Přehled zápasů v týdnu od 21. do 27. 5. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 21. do 27. května 2018.

Slezský FC Opava - muži 7:0 (4:0)

FK Fotbal Třinec - starší dorost U18 4:2 (3:1) - branky FM: Blahuta z PK, D. Maceček
Sestava FM: Malík - Želazko, Bača (70. Niesner), Veselka - Křenek (70. K. Merta), Blahuta, Hladík (46. Forch), Dudek - D. Maceček, P. Kováč (46. Koval). Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
Po dobrém vstupu do utkání jsme se po dvaceti minutách začali pomalu vytrácet ze hřiště a domácí toho celkem s přehledem využili k zisku tři bodů. Nám se nepodařilo zopakovat dobrý výkon z posledního mistrovského utkání s Karvinou.

FK Fotbal Třinec - mladší dorost U16 4:2 (3:1) - branky FM: Vahalík, Hodula
Sestava FM: Rusek - T. Hammer, Blaha, Niesner, Nytra - J.  Mikulenka, K. Merta (41. Dudek), Packo, Zrůnek (25. Hodula) - Corriero, Vahalík. Trenéři: Radomír Hlaváč a Radek Punda.
Naše hra byla hodně nepřesná s velkým počtem nevynucených chyb. I přes problémy v kombinaci jsme si vytvořili velice nadějné gólové situace, ovšem bez optimálního řešení. Zasloužené vítezství domácích.

starší dorost U19 - FC Fastav Zlín 0:6 (0:1) - podrobnosti nehlášeny

mladší dorost U17 - FC Fastav Zlín 1:2 (1:0) po penaltách - branky: 38. D. Maceček 1:0 (Šostý, K. Merta), 45. 1:1. Penalty: K. Merta (dal), Šostý (nedal), Banyácski (nedal), D. Maceček (dal), Křenek (už nekopal)
Sestava FM: J. Málek - Koval, Šostý, Banyácski, Alex Akritidis (63. T. Hammer) - Myška (50. J. Mikulenka), Strouhal (50. Packo), K. Merta, Pavela (69. Křenek) - D. Maceček, Andreas Akritidis (69. Dudek). Trenéři: Petr Němec a Petr Schmidt.
Domácí utkání se Zlínem jsme už konečně chtěli zastavit pětizápasovou šňůru bez výhry, ale od úvodních minut to vypadalo, že se nám to nepodaří. To v 11. minutě kopal Zlín penaltu za ruku, naštěstí neproměnil. Dál to byl soupeř, který byl aktivnější a při nás stálo velké štěstí, protože Zlín nastřelil tyč a břevno. Ke konci prvního poločasu se hra vyrovnala a dokonce jsme šli v 38. minutě do vedení. V poločasové přestávce jsme hráčům kladli na srdce, aby nepodcenili úvod druhého poločasu, ale zůstalo jen u slov. Soupeř ve 45. minutě dokázal srovnat skóre po nedorozumění před naší brankou. Jinak druhý poločas byl pravým opakem toho prvního. Byli jsme aktivnější a vytvářeli jsme si šance, leč jsme je nedokázali proměnit. Tu největší jsme měli v poslední minutě, kdy Křenek zůstal sám před brankářem, ale zlínský gólman střelu vytlačil mimo branku. V tu chvíli rozhodčí ukončil utkání. A tak došlo na nepopulární penaltový rozstřel, který měl rozhodnout o vítězi. Tentokrát jsme v penaltách neuspěli a dva body si odváží soupeř do Zlína. Za konec prvního a celý druhý poločas zaslouží kluci pochvalu, ale musí si uvědomit, že stabilní výkon by měli předvádět po celé utkání.

starší dorost U18 - SK Líšeň 1:4 (0:1) - branka FM: Bányácski
Sestava FM: Rusek - M. Hammer (82. T. Hammer), Bányácski, Šostý, Koval - Myška, Bača (53. Pavela), Blahuta (78. Niesner), Želazko - Malík, Blažek. Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
Poločas nás držel nad vodou vynikající brankář Rusek. Utkání se lámalo po hodině hry, kdy za stavu 1:1 po akci Blahuty Malík nedal tutovku a soupeř z protiútoku po faulu z velkého vápna vymetl z trestného kopu šibenici. Na zvrat jsme už v utkání neměli sil. Hosté vyhráli zaslouženě.

mladší dorost U16 - SK Líšeň 0:2 (0:1)
Sestava FM: Rusek (41. Moják) - T. Hammer, Blaha (70. Bányácski), Niesner, Nytra (59. Koval) - M. Křenek (53. Pavela), J. Mikulenka, Packo, Hodula (41. K. Merta) - Corriero, Vahalík. Trenéři: Radomír Hlaváč a Radek Punda.
V prvním poločase jsme se dostávali do nadějných situací v pokutovém území soupeře, bohužel naše snaha nevedla k výraznějšímu ohrožení soupeřovy branky. Hosté byli ve své koncovce efektivnější a ujali se poločasového vedení. Ve druhé půli jsme již působili unaveným dojmem, naše hra postupně uvadala a soupeř dokázal své vítězství pojistit druhým gólem.

starší žáci U15 - FC Fastav Zlín 2:3 (0:1) - branky FM: 36. Marciňa (Šeba), 47. Šilák (Marciňa)
Sestava FM: Müller - Büchi, Klimeš, Cempírek, T. Maléř (50. Březina) - P. Vyvial (36. Kulhánek, 50. Hrabec), M. Mikulenka (36. Murín), Jurga, Šeba - Marciňa, Šilák. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Po velmi špatném prvním poločase, kdy jsme nebyli schopni vyprodukovat kloudnější akci, přišlo ve druhé půli výrazné zlepšení, hru se nám podařilo srovnat a po pěkných fotbalových momentech jsme dvakrát skórovali. Pak ale bohužel v posledních vteřinách utkání došlo k celému řetězci individuálních chyb, které vedly k další domácí tříbodové ztrátě.

starší žáci U14 - FC Fastav Zlín 0:2 (0:2) - branky: 25. 0:1, 32. 0:2
Sestava FM: Dragon - Žáček (30. Šponer), Vachník (45. A. Kowalczyk), Pešek, Janyška - Kaňák (40. A. Kováč), Sladovník, Maloň, O. Maléř - Stareček (60. F. Kowalczyk), M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Dnes jsme v bojovném utkání proti dobře hrajícímu Zlínu tahali za kratší konec. Soupeř nás předčil ve všech herních činnostech a dobrou organizací nám nedovolil vytvořit žádnou gólovou šanci, takže po zásluze zvítězil.

FC Zbrojovka Brno - starší žáci U15 9:2 (5:1) - branky FM: 17. Šilák, 50. Marciňa (Šeba)
Sestava FM: Müller - Büchi (45. Vyvial), Klimeš, Murín, Březina (36. Maléř) - Hrabec, Mikulenka, Jurga, Šeba - Marciňa, Šilák. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Kvalitnímu soupeři jsme svým podprůměrným výkonem umožnili si z naší branky udělat střelnici a naše světlé fotbalové momenty bohužel opakovaně zastiňují hrubé individuální chyby, které pravděpodobně pramení z nedostatku kvality v jednotlivých herních činnostech většiny hráčů. Kluci by měli pochopit, že bez poctivého přístupu k tréninkovému procesu se jim právě tyto fotbalové dovednosti nepodaří zlepšit.

FC Zbrojovka Brno - starší žáci U14 3:2 (2:2) - branky: 7. 1:0, 8. Stareček 1:1, 29. 2:1, 33. Maloň 2:2 (Kaňák), 48. 3:2
Sestava FM: Dragon - Janyška, Vachník, Pešek, A. Kowalczyk - Kaňák (53. Šponer), Sladovník (65. F. Kowalczyk), Maloň (42. A. Kováč), O. Maléř - M. Málek, Stareček. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Utkání na hřišti silného Brna bylo dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme byli my, kteří tahali za kratší provaz. Na klucích byla vidět nervozita, ale i přesto se nám vždy podařilo srovnat nepříznivý stav. Naopak ve druhém poločase jsme hru zpřesnili a odměnou nám byly gólové šance, ve kterých nám chybělo více klidu v zakončení. Bohužel na třetí gól Brna se nám odpovědět nepodařilo.

SK Uničov - mladší žáci U13 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) - branky FM: Švrček 3
Sestava FM: Řeha, Dudek - Šimíček, Jedlička, Konečný, Cudzik, Ježík, Krejčí, Křížek, Švrček, Kunčík, V. Míček, Kuboš, Galásek, D. Němec, V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

SK Uničov - mladší žáci U12 3:12 (1:5, 1:2, 1:5) - branky FM: Foldyna 4, Táborský 2, Rašovský, Stryja, J. Míček, Roman, Bojda, Deingruber
Sestava FM: Strack - Vrobel, Tománek, Hlavatík, Grygar, Táborský, J. Míček, Foldyna, Rašovský, Bojda, Deingruber, Stryja, Roman, Maté. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.