Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 28. 8. do 3. 9. 2017.

FC MAS Táborsko - muži 3:0 (1:0)

muži - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1) - branky FM: Shaka, Ondráček

starší dorost U18 - MFK Vítkovice 2:4 (0:3) - branky FM: Kopecký, Trako
Sestava FM: Hasalík - M. Hammer (78. Želazko), Ištok (85. Dryák), Kožušník, Veselka - Zima, Blahuta - Křenek (89. Bystroň), Ondrášik (78. Srubek), Kopecký - Trako. Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
Dnes to byl z naší strany zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme si vlažným přístupem v defenzivní činnosti nechali dát tři branky, v tom druhém jsme brzo po začátku snížili na rozdíl jediné branky a zápas zdramatizovali. Velice dobře hrající soupeř nám už víc nepovolil a zaslouženě vyhrál.

mladší dorost U16 - MFK Vítkovice 2:5 (0:2) - branky: 15. 0:1, 26. 0:2, 44. K. Merta 1:2, 51. 1:3, 56. 1:4, 74. 1:5, 79. Šigut 2:5
Sestava FM: Moják - T. Hammer, Kolář (67. Tomančák), M. Merta, Mokroš - Koliba (47. J. Mikulenka), Niesner, K. Merta, Brojač (47. Zrůnek) - Corriero (67. Packo), Šigut. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
Znovu jsme inkasovali z první střely na naší branku, i když to bylo tentokrát "až" v 15 minutě. Celý první poločas jsme hráli zakřiknutě a nedokázali se dostat k ohrožení soupeřovy branky. Po přestávce jsme začali hrát daleko aktivněji a dokázali i snížit, ale hosté potrestali každou chybu, kterou jsme jim nabídli. S nasazením i herním projevem jsme tentokrát poměrně spokojeni, musíme se ovšem vyvarovat hrubých individuálních chyb, ať již technických nebo taktických, které nás v důsledku stojí lepší výsledky.

AC Sparta Praha - starší dorost U19 - o d l o ž e n o

AC Sparta Praha - mladší dorost U17 - o d l o ž e n o
Utkání s pražskou Spartou bylo odloženo na úterý 19. září (13.00 st. + 15.15 ml.) z důvodu reprezentačního srazu ČR U19, kde mají domácí v nominaci 5 reprezentantů.

starší dorost U18 - FC Baník Ostrava 2:6 (2:3) - branky FM: Kopecký, Pavela
Sestava FM: Filipec - Bányácski, Šostý (30. Srubek), Kožušník, Veselka - Zima, Blahuta (69. Dryák), Ondrášik, Pavela (69. Bystroň) - Kopecký, Trako (46. Želazko). Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
I když jsme už v 5. minutě prohrávali, hra se nám celkem dařila. Po čtvrt hodině jsme vedli a zápas měli dobře rozehraný. Do poločasu soupeř znova skóre otočil a až do konce utkání měl hru pod kontrolou a zaslouženě vyhrál.

mladší dorost U16 - FC Baník Ostrava 3:2 (2:1) - branky: 30. Corriero 1:0, 36. 1:1, 37. Šigut 2:1, 70. Zrůnek 3:1, 76. 3:2
Sestava FM: J. Málek - T. Hammer, Tomančák, M. Merta, Mokroš (76. Kolář) - J. Mikulenka (64. Packo), Niesner, K. Merta, Zrůnek (78. Brojač) - Corriero, Šigut (73. Koliba). Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
První vítězství v dorostenecké kategorii jsme vybojovali v zápase, ve kterém se to příliš nečekalo. Proti favorizovanému Baníku ovšem kluci podali maximálně soustředěný a zodpovědný výkon se správnou dávkou agresivity a herní vyspělosti. Dokázali jsme eliminovat úvodní tlak soupeře a pustili ho pouze do náznaků šancí. Sami jsme pak udeřili z výborně zahrané standardky. Sice jsme nedlouho poté individuální chybou nabídli hostům vyrovnání, ale hned vzápětí jsme pak díky výbornému napadání vstřelili druhý gól. A ještě do poločasu znovu díky výbornému presinku mohli přidat i třetí, ale ani na třikrát jsme nedokázali dotlačit míč z malého čtverce do branky. Po přestávce nás hosté hodně přitlačili, ale sami se pak zbrzdili, když jejich hráč zbytečně v krátkém rozmezí obdržel dvě žluté karty a poslal Baník do oslabení. A když pár minut poté stáhl hostující obránce našeho útočníka ve vyložené šanci, šli jsme do dvojnásobné přesilovky. Tu jsme brzy dokázali využít ke vstřelení třetí branky. Pak jsme se ale asi zalekli možného vítězství a nedokázali udržet míč déle na svých kopačkách. Soupeř se i v oslabení díky dlouhým nákopům a kvalitou v osobních soubojích dokázal dostávat do našeho pokutového území a jednu z šancí využít ke snížení, ale další šance jsme pak už ubránili a zaslouženě si konečně zakřičeli vítězný pokřik. Věříme, že nám toto vítězství dodá do dalších zápasů to správné sebevědomí.

mladší žáci U13 - Sokol Sedliště x:x (x:x) - pondělí 28. 8. (hř. Stovky H3 - 15.00 h)

FC Kozlovice st. žáci - mladší žáci U12 6:7 (2:5) - branky FM: Foldyna 3, Fojtík 2, Tománek, Vrobel
Sestava FM: Krasula (36. Šimeček) - Tvarůžka, Karas, Matula, Michalík - Vrobel, J. Míček, Strack - Foldyna. Střídali: Fojtík, Tománek. Trenéři: Robert Schedling a Petr Vokoun.

TJ Valašské Meziříčí - mladší žáci U13 1:11 (0:4, 0:3, 1:4) - branky FM: 6. Krejčí 0:1 (Hlosta), 15. Švrček 0:2 (D. Němec), 17. Kuboš 0:3 (Hlosta), 28. D. Němec 0:4 (Rašovský), 38. Kunčík 0:5 (Hlosta), 44. D. Němec 0:6 (Pastucha), 59. D. Němec 0:7 (V. Míček), 63. Cudzik 0:8, 65. Švrček 0:9 (Krejčí), 81. Švrček 0:10 (Ježík), 90. Pastucha 1:11 (Jedlička)
Sestava FM: Řeha, Dudek - V. Míček, Konečný, Kunčík, Krejčí, Hlosta, Kuboš, D. Němec, Jedlička, Cudzik, Švrček, Ježík, Rašovský, Pastucha, Šimíček. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

TJ Valašské Meziříčí - mladší žáci U12 6:18 (2:4, 4:5, 0:9) - branky FM: Foldyna 5, Michalík 5, Tvarůžka 2, Prepsl, Fojtík, Rozdolský, Roman, Vrobel, J. Míček
Sestava FM: Šimeček, Krasula - Tvarůžka, Karas, Matula, Prepsl, J. Míček, Michalík, Foldyna, Roman, Stalmach, Vrobel, Strack, Deingruber, Tománek, Rozdolský, Fojtík. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.