FK Frýdek-Místek - FK Viktoria Žižkov 1:2

This text will be replaced
Chyby v defenzívě a prospaný první poločas... to byly hlavní příčiny další domácí bodové ztráty.
7.kolo (17.9.2016) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Viktoria Žižkov
1:2

Na průběh prvního poločasu by Valcíři nejraději zcela zapomněli. Domácím chyběla větší aktivita, místo hry po zemi se zaměřili na nakopávané míče, které přes vytáhlou dvojici hostujících stoperů k ničemu nevedly. Když se k tomu přidaly chyby v defenzívě, skončila první půle těsným vítězstvím soupeře 0:1. "Nevím a naprosto tomu ani nerozumím. Vůbec není akceptovatelné, jak jsme odehráli první poločas. Ten byl z naší strany úplně hrozný. Bylo v něm všechno naprosto naopak, než být mělo. Nakopávali jsme míče, nechali jsme se dostat pod tlak, prostě děs," kroutil po zápase hlavou omácí trenér Miroslav Nemec.

Vůbec první náznak nějaké šance přišel až v 16. minutě hry, kdy se do velkého vápna soupeře prodíral Šichor. Jeho následný centr před branku ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Od Pražanů přišlo první varování o dvě minuty později, kdy po pravé straně utekl Engelmann a po jeho přízemním centru napříč našim brankovým územím zakončoval Urbanec střelou vedle. Ve 24. minutě už ale na hostující straně udeřilo. Krajní obránce Byrtus si nepohlídal náběhl Urbance, který následným centrem našel přesně hlavu zakončujícího Dočekala - 0:1. "Od takové sedmnácté minuty jsme byli lepší a zaslouženě jsme šli i do vedení. Kombinovali jsme, s tou první půli jsem byl spokojený," komentoval průběh první pětačtyřicetiminutovky hostující kouč Zdeněk Hašek. Z prvního dějství stojí ještě za zmínku standardní situace Šumského, kterou mu však gólman Hrubeš vyrazil.

Obraz hry po změně stran se zcela změnil. Domácí začali být přeci jen aktivnější a postupem času dostali svého sobotního soupeře pod tlak. V první šanci se ocitl už ve 48. minutě Ilko. Blízko vyrovnání byli v 57. minutě Slaninka se Šichorem, ale ani oni si skulinku za žižkovského gólmana nenašli. Velké štěstí pak při Valcířech stálo v 61. minutě, kdy po levé straně utekl střídající Volek, ale jeho následný lob přes Prepsla skončil těsně vedle levé tyče naší branky.

V 64. minutě už prořídlé Stovky málem křičely "gól" při hlavičce Šumského. Radost našemu záložníkovi ale zkazil výborný zákrok hostujícího gólmana (foto vlevo dole). Deset minut před koncem to byl znovu Šumský, který tentokráte už brankáře Žižkova překonal, ale záchranou brzdu na brankové čáře tentokráte zatáhl stoper Pimpara. To nejdůležitější mělo ale ještě přijít. Je však pravdou, že mnoho diváků už na fotbal v tom šeru ani nevidělo.

86. minutě chyboval při odkopu Petrović, míč se dostal k Dočekalovi a ten zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování svého spoluhráče Geberta, který byl na hřišti sotva pár vteřin - 0:2. "Někdy vám to střídání takhle vyjde. Je to i o štěstí," uculoval se po zápase trenér Žižkova. "Potřebovali jsme do jejich obrany dát pohyblivého hráče, což se nám vyplatilo," dodal hostující lodivod. Domácí zápas ale rozhodně ještě nezabalili. V 88. minutě se k zahrání rohového kopu postavil Šumský a jeho centr si našel skulinku mezi všemi hráči a skončil přesně u zadní tyče Hrubešovy branky - 1:2. To však nebylo ještě vše. Valcíři totiž v nastaveném čase znovu šahali po získání alespoň bodu. V 92. minutě se za obranu soupeře dostal Stratil, ale jeho střela pravačkou skončila pouze na tyči žižkovské brány. "Druhý poločas byl z naší strany famózní, s mnoha šancemi. Hráči ze sebe dokázali vyždímat maximum, na hru se dalo dívat, lidé tleskali. Přesně takhle si představujeme prezentaci naší hry. Znovu se ale budu opakovat. To, co jsme předvedli v prvním poločase, je zkrátka neakceptovatelné. Vše si s hráči musíme v týdnu probrat a vyříkat," hodnotil domácí zápas trenér Frýdku-Místku Miroslav Nemec. "Tohle je bohužel fotbal, který někdy dává a někdy bere. Dnes nám Žižkov sebral tři body," řekl trenér Valcířů, který na otázku - zda jej některý z hráčů ve druhém poločase zaujal, odpověděl: "Ve druhé půli určitě všichni naši hráči. Kluci hráli přesně to, co umí a také to, co měli. Dostali soupeře pod tlak, byly tam i šance, v závěru navíc nastřelili ještě tyčku," dodal Nemec.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FK VIKTORIA ŽIŽKOV 1:2 (0:1)

Branky: 88. Šumský – 24. Dočekal, 86. Gebert. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Poživil. ŽK: Literák, Švrček – Krystan, Trýzna. Diváci: 792.

Frýdek-Místek: Prepsl – Byrtus, (46. Slaninka), Literák, Klabník, Švrček – Hykel, Willwéber, Šichor, Ilko (78. Petrović) – Šumský – Vyskočil (46. Stratil). Trenér: Miroslav Nemec.

Žižkov: Hrubeš – Trýzna, Opluštil, Pimpara, Šandera – Engelmann (58. Volek), Krystan (63. Eliáš), Podrazký (85. Gebert), Pavlata, Urbanec - Dočekal. Trenér: Zdeněk Hašek.