Devatenáctku čeká ligová premiéra s Ostravou


Devatenáctku čeká ligová premiéra s Ostravou

  3.8.2017                   Přečteno: 1560x

V sobotu 5. srpna startuje 1. Celostátní dorostenecká liga, na úvod mladí Valcíři vyzvou ve Stovkách ostravský Baník.

Po několika letech se ve Stovkách opět bude hrát prvoligový fotbal. Ne sice ten mužský, nýbrž dorostenecký. Premiérově tak budou mít fanoušci možnost vidět v akci nejlepší družstva celé republiky ve věkových kategoriích U19 a U17. V prvním kole se mladí Valcíři porovnají se stejně starými hráči ostravského Baníku. Devatenáctka hraje v sobotu 5. srpna od 10.30 hodin, sedmnáctka má výkop stanoven na 12.45 hodin. Ještě než prvoligová soutěž odstartuje, položili jsme pár otázek šéftrenérovi SCM a kouči U19ky, Radomíru Hlaváčovi.

Už v sobotu startuje dorostenecká nejvyšší soutěž. Jak se na ní těšíte?

Těšíme se všichni, zároveň si však uvědomujeme, jak bude soutěž těžká a náročná. Je to výzva pro hráče, trenéry a celý náš klub. Otestuje nás, jak kvalitně pracujeme s mládeží, tím myslím všechno, co k výchově mladých fotbalistů patří, od přípravek až po nejstarší dorost. To, že jsme v první lize, není náhoda. Je to výsledek práce všech trenérů v klubu, kteří se podíleli na výchově hráčů, kteří postup vybojovali.

Prvním vašim soupeřem je ostravský Baník, o týden později pojedete do Plzně. Co k těmto soupeřům?

Naše utkání proti Baníku, a to v jakékoli věkové kategorii, jsou vždycky hodně emotivní. Bude proto moc důležité, jak to kluci zvládnou hlavně mentálně. Můžeme být sebelíp připraveni kondičně, takticky i technicky, ale pokud nepůjdeme do zápasu s vírou ve vlastní schopnosti a dovednosti, naše šance na úspěch klesá. Z kabiny ale cítím, že se kluci nebojí, že si na soupeře věří, ale až sobota ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Každopádně Baníku nedáme zadarmo ani metr hřiště. No a Plzeň skončila v minulém ročníku druhá, takže můžeme čekat velkou kvalitu. My tam pojedeme s nadějí vybojovat co nejlepší výsledek. Svoji roli v těchto zápasech může sehrát i nováčkovská euforie.

Podařilo se váš tým vhodně posílit?

Jak už jsem zmínil na začátku. Jdeme cestou vychovat si co nejvíce svých hráčů, kteří v klubu projdou od přípravky až do nejstaršího dorostu. Zůstal nám tady dobrý základ ročníku 1999, který doplní šikovní kluci z ročníku 2000. Po roce se vrátil Vojtěch Vokoun, který strávil minulou sezonu v Karviné. Vrací se také Jakub Buchlovský, který půl roku působil v Mladé Boleslavi a Martin Kutáč, který strávil jaro ve Vítkovicích. Pro nás jsou to určitě posily, navíc jsou to kluci, kteří s touhle malou přestávkou fotbalově vyrůstali od malička u nás. Tedy posily z vlastní líhně.

Kde budete hrávat své mistrovské zápasy?

Hrát se bude ve Stovkách. Zda to bude na hlavním, nebo na vedlejším hřišti, či na umělce, bude záležet na počasí a samozřejmě i na tom, zda se naše domácí zápasy nebudou krýt se zápasy A mužů.

Je jasné, že mezi favority soutěže vaši svěřenci patřit nebudou. S čím budete ale spokojeni po podzimu?

Náš cíl je jasný, zachránit ligu i pro příští rok. Víme, že je to úkol nelehký, zvláště když přímo sestupují čtyři mužstva. Čekáme, že soutěž bude hodně vyrovnaná. Až na pět, šest družstev, budou ty ostatní bojovat o záchranu v soutěži. Spokojeni tedy budeme, když budeme mít po podzimu do jarních odvet dobrou výchozí pozici pro splnění cíle, kterým je zachování dorostenecké ligy pro další ročník.

 

Hlavní partneři

© Copyright 2016 MFK Frýdek-Místek. Všechna práva rezervována.