Přehled zápasů v týdnu od 7. do 13. 5. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 7. do 13. května 2018.

muži - MFK Vítkovice 2:2 (2:1) - branky FM: Varadi 2

FK Pardubice - starší dorost U19 6:1 (5:0) - branka FM: 77. P. Kováč
Sestava FM: Zouhar - Kudláček, L. Maceček, Holec, Dudek (77. M. Hammer) - Kutač, Buchlovský, Hladík, Botur (46. Blahuta, 82. Bača) - P. Kováč, Šohaj. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Po úvodním tlaku, který domácí vyvinuli na začátku utkání, jsme přežili 2-3 nebezpečné závary před naší brankou a postupně jsme se dostávali do hry, a to hlavně přes standardní situace. Po jednom z rohů dokonce Kudláček trefil hlavou břevno. Ovšem mezi 32. a 45. minutou přišel opět nepochopitelný kolaps celého družstva, kdy jsme většinou po velkých individuálních chybách dostali za třináct minut 5 branek a 1 ČK!! Proto poločasová přestávka byla pro nás velkým vysvobozením před dalším střeleckým uragánem domácích. Ve druhém poločase jsme se v oslabení museli zaměřit na důkladnou defenzívu s cílem odvrátit hrozící debakl v podobě dalších branek. Naštěstí se nám to přes maximální úsilí podařilo a dokonce jsme po chybné rozehrávce domácích vstřelili Kováčem branku. Pokud se tyhle zkraty a výpadky ve hře jednotlivců budou opakovat dál, nemáme šanci být rovnocenným soupeřem jakémukoliv mužstvu v soutěži.

FK Pardubice - mladší dorost U17 4:1 (2:1) - branky: 11. 1:0, 16. 2:0, 18. Procházka 2:1 (Strouhal), 71. 3:1, 80. 4:1
Sestava FM: J. Málek (41. Rusek) - Alex Akritidis (41. J. Mikulenka), Šostý, Banyácski, Pavela - Křenek (69. L. Maceček), Strouhal, Forch, Procházka - Andreas Akritidis (54. Packo), D. Maceček (41. K. Merta). Trenér: Petr Němec.
Z Pardubic jsme chtěli s nějakými body odjet, to se nám, ale nepovedlo. Z prvního poločasu jsem byl hodně smutný, protože to, s jakým přístupem hráči k němu přistoupili, bylo až strašidelné. Bojovnost, nasazení, radost ze hry, prostě nic na co hráče připravujeme. Jediné pozitivum z prvního poločasu byla branka, kterou jsme dali. Ale hlavně celá akce, která ji předcházela. To když Strouhal převzal na pravé straně míč a utekl bránicím hráčům a podél brankové čáry obelstil dalšího obránce, aby předložil míč před prázdnou bránu Procházkovi, který míč uklidil v pohodě do branky. Po poločasové domluvě a vystřídání tří hráčů (z toho Málek kvůli zranění) se hra změnila k nepoznání, najednou jsme to byli my kdo jednoznačně diktoval tempo hry a držení míče bylo v naší režii. Byla jen škoda, že naše hra postrádala finální řešení situací, které jsme si vytvářeli. Ke konci utkání jsme sice obdrželi ještě dvě branky, ale to bylo klasické vyústění toho, že jsme chtěli utkání otočit a všechny síly vrhli do útoku. Dnes nechci nikoho chválit, protože jen druhý poločas snesl měřítko kvality, což je dle mého málo. Vyzdvihnu hráče ročníku 2002, kteří ve druhém poločase přispěli ke zkvalitnění naší hry.

Zbrojovka Brno B - starší dorost U18 9:2 (4:0) - branky FM: Blahuta, Corriero
Sestava FM: Malík - Želazko, Bača, Holec, Botur (70. Alexis Akritidis) - K. Merta (85. Niesner), Blahuta, Strouhal, Buchlovský (46. Corriero) - Andreas Akritidis (65. Vahalík), Hladík (46. Šigut). Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.

Zbrojovka Brno B - mladší dorost U16 5:3 (4:1) - branky: 9. 1:0, 23. 2:0, 26. 3:0, 33. 4:0, 38. Corriero 4:1, 45. Corriero 4:2, 54. 5:2, 73. Corriero 5:3
Sestava FM: Rusek - M. Merta, Blaha (63. T. Hammer), Kolář, Mokroš - J. Mikulenka, Niesner, Packo (58. Šigut), Zrůnek - Vahalík, Corriero (73. Nytra). Trenéři: Radomír Hlaváč a Radek Punda.
Domácí byli po většinu utkání lepším celkem, hráči Zbrojovky byli dostatečně důrazní a dispciplinovaní v osobních soubojích, což stačilo k získali herní převahy. U našich hráčů musíme ocenit několik velmi dobrých individuálních výkonů.

starší dorost U19 - FK Teplice 3:12 (1:6) - branky FM: 18., 65. a 89. P. Kováč
Sestava FM: Zouhar - Dudek, Bača (71. M. Hammer), Banyácski, Botur - Kutáč, Blahuta (46. Holec), Hladík (82. Želazko), Buchlovský - P. Kováč, Šohaj. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Na úvodní branku Teplic jsme ještě dokázali zareagovat vyrovnáním po pěkné akci, kdy Hladík nádherně kolmicí mezi obránce našel nabíhajícího Kováče, který s přehledem vsítil branku. Ovšem co se následně začalo na hřišti dít, je pro mě už ve třetím zápase za sebou absolutně nepochopitelné! Musíme zjistit z jakých příčin a důvodů jsou hráči schopni během krátkého časového úseku hry odevzdat zápas (Slavia 20 minut/5 branek, Pardubice 13 min/5 branek a Teplice 13 min/5 branek). Tohle není o žádné taktice, tohle není o žádném koučinku, tohle je o hlavách hráčů. Přitom jim neustále vtloukáme do hlavy, že nehrají pod žádným psychickým tlakem nutnosti v každém zápase bodovat, ať předvedou vždy co nejlepší výkon, ať hrají za sebe, za svoje jméno, za svou čest.......

mladší dorost U17 - FK Teplice 0:5 (0:1) - branky: 23. 0:1, 50. 0:2, 52. 0:3, 64. 0:4, 68. 0:5
Sestava FM: Rusek- Koval, Šostý, L. Maceček, Pavela - J. Mikulenka (70. Alex Akritidis), Strouhal (58. Myška), Forch, Procházka - Andreas Akritidis (41. K. Merta), Šigut. Trenéři: Petr Němec, Radomír Hlaváč a Petr Schmidt.
Dnešní utkání patří do kategorie nepovedených, chybělo nám snad úplně všechno, co se fotbalových věcí týče. Soupeř zase naopak, na co sáhl. to se mu dařilo a navíc více chtěl. A to bylo dnes rozhodující. Rychle na toto utkání zapomenout a myšlenky upínat dopředu.

starší dorost U18 - MFK Karviná B - odloženo na úterý 15. 5.

mladší dorost U16 - MFK Karviná B - odloženo na úterý 15. 5.

mladší žáci U13 - 1. HFK Olomouc 18:1 (4:0, 6:1, 8:0) - branky FM: 1. V. Kováč 1:0, 13. Galásek 2:0 (Hlosta), 15. Galásek 3:0, 19. Kuboš 4:0, 35. Jedlička 5:0 (Švrček), 40. Galásek 6:0 (Kuboš), 44. V. Míček 7:1, 47. Kunčík 8:1, 47. Krejčí 9:1, 56. Galásek 10:1 (Kuboš), 63. V. Kováč 11:1 (Křížek), 72. Švrček 12:1 (Konečný), 74. Ježík 13:1 (Švrček), 75. Švrček 14:1 (Krejčí), 76. Švrček 15:1 (V. Kováč), 81. V. Kováč 16:1 (Švrček), 82. Hlosta 17:1 (Kuboš), 88. Konečný 18:1 (Kuboš)
Sestava FM: Řeha - Kunčík, Křížek, Kuboš, Jedlička, Galásek, Krejčí, V. Míček, V. Kováč, Ježík, Pastucha, Konečný, Hlosta, Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

mladší žáci U12 - 1. HFK Olomouc 17:3 (8:1, 6:0, 3:2) - branky FM: Rašovský 4, J. Míček 3, Maté 3, Michalík 3, Foldyna 2, Deingruber, Táborský
Sestava FM: Šimeček, Strack - Vrobel, Karas, Tománek, Matula, Roman, Kabát, Táborský, Michalík, Maté, J. Míček, Deingruber, Foldyna, Rašovský. Trenéři: Robert Schedling a Petr Vokoun.

starší žáci U15 - FC Baník Ostrava 0:7 (0:4)
Sestava FM: Müller - Büchi, Murín, Cempírek, T. Maléř (36. P. Vyvial) - Šeba, M. Mikulenka, Klimeš (52. Hrabec), Kuhánek (59. Březina) - Marciňa, Šilák. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.

starší žáci U14 - FC Baník Ostrava 1:3 (0:3) - branky: 8. 0:1, 14. 0:2, 16. 0:3, 47. O. Maléř 1:3
Sestava FM: Dragon - Barčák (51. Žáček), Vachník, Pešek, O. Maléř - Kaňák, Sladovník, Maloň (23. A. Kováč), Šponer (60. A. Kowalczyk) - Stareček, M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Soupeř nám ukázal v první půli krásu fotbalu. Byl rychlejší, důraznější a hladovější v zakončování i lepší v práci s míčem. Po důraznějším pohovoru a prostřídání se kluci snažili vyrovnat se soupeřem krok a odměnou byly šance a po krásné střele i gól Ondry Maléře. Dnes musíme sportovně uznat kvalitu soupeře, který zvítězil zaslouženě. Nám to ukázalo, že musíme chtít se zdokonalovat a ještě daleko více na sobě pracovat.

MFK Vítkovice - starší žáci U15 2:1 (0:1) - branka FM: 31. Šilák (M. Mikulenka)
Sestava FM: Kavka - Büchi (40. Březina), Klimeš, Cempírek, P. Vyvial - Šeba, M. Mikulenka, Jurga, Kulhánek (53. T. Maléř) - Marciňa, Šilák. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Nepovedené utkání, ve kterém jsme si nevytvořili dostatek brankových příležitostí na to, abychom mohli pomýšlet na plný bodový zisk. A pokud k tomu ještě přidáme nedostatek důrazu v defenzivě, soupeř bude vždy o krok napřed.

MFK Vítkovice - starší žáci U14 1:2 (0:1) - branky: 33. Maloň 0:1, 36. 1:1, 66. Barčák 1:2 (A. Kováč)
Sestava FM: Dragon - Žáček, Vachník, Pešek, Janyška (66. A. Kowalczyk) - Maloň, Sladovník, A. Kováč, Kaňák (56. Šponer) - Stareček, M. Málek (58. Barčák). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Utkání v nedalekých Vítkovicích jsme začali podle našich představ, kluci se dobře pohybovali, k vidění byly i slibně se rodící šance. Postupem času se začal obraz hry obracet, kdy vinou našich chyb jsme soupeři nabídli několik vyložených šancí. Přesto se nám podařilo ve 33. minutě dorazit vyražený míč brankářem do sítě a jít do šaten s jednobrankovým náskokem.
V přestávce jsme kluky upozorňovali, aby si dali pozor na začátek druhého poločasu, ať nedostaneme vyrovnávací gól, i přes toto varování se podařilo soupeři ve 36. minutě po rohovém kopu vyrovnat. Zbytek utkání se odehrával převážně ve středu hřiště bez vážnějších šanci na obou stranách. Když se blížil konec zápasu a byli jsme smíření, že toto střetnutí skončí nerozhodně, podařilo se klukům v 66. minutě strhnout vedení opět na naší stranu a zvítězit.

FK Šumperk - mladší žáci U13 0:11 (0:6, 0:2, 0:3) - branky: 5. Krejčí 0:1 (Kuboš), 8. Rašovský 0:2 (Hlosta), 15. Krejčí 0:3, 26. V. Míček 0:4 (V. Kováč), 28. Hlosta 0:5 (Ježík), 29. Galásek 0:6 (Hlosta), 36. Švrček 0:7 (Kuboš), 42. Hlosta 0:8 (Křížek), 63. Švrček 0:9 (V. Kováč), 64. Švrček 0:10 (Kuboš), 81. Krejčí 0:11 (Kuboš)
Sestava FM: Řeha - Šimíček, Křížek, Kuboš, Jedlička, Galásek, Krejčí, V. Míček, V. Kováč, Ježík, Tuma, Rašovský, Konečný, Hlosta, Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

FK Šumperk - mladší žáci U12 7:4 (1:1, 3:3, 3:0) - branky FM: Táborský 2, Maté, Foldyna
Sestava FM: Šimeček, Strack - Vrobel, Karas, Grygar, Stryja, Táborský, Michalík, Foldyna, Matula, Deingruber, J. Míček, Kabát, Roman, Maté. Trenéři: Robert Schedling a Petr Vokoun.
Bohužel dnes to nebyl náš den, chyběla nám fotbalovost a chuť hrát. Soupeř nás předčil ve všech činnostech a bohužel musíme přiznat, že jsme prohráli zaslouženě. Byla to velká facka před finále Ondrašovky, kde musíme rozhodně podat jiný výkon, abychom byli schopni uspět!