Lipina potřebuje nutně tři body!


Lipina potřebuje nutně tři body!

  19.5.2017                   Přečteno: 719x

Perný zápas nás čeká v dalekém Varnsdorfu!

Až do Šluknovského výběžku zajíždí hráči Lipiny k odehrání zápasu 29. kola FNL. Čeká je tam boj o body, které znamenají záchranu v druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Ač se po podzimní části sezony zdálo, že Lipina nebude mít problémy se záchranou, tak na jaře po zcela tristních výsledcích se ocitla v ohrožení sestupu. Bohužel ani v posledním domácím zápase, kdy jsme prohráli se Znojmem vysoko 0:3, se nám nepodařilo odpoutat z tohoto nelichotivého postavení.

Ve Varnsdorfu nás tedy v neděli odpoledne čeká takřka boj o život! Od našeho postupu do FNL se nám však tento tým nepodařilo nikdy porazit! Vzájemná bilance je tedy 0 vítězství, 2 remízy a 5 porážek! Poslední zápas se odehrál 12. listopadu loňského roku na našem hřišti. Zápas tehdy ovlivnilo silné sněžení v průběhu hry. Již v osmé minutě se prosadili hosté Jakubovem. V desáté minutě hlavou vstřelil vyrovnávací branku Peter Nworah, kterou náležitě oslavil. Do poločasu se podařilo opět strhnout vedení na varnsdorfskou stranu Zierisovi. V druhé polovině pak hosté udeřili v sedmdesáté minutě potřetí, tentokrát se trefil Durděvič a našim se podařilo již jen Petrem Literákem v 81. minutě snížit na konečných 2:3. Trenér Lipiny Miroslav Nemec tehdy zápas ohodnotil takto: „V první půli jsme individuálně nezvládli dvě situace, ze kterých jsme inkasovali školácké branky. My se naopak na gól strašně nadřeme. Do druhého poločasu jsme změnili systém hry, zkusili jsme míče nakopávat, což nám nevyšlo. Soupeř vstřelil třetí gól a my se pak už do zápasu nedostali. Musím ale říct, že my si dnes vyhrát nezasloužili, jelikož jsme nepodali dobrý výkon. Z naší strany tam bylo mnoho individuálních chyb“.

Současný trenér Valcířů Leoš Kalvoda říká k nedělnímu zápasu: „Varnsdorf v posledním utkání v Opavě sice prohrál, ale po výborném výkonu. Nám bude chybět na stoperu Petr Literák. To je ztráta, ale určitě jej kvalitně nahradíme. Musíme vypilovat hru záložní řady,“ a dodal: „V podzimní části jsme dávali hodně branek, což na jaře nepotvrzujeme, a to nám velmi chybí. Na to se také v týdnu na trénincích zaměříme. Ve Varnsdorfu musíme jednoznačně uspět“.

Věříme, že naši hráči tedy podají daleko lepší výkon než v neděli proti Znojmu a také protrhnou smůlu v zápasech s Varnsdorfem a ze severu Čech si přivezeme co nejlepší výsledek!

29. kolo Fortuna národní ligy, neděle 21.května 16:00

FK Varnsdorf – MFK Frýdek-Místek

Rozhodčí: Matějček – Blažej, Šimáček

Delegát: Čičmanec

Hlavní partneři

© Copyright 2016 MFK Frýdek-Místek. Všechna práva rezervována.