Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 22. do 28. května 2017.

MUŽI

FK Ústí na Labem - muži 1:0 (0:0)

STARÁ GARDA

Válcovny plechu FM - Sokol Fryčovice 3:2 (1:1) - branky: 15. Maceček 1:0 (Kohut), 22. Rumel 1:1, 53. Galásek 1:2, 78. Piváček 2:2, 80. Piváček 3:2 (Ručka)
Sestava VP FM: Musil - Havlák, Orel, Vyvial, Poledník - Šponer, Zaduban, Kohut, Chlebek - Maceček, Piváček. Střídali: Hlaváč, Cebula, Flachs, Šafranko, Ručka. Trenéři: Radek Šmíd a Kamil Raška.

DOROST

starší dorost U19 - HS Kroměříž 2:3 (1:3) - branky: 3. 0:1, 19. Hruška 1:1, 23. 1:2, 41. 1:3, 85. Liška 2:3
Sestava FM: Filipec - M. Hammer (78. Jeřábek), Hamšík, Kublák, Ciesarík - Hladík (62. Wojčík), Hruška (87. Ištok), Pánek (57. Liška), Šohaj - M. Fukala, Velička. Trenéři: Josef Sláma a Radek Punda.
"Soupeř rozhodl utkání očekávanými prostředky, které jsme nedokázali eliminovat - důraz, rychlý přechod do útoku a standardní stituace. Sedm obdržených branek v posledních dvou utkáních je alarmující, naopak nám v útočné fázi chybí větší kvalita. V podobné situaci jsme se v této sezoně nenacházeli - zbývající zápasy budou prověrkou charakteru kolektivu."Více fotografií najdete také na fb klubu MFK FM.

starší dorost U19 - FC Viktoria Přerov 3:0 (0:0) - branky FM: 47. Velička, 57. Šohaj, 72. Velička
Sestava FM:
Filipec - Hruška, Kublák, P. Kožušník, Ciesarík - Hladík (84. R. Karas), Hamšík (82. Ištok), Pánek, Wojčík (66. Liška) - Šohaj (71. M. Hammer) - Velička (73. Jeřábek). Trenéři: Josef Sláma a Radek Punda.
Od počátku byla na hráčích znát velká snaha vstoupit do důležitého utkání co nejlépe, ale zároveň nám svazovala nohy nervozita po dvou předchozích nezdarech. Do předfinální fáze jsme se dostávali poměrně často, ovšem v koncovce jsme byli buď málo důrazní, nebo nepřesní, navíc jsme se s ohledem na vyrovnaný stav museli vyvarovat rizik v kombinační hře. Po přestávce jsme vstřelili rychlý gól. který nás uklidnil a poté jsme na hřišti již jednoznačně dominovali.

MFK Karviná - mladší dorost U17 0:1 (0:0) - branka FM: 75. Blahuta (J. Fukala)
Sestava FM:
Blažek - Srubek (54. Kožušník), Bányácski, Kudláček, D. Bystroň - Blahuta - Plewa, Veselka (80. Liberda) - Želazko, Zima (50. Chýlek), J. Fukala. Trenéři: Jan Žižka a Robert Černý.
Dnes kluci zaslouží pochvalu jak zápas odmakali. První poločas byl vyrovnaný, jak herně, tak i na šance. Ve druhém poločase měla Karviná víc šancí, ve kterých nás podržel brankář, a to byl klíč k úspěchu. My byli nakonec šťastnější a pět minut před koncem dali branku po krásné akci. Před kluky dnes smekám, jak k derby přistoupili.

MFK Karviná - mladší dorost U16 1:1 (0:1) - branky: 79. Holzer - 1. Křenek

ŽÁCI

FC Vysočina Jihlava - starší žáci U15 6:0 (4:0)
Sestava FM:
Rusek (36. J. Málek) - J. Mikulenka, Mokroš, M. Merta, T. Hammer - K. Merta, Mohyla - Niesner (28. Brojač), Šigut (56. Packo), Zrůnek (60. Strkač) - Corriero. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Opět to byl z naší strany takový bezkrevný a nekoncentrovaný výkon, který se hodně podobal tomu, co jsme předvedli v posledních zápasech s Opavou a Zlínem. Kluci si musí zkrátka uvědomit, že pokud by podávali takové výkony i nadále, tak to pak budou mít ve fotbale hodně složité.

FC Vysočina Jihlava - starší žáci U14 2:1 (1:0) - branka FM: 43. Bongilaj
Sestava FM: Kavka - Cempírek, Klimeš, Březina, Šilák,Jurga, Kulhánek(36. Šeba), Chalachan, Rehwald, Marciňa (46. Murín), Bongilaj. Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.Vyrovnané utkání, které soupeř rozhodl ve svůj prospěch.

starší žáci U15 - MFK Karviná 2:1 (1:0) - branky FM: 16. Mohyla (Corriero), 50. K. Merta
Sestava FM: J. Málek - Kolář (49. T. Hammer), Tomančák, M. Merta, Mokroš - Mohyla, K. Merta - Niesner, Šigut (55. Packo), Zrůnek (63. Strkač) - Corriero. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Poslední domácí zápas v sezoně jsme zvládli jak výsledkově, tak i poměrně slušně herně. Některé pasáže utkání již vykazovaly potřebnou kvalitu a také nasazení i bojovnost všech našich hráčů byly rovněž na požadované úrovni.

starší žáci U14 - MFK Karviná 0:4 (0:3)
Sestava FM: Kavka (36. Müller) - Cempírek, Klimeš, Murín (36. Vyvial), Šilák,Jurga, Šeba(36. Kulhánek), Chalachan, Rehwald, M. Mikulenka, Bongilaj (50. Marciňa). Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.I přesto, že výsledek nevypadá lichotivě, kluci odehráli velmi dobré utkání. Byli aktivní a ve hře dobře kombinovali. V první i druhé půli jsme byli aktivní a vypracovali si množství gólových příležitostí, ale bohužel je neproměnili. Naopak soupeř byl v tomto ohledu mnohem důraznější. Rozhodlo 5 minut na konci prvního poločasu, kdy jsme inkasovali hned 3krát. Jedná se o mládežnický fotbal, takže v tomto případě výsledek není to nejdůležitější. Kluci chtěli neustále hrát fotbal, předváděli hezké akce, takže tento fakt hodnotím velmi pozitivně,

MFK Vítkovice - mladší žáci U13 3:11 (1:6, 1:2, 1:3) -branky FM: Šponer 3, M. Málek 3, Maloň 2, Pešek, Jiříček, Maléř
Sestava FM: Hrubý, Dvořák - Žáček, Jiříček, Maléř, A. Kováč, Kaňák, Pešek, M. Málek, Šponer, A. Kowalczyk, Maloň, Bartek, Závada. Trenéři: Lubomír Macíček, Robert Schedling a Ján Balko.

MFK Vítkovice - mladší žáci U12 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) - branky FM: 37. a 81. Jedlička (na druhý gól D. Němec)
Sestava FM: Řeha, Mařík - Kunčík, Rašovský, Kuboš, Jedlička, Konečný, Krejčí, Míček, V. Kováč, D. Němec, Pastucha, Žiga, Hlosta, Šimíček, Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.
Dnes ve velkém vedru, ale na krasném terénu, jsem odehráli těžké utkání. Je pravdou, že jsme svou slabou střeleckou produktivitou posadili domácí do hry a na závěr při nás stálo štěstí.