Generálku obstará pohár s Holicí


Generálku obstará pohár s Holicí

  17.7.2017                   Přečteno: 610x

Po víkendu znají naši fotbalisté jméno soupeře pro 1. kolo MOL Cupu.

Už jen pouhé dva zápasy čekají naše A-muže před začátkem nové sezony ve FNL. V tomto týdnu se nejprve Valcíři představí ve Frýdlantu nad Ostravicí, a to ve středu od 18 hodin, generálku pak obstará pohárový duel na hřišti 1. HFK Olomouc.

Hanáci se do úvodního kola národního poháru museli probojovat přes nedělní předkolo, které Holičtí sehráli na hřišti FK Šumperk. Hosté dorazili do podhůří Jeseníků s koučem Romanem Sedláčkem, který tak přesně po roce oplatil stejnému soupeři porážku. Zatímco loni musel na šumperské půdě skousnout pohárové vyřazení jako trenér Mohelnice, letos se v novém působišti mohl radovat z postupu do dalšího kola, kde jej čekají právě naši hráči. "Šumperk je pokaždé nepříjemý soupeř, mají mladé běhavé kluky, přesto jsme měli převahu a hru kontrolovali prakticky celý zápas. Byl to kvalitní zápas a pro nás dobrá příprava. Musím poděkovat klukům z béčka a také dorostencům, kteří dorazili, abychom ten zápas vůbec mohli odehrát a postoupit," řekl k zápasu Sedláček. "Máme tady několik kluků v přípravě, ale ještě jsme neuzavřeli kádr, nechceme nic uspěchat, proto hráli ti, co zůstali z loňska a zbytek jsme doplnili o dorostence," prozradil trenér Šumperku Bohdan Hecl. "V zápase se projevilo, že jsme o týden později v přípravě, soupeř nás přehrál, byl lepší a zaslouženě zvítězil. My jsme se moc nedostávali do hry, ještě v první půli jsme tam měli nějaké nebezpečné brejky, ale po přestávce se projevila větší zkušenost soupeře, rozhodl i jeho větší důraz," dodal šumperský lodivod.

FK Šumperk - 1. HFK Olomouc 1:3 (1:1)
Branky: 11. Rozsíval - 22. Chlopek, 53. Drmola, 84. Horka (pk). Rozhodčí: Dorušák - Hlubinka, Heger. Diváci: 165.
Šumperk: Kreizl - Jurásek, Španihel, Nimrichtr, Rýznar (67. Ondráček) - Bernard, Ševčík (74. Vejchoda) - Kotzmann (60. Svačinka), Rozsíval, L. Horák - Podhorný. Trenér: Bohdan Hecl.
HFK: Mucha - Krumpolc, Drmola, Řehák, Haas - Blažkovský (88. Němec), Horka, Buček (90. Bradáč), Bořil, Chlopek (86. Spurný) - Krejčí. Trenér: Roman Sedláček.

Druholigisté v 1. kole MOL Cupu
Louny - Sokolov
Souš - Varnsdorf
Vykáň - Ústí nad Labem
Meteor Praha - Vlašim
Velvary - České Budějovice
Vysoké Mýto - Pardubice
Mariánské Lázně - Vikt. Žižkov (st 19. 7.)
Sedlčany - Táborsko
Červ. Kostelec - FC Hradec Králové
Čáslav - Příbram
Živanice - Olympia Hr. Králové
Polná - Znojmo
Nový Jičín - MFK Vítkovice
Havířov - Třinec (út 18. 7.)
FK Jeseník - SFC Opava (st 19. 7.)

Ostatní z okolí
Sokol Ústí u Př. - Hlučín
Bohumín - Petřkovice
Brumov - Val. Meziříčí
Kozlovice - Uničov
Mohelnice - Prostějov

Hraje se v sobotu 22. července od 17 hodin. Druhé kolo poháru je pak na pořadu 9. srpna (17 h) a herní dvojice i organizátor utkání se budou již losovat.

 

Hlavní partneři

© Copyright 2016 MFK Frýdek-Místek. Všechna práva rezervována.