První porážku v přípravném období nám uštědřily Petřkovice.
(12.7.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - Odra Petřkovice
2:3

Na půdu Frýdku-Místku zavítaly nedaleké Petřkovice, hrající třetí ligu, pro které to byl první přípravný zápas. Na začátku utkání jsme měli rozhodně více ze hry a také jsme převahu vyjádřili gólově. V 11. minutě vypálil z pětadvaceti metrů vydařeně Radim Grussmann, jeho skákavou jedovku brankář Chvěja vyrazil před dobíhajícího Varadiho, který z úhlu rozvlnil síť poprvé – 1:0! Ve 14. minutě zblokovala obrana hostí střelu Ondráčka, ale v 17. minutě obral hostujícího obránce o míč agilní Varadi, přihrál Šumskému, který technickou střelou zavěsil podruhé – 2:0! Vypadalo to, že se Lipině podaří přidat další branky, ale opak byl pravdou. Petřkovice se začaly osmělovat a ve 23. minutě po zmatcích v obraně Lipiny se k míči dostal Mario Latocha a prostřelil Bučka – 2:1. A netrvalo dlouho a hosté vyrovnali na 2:2, střelcem branky byl Jakub Marek. Ve 37. minutě měli petřkovičtí další šanci, kdy se dostali do přečíslení tři na dva, ale Buček fantasticky vychytal hostujícího útočníka. Ve 41. minutě měl šanci Marián Kovařík, ale jeho hlavičce chyběl jen kousek.

Do druhého poločasu trenéři prostřídali. Ve 48. minutě hlavičkoval tvrdě a přesně Švrček, ale hostující gólman chytil. V 55. minutě po rohu hostů byl náš brankář překonán, ale naštěstí jen z ofsajdu. V 62. minutě po individuální akci pálil Grussmann, obrana odvrátila míč k Willwéberovi, který ale přestřelil. V 67. minutě opět Grussmannovi byla zblokována střela a z protiútoku, kdy chyboval jeden z domácích obránců, mohl skórovat Ptáček, ale brankář Konečný chytil. V 81. minutě měl na kopačkách gól mladík Honza Hruška, ale po perfektním zpracování pasu z pravé strany jej, bohužel, zradila gravitace a bylo po šanci. A v 83. minutě po další chybě domácí obrany rozhodl o první porážce Lipiny v přípravě Marek Neumann. Před zraky více než dvoustovky diváků tak Lipina prohrála 2:3.