Přehled zápasů v týdnu od 16. do 22. 10. 2017

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 16. do 22. října 2017.

FK Varnsdorf - muži 1:0 (1:0)

SK Líšeň - starší dorost U18 2:4 (2:1) - branky FM: Blahuta 3 (1x z pk), Šigut
Sestava FM: Blažek - Želazko, Kožušník, M. Merta, Veselka - Zima, Blahuta, Niesner (15. Dryák), Bystroň - Kopecký, Šigut (80. Bača). Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
Až na úvod utkání, kdy jsme už ve 2. minutě prohrávali, dnes kluci zaslouži pochvalu. Odvedli velice dobrý výkon jak v defenzívní, tak v ofenzívní činnosti. Domácím jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a zaslouženě vyhráli.

SK Líšeň - mladší dorost U16 7:1 (3:0) - branka FM: Dvořáček vl.
Sestava FM: J. Málek - T. Hammer, Tomančák, Niesner, Mokroš - Brojač, J. Mikulenka, Packo, Zrůnek - Koliba, Vahalík. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
K zápasu v Líšni jsme opět nastoupili ve stavu hráčské nouze, kdy nám z různých důvodů chyběla pětice hráčů. Znovu se projevilo, jak je v této kategorii znát věkový rozdíl. Kluci bojovali a chtěli hrát i za nepříznivého stavu, ale přes veškerou snahu jsme proti staršímu, rychlejšímu a silově lépe vybavenému soupeři tentokrát neměli nárok.

starší dorost U19 - FK Pardubice 1:1 (0:0) - 4:5 na penalty - sobota 21. 10. (hř. Stovky - 12.00 h)

mladší dorost U17 - FK Pardubice 0:3 (0:1)
Sestava FM: Rusek - Dudek, Šostý, Bányácski (60. Chýlek), Koval (41. Forch) - Strouhal, L. Maceček - Křenek, Kováč (41. Nezhoda), Pavela - D. Maceček (41. Procházka). Trenéři: Jan Žižka a Petr Schmidt.
Utkání nám vůbec nevyšlo. Pardubice byly lepší v kombinaci a nás srazil gól do šatny před půlí. Za stavu 0:2 jsme měli příležitost snížit, ale to se nepodařilo. Musíme se zvednout a pokusit se o nápravu v Teplicích. Hráči na to mají, jen si musíme začít víc věřit v herních činnostech, které nám zápas nabízí.

mladší žáci U12 - kvalifikace na Ondrášovka Cup (1. místo) - hř. Karviná
Výsledky FM: - Baník Ostrava 2:2 (branky FM: Rašovský, Foldyna), - FC Hlučín 4:0 (J. Míček, Stryja, Vrobel, Foldyna), FM - MFK Karviná 3:0 (Foldyna, Deingruber, Maté), - FK Šumperk 4:0 (Foldyna, Michalík, Rašovský, J. Míček), - SK Hranice 2:2 (J. Míček, Rašovský), - TJ Val. Meziříčí 5:0 (Maté 2, J. Míček, Michalík, Rašovský), - FK Fotbal Třinec 2:0 (Maté, Foldyna).
Konečné pořadí: 1. MFK Frýdek-Místek, 2. MFK Karviná, 3. FK Šumperk, 4. FK Fotbal Třinec, 5. FC Baník Ostrava, 6. FC Hlučín, 7. TJ Valašské Meziříčí, 8. SK Hranice.
Sestava FM: Šimeček - Roman, J. Míček, Rašovský, Deingruber, Maté, Stryja, Tvarůžka, Karas, Michalík, Vrobel, Matula, Foldyna. Trenéři: Petr Vokoun, Robert Schedling a Ján Balko.

TJ Raškovice - mladší žáci U12 4:5 (2:2) - branky FM: Žáček 3, Kožuch, Vrobel
Sestava FM: Dudek - Tománek, Grygar, Žáček, Kožuch, Chýlek, Fojtík, Vyvial, Vrobel, Tvarůžka, Maté, Strack. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

1.FC Slovácko - starší žáci U15 6:0 (2:0)
Sestava FM: Kavka - Cempírek, Murín, Klimeš, Březina (47. Vyvial) - Jurga, M. Mikulenka (56. Boček) - Hrabec (47. Šeba), Šilák, Marciňa - Chalachan. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Tentokrát jsme na Slovácku absolvovali ucelené školení pod názvem "Jak se hraje fotbal". Soupeř nás předčil ve všech hodnotitelných fotbalových parametrech a nám nezbývá než před jeho kvalitou smeknout, pokusit se poctivě pracovat v tréninkovém procesu a věřit, že postupem času se úrovni top týmů v soutěži přiblížíme.

1.FC Slovácko - starší žáci U14 2:0 (1:0) - branky: 5. 1:0, 70. 2:0
Sestava FM:
Dragon - Janýška, Pešek, Štětinský, A. Kowalczyk - Šponer, Maloň, Kaňák, Maléř (36. Poloch) - Barčák (57. F. Kowalczyk), M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Do utkání na Slovácku jsme vstoupili s příliš velkým respektem k soupeři a od 5. minuty jsme prohrávali po standardní situaci a nepokrytí hráče. Ve druhé půli se naše hra výrazně zlepšila. Kluci začali soupeře napadat na jejich polovině a výsledkem byly dvě velké šance, které bohužel nebyly využity. Opět jsme se přesvědčili, že když budeme na sobě pracovat, tak se můžeme měřit i s takovými těžkými soupeři. Za výkon ve druhé půli chceme tým pochválit a tímto způsobem hry se prezentovat na hřišti při dalších utkáních.

mladší žáci U13 - FK Šumperk 13:1 (5:1, 4:0, 4:0) - branky: 1. Švrček 1:0 (Kuboš), 3. Kunčík 2:0 (D. Němec), 14. Žiga 3:1, 22. V. Kováč 4:1 (Galásek), 24. Pastucha 5:1 (D. Němec), 39. Jedlička 6:1 (Řeha), 43. Řeha 7:1 (Pastucha), 44. V. Kováč 8:1 (Galásek), 55. Galásek 9:1, 72. V. Kováč 10:1, 76. Řeha 11:1 (Kunčík), 81. D. Němec 12:1, 88. V. Kováč 13:1 (Konečný)
Sestava FM: Mařík - Kunčík, Cudzik, Kuboš, Jedlička, Konečný, Švrček, Galásek, Ježík, D. Němec, Pastucha, Žiga, Řeha, Šimíček, V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

mladší žáci U12 - FK Šumperk 6:3 (3:0, 2:2, 1:1) - branky FM: Rašovský 3, Foldyna 2, J. Míček
Sestava FM: Šimeček, Krasula - Tvarůžka, Vrobel, Roman, Foldyna, J. Míček, Michalík, Rašovský, Karas, Matula, Deingruber, Strack, Tománek, Stryja. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
V boji o čtvrté místo rozhodl začátek utkání, kdy jsme dali dvě rychlé branky. Kluky jsme se snažili na zápas co nejlépe připravit. První třetina snesla přísné měřítko, bohužel jsme z ní postupem času kvalitu ukrajovali. Výhru si ale kluci přeci jen zasloužili.