Ve středu hostíme třetiligové Petřkovice


Ve středu hostíme třetiligové Petřkovice

  11.7.2017                   Přečteno: 1355x

Valcíři se v přípravném období tentokráte představí fanouškům doma

Ve středu 12. 7. se Valcíři střetnou ve Stovkách s třetiligovými Petřkovicemi. FC Odra Petřkovice hraje od ročníku 2016/17 Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Jako nováček soutěže se umístil na krásném pátém místě, se stejným bodovým ziskem jako čtvrtá Hanácká Slavia Kroměříž, horší jen o skóre. V tomto ostravském týmu, který byl založen v roce 1936, hrála či stále ještě hraje i řada fotbalistů, kteří prošli i MFK Frýdek-Místek. Vzpomeneme např. Radima Wozniaka a Zdeňka Staňka, kteří spolu tvořili v Lipině stoperskou dvojici nebo Martina Cesneka, Davida Fromeliuse či Milana Halašku. Na začátku nové sezóny je to zatím naopak, právě z Petřkovic k nám zamířil brankář Antonín Buček a na zkoušku také Dominik Špavelko.

V zimě jsme na naší umělé trávě odehráli společně přípravné utkání, které skončilo 1:1. Oba góly však vstřelili hráči Petřkovic, když se ve 37. minutě trefil za hosty Milan Halaška a v 82. minutě se do vlastní sítě trefil hostující Martin Václavík.

Trenér Venglarčík sdělil předběžnou sestavu: „V bráně Buček, z levé strany Švrček, Fukala, Literák, Biolek, před nimi bude hrát Vorobej, který tu je nově na zkoušku, dále Šumský s Ondráčkem, na levé straně zálohy Grussmann a vpravo Varadi, na hrot Kovařík. Plnou zátěž dostane mladý Fukala s Vorobejem, ostatní hráči budou hrát tak, abychom jejich zápasovou zátěž nějakým způsobem rovnoměrně rozdělili, protože některé posty máme zdvojené či dokonce ztrojené.“ Dále se zmínil o sobotním utkání proti Prostějovu: „V sobotu bychom měli nastoupit již zhruba v sestavě, která by hrála první kolo MOL Cupu, i když různé okolnosti to samozřejmě ještě mohou změnit.“

Zápas ve středu 12. 7. začíná v 17 hodin na Stovkách a určitě si jej nenechte ujít!

Hlavní partneři

© Copyright 2016 MFK Frýdek-Místek. Všechna práva rezervována.