Corriero pěti góly zničil Třinec

V přípravném utkání nejmladších dorostenců U16 s Třincem se velice dařilo útočníkovi Giacomu Corrierovi. Ten Slezanům vstřelil pět branek.

Po čtvrthodině hry ještě hostující fotbalisté vedli rozdílem jediné branky (1:2), poté už na umělé trávě ve frýdeckých Stovkách začali úřadovat domácí fotbalisté. Corriero nejprve třemi góly v řadě obrátil průběh střetnutí, aby v 52. minutě připravil ještě gól svému parťákovi z útoku, Šigutovi 5:2. O sedm minut později si svou pozici oba mladí Valcíři vrátili, aby v 75. minutě zvyšoval z pokutového kopu Packo již na rozdíl pěti gólů. Konečnou podobu výsledku pak stanovil v 78. minutě...no kdo jiný, než Corriero - 8:2.

"Jestliže byl první poločas herně ještě vyrovnaný, ve druhém jsme zápas plně ovládli a převahu dokázali vyjádřit i gólově. V naší hře se tentokrát ve větší míře objevovaly prvky, které po hráčích vyžadujeme - od trpělivé a nebojácné rozehrávky, přes rychlou kombinaci s dobrým pohybem v přechodové fázi, po přesné přihrávky s dobrým načasováním v útočné fázi. Dnes je potřeba hráče za předvedený výkon pochválit," řekli po skončení přípravného utkání frýdecko-místečtí trenéři.

MFK Frýdek-Místek U16 - FK Fotbal Třinec U16  8:2 (2:2)
Branky:
6. Šigut 1:0, 14. 1:1, 17. 1:2, 27. Corriero 2:2, 42. Corriero 3:2, 45. Corriero 4:2, 52. Šigut 5:2, 59. Corriero 6:2, 75. Packo (pk) 7:2, 78. Corriero 8:2. Rozhodčí: Boráň.