránce, a to je vabank. Buď vyrovnáte, nebo dostanete druhý gól," doplnil Kučera.

„První poločas se hrál vyrovnaný fotbal. Po přestávce jsme však dění na hřišti již ovládli, vše měli pevně ve svých rukou a myslím, že jsme zaslouženě i vyhráli. Byť je nutno přiznat, že překvapivě. V minulých zápasech jsme několikrát ukázali dobrou formu, třeba v Sokolově jsme vyhrávali už 3:1, ale na výhru jsme nedosáhli. O to více nás tento výsledek těší a do dalších zápasů i posílí," svěřil se po zápase trenér Frýdku-Místku Miroslav Nemec.

A co k nedělnímu zápasu říká trenér Valcířů Leoš Kalvoda? „Znojmo je velmi fotbalové. Bude to zřejmě boj. Musíme být agresivní v osobních soubojích, hráče dostupovat. Situace, ve které jsme se ocitli nám velí jednoznačně vyhrát! A za tím si jednoznačně půjdeme!“.

Kapitán týmu Petr Literák dodává: „Všichni v kabině si dobře uvědomujeme, že svými posledními výsledky a také předváděnou hrou jsme našim fanouškům radost nedělali. Přesto bych chtěl za celý manšaft požádat všechny naše příznivce, přijďte na stadion a vytvořte takovou atmosféru, která nám pomůže získat všechny tři body! Buďte našim dvanáctým spoluhráčem! Za vaši podporu ve všech zápasech, ať už doma nebo venku, jsme velice vděčni a moc nás těší! Děkujeme!“

Vážení sportovní přátelé, fanoušci, fanynky, příznivci i nazlobení srdcaři. Dejme hněv stranou a pomozme Valcířům zvládnout důležitý zápas proti 1. SC Znojmo FK!

Připomeňme si to dobré z podzimu, začátek jara a pomozme našim borcům v posledním domácím utkání proti Znojmu!

Areál ve Stovkách otevře své brány již od 11.00 hodin. Pro děti jsme zajistili velký skákací hrad, malování na obličej a malování jen tak, a to zcela zdarma. K tomu vám bude k dispozici bohaté občerstvení. Atrakce se stánky bude umístěna vedle hřiště s umělým osvětlením.

Od 12.20 hodin pak začne pod dohledem televizních kamer České televize mistrovské utkání, ve kterém musí Lipina pořádně zabrat a vybojovat cenné body.

Dále se od 16.00 hodin odehraje další utkání našich nejstarších dorostenců U19 proti béčku Slovácka, což je další utkání v tažení za toužebným postupem do nejvyšší soutěže! 

Těšíme se na vás!

28.kolo FNL neděle 14. května 12:20

Lipina – 1. SC Znojmo FK

Rozhodčí: Adeleanu – Mokrusch, Kožár

Delegát: Svoboda

Nejlepší střelci: Lipina – Nicolas Šumský 8 branek, Znojmo – Jakub Teplý 6 branek

 

 

Hlavní partneři

© Copyright 2016 MFK Frýdek-Místek. Všechna práva rezervována.