Přehled zápasů od 18. do 24.9.2017

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 18. do 24. září 2017.

muži - FK Olympia - utkání odloženo

AC Sparta Praha - starší dorost U19 3:0 (2:0) - více si o utkání můžete přečíst na hlavní stránce webu

AC Sparta Praha - mladší dorost U17 7:0 (5:0)
Sestava FM:
Hasalík - Koval, Šostý, Bányácski, Pavela (41. Correiro) - L. Maceček, Forch - Nezhoda (50. Chýlek), K. Merta, Kováč (41. Šigut) - D. Maceček (41. Procházka). Trenéři: Jan Žižka a Petr Schmidt.
Utkání jsme nezvládli hlavně v první půli, kdy jsme k soupeří měli až příliš velký respekt a kupili jsme strašně moc chyb. A to jak individuálních, tak i taktických. Soupeři, jako je Sparta, darovat čtyři branky, tak to jste v podstatě bez šancí na dobrý výsledek. Druhý poločas se už v podstatě dohrával, byly tam i dobré momenty, ale musíme vzít v potaz, že soupeř už nehrál tak koncentrovaně, jako v první půli. Zápas si rozebereme a vyhodnotíme u videa, tam kluci uvidí, čeho se vyvarovat pro příště, a co je nutno neustále zlepšovat.

Fastav Zlín B - starší dorost U18 2:1 (0:1) - branka FM: Kopecký

Sestava FM: Malík - Bystroň (60. Chýlek), Kožušník, Bányácski, Alić - Želazko, Blahuta, Zima (82. K. Merta), Pavela (85. D. Maceček) - Kopecký, Kováč (76. Koval). Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
Dnes to bylo po herní stránce naše zatím nejpovedenější utkání. Hráli jsme dobře kombinačně, vytvořili jsi hodně standardek a zaslouženě šli do vedení. Soupeře jsme přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme druhou branku. Bohužel opak byl pravdou. Domácí z penalty srovnali a po naši individuální chybě nakonec v 83. minutě strhli vítězství na svou stranu. I přes porážku dnes hráči zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

Fastav Zlín B - mladší dorost U16 6:1 (3:0) - branky FM: 18. 1:0, 25. 2:0, 34. 3:0, 59. 4:0, 60. 5:0, 72. Packo 5:1, 73. 6:1
Sestava FM: Moják - Myška, Kolář, L. Maceček (41. Chýlek), Koval - J. Mikulenka, Packo, K. Merta, Brojač - Corriero, D. Maceček (60. Vahalík). Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
V týdnu před zápasem nás postihly zdravotní problémy, kvůli kterým nám pro utkání chybělo hned 8 hráčů z kádru. Proto jsme byli nuceni vypomoci si hráči z ročníku 2001. Děkujeme tímto všem hráčům, kteří za nás nastoupili, i trenérům U17, že nám v této složité situaci vyšli vstříc. Bohužel však těmito vynucenými změnami utrpěla naše souhra a zejména pak kompaktnost v defenzivní činnosti. Tyto okolnosti, společně s taktickými a individuálními chybami, nás pak stály lepší výsledek. Soupeř využil nabízené příležitosti a zaslouženě zvítězil.

mladší žáci U12 - Czarne Gorzycze U13+12 - nehráno (soupeř se bez omluvy nedostavil)

starší žáci U15 - MFK Karviná 1:3 (1:2) - branka FM: Marciňa
Sestava FM:
Kavka - Březina, Murín, Klimeš, Vyvial (65. Štětínský) - Jurga, Marciňa - Hrabec, M. Mikulenka, Šeba (62.Maléř) - Boček (49. Maloň). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
I přes poměrně kvalitní předvedenou kombinační hru jsme nestačili na výborného soupeře z Karviné. Rozdíl byl tentokrát především ve finální fázi, kterou měli ofenzivní hráči protivníka mnohem lépe zvládnutou.

starší žáci U14 - MFK Karviná 4:0 (2:0) - branky FM: 8. Maléř, 34. Barčák (Maloň), 53. F. Kowalczyk (Maléř), 59. Maléř (Maloň)
Sestava FM: Dragon - V. Míček, Pešek, Štětinský, A. Kowalczyk - Šponer (56. Kunčík), Maloň, A. Kováč, Maléř (65. Poloch) - Barčák (48. F. Kowalczyk), M. Málek (64. Bartek). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Dnes jsme hráli proti soupeři ze dna tabulky a kvůli nepřízni počasí i na hřišti s umělým povrchem. Po nervózním začátku si kluci postupem času začali víc věřit a soupeře přehrávat, k vidění byly hezké góly a šance, které se nepodařily proměnit. S kluky zápas rozebereme a budeme se připravovat na středeční dohrávku ve Vítkovicích.