Reprezentační pauzu využilo naše áčko k přípravnému střetnutí s ligovým Baníkem Ostrava.
(1.9.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava
2:1

V pátečním odpoledni sice pozlobilo počasí, ale přesto si poslední prázdninový pracovní den přišlo užít mnoho fanoušků Lipiny se svými rodinami. Zápas mezi domácími Valcíři a hosty z Ostravy začal za deště, který během přátelského utkání stále sílil.

Hosté sice začali mírným tlakem, ale Mihálka, který se postavil do branky místo momentální jedničky Bučka, prakticky neohrozili. Až v desáté minutě se nejdříve pokusil domácí Fofanah vystřelit, ale jeho střelu zblokovali obránci Baníku na roh. Na druhé straně střílel Dendis, ale proti Mihálkovi neuspěl. První výraznější akci předvedli hosté ve 12. minutě, kdy po rohovém kopu vypálil z dálky k tyči Sus, ale Mihálek vyrazil. V další minutě vystřelil Michal Švrček přízemní střelu, která na mokrém terénu ještě zrychlila a gólman hostí míč s problémy na několikrát zkrotil! Obrovskou šanci měli domácí ve 20. minutě. Nejdříve se dobře uvolnil Grussmann, vystřelil, brankář míč jen vyrazil před sebe, kde byl Fofanah, tomu se pod nohy vrhl Šustr a míč se odrazil k Varadimu, který z deseti metrů trefil břevno! A opět zafungovalo nedáš – dostaneš. Ve 22. minutě šel Mihálek do souboje se Šašinkou, kde byl pozdě a nedůrazně, a míč se podařilo frýdeckomísteckému odchovanci dostat do naší sítě – 0:1! Hned v další minutě se souboj Šašinka – Mihálek opakoval, ale tentokráte byl úspěšnější domácí gólman. Zápas se začal vyrovnávat a domácí se pokoušeli o vyrovnání, Baník držel míč o něco více na kopačkách, ale nebezpečný nebyl. Ve 30. Minutě Fofanah procházel hostující obranou, ta jej zastavila jen za cenu faulu. Přímý kop ze zajímavé vzdálenosti však Šumský trefil jen do zdi. A ve 38. minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Z pravé strany Michal Švrček poslal přízemní prudký centr do vápna, kde se objevil nehlídaný Fofanah a z první vypálil nechytatelně k levé tyči Šustrovy branky – 1:1! Ve 41. minutě ještě zahrozili hosté opět Jakubem Šašinkou, ale Mihálek byl opět na místě. Po polovině zápasu tak na ukazateli svítil nerozhodný stav 1:1.

Do druhého poločasu poslal trenér ostravských do hry téměř celou novou jedenáctku. Ve 48. minutě měli hosté asi první a poslední šanci v druhém poločase, kdy po rohovém kopu, kterému předcházela sražená střela jednoho z baníkovkých hráčů, hlavičkovali nad Mihálkovu branku. Domácí hráči začali mít mírnou převahu, míč drželi na svých kopačkách více než hosté. Vyloženější šanci si ale nikdo nevypracoval. V 60. minutě se, bohužel, při průniku obranou Baníku zranil asi nejlepší hráč Lipiny Fofanah a musel být odnesen na nosítkách. Doufejme, že jeho zranění není vážné! V 61. minutě utekl po levé straně Šumský, míč předložil Willwéberovi, ale jeho tvrdá rána jen sestřelila jednoho z obránců hostí. A v 65. minutě obral o míč Willwéber jednoho z Baníkovců, přihrál Chvějovi, ten se prohnal kolem dvou obránců a vypálil, hostující brankář si ale se štěstím nadvakrát s míčem poradil! Trenér Venglarčík začal průběžně prostřídávat hráče a hra se odvíjela spíše mezi šestnáctkami. Ostravští hráči nedokázali vymyslet nějakou kloudnou finální nebo alespoň předfinální přihrávku, defenzivní činnost Lipiny byla bezchybná, a pár pokusů o centry posbíral Mihálek. V 74. minutě došlo k většímu střídání na straně Valcířů, kdy na hřiště přišel i Adam Ondráček. Obraz hry se však příliš nezměnil a v 83. minutě přišlo rozuzlení výsledkové zápletky. Chvěja si pohrál s hostujícími obránci, ti mu nakonec míč ukopli, ale jen k Ondráčkovi, který z pětadvaceti metrů z levé strany hřiště vymetl všechny zmoklé pavouky v pravé šibenici branky Baníku -2:1! Lipina byla dále aktivní a touto hrou již nepustila ostravské hráče do žádné šance. Domácí si tak po zásluze připsali další vítězství nad prvoligovým soupeřem z Ostravy.