V přípravě jsme si ve Stovkách snadno poradili s Prostějovem.
(15.7.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov
4:1

V sobotu se ve Stovkách představili v rámci přípravných zápasů hráči SK Prostějov. Ti se připravují po ročním účinkování ve Fortuna národní lize na postupové boje v Moravskoslezské fotbalové lize. Novým trenérem Hanáků je od nové sezóny Oldřich Machala, který zanechal stopu i ve Frýdku-Místku, kdy místní Valcíře vedl dva roky právě v MSFL.

Zápas začal v poklidném tempu. O vzruch se nejdříve postaral náš brankář Matej Mihálek, který v 9. minutě vyběhl z brány proti míči, útočník hostí byl však u něj dříve, ale naštěstí branku domácích přestřelil! V dalších minutách měli naši hráči míč více na kopačkách, ale nedařila se finální přihrávka. Hosté byli nebezpeční po našich ztrátách míče, kdy poměrně rychle přecházeli do protiútoků. Ve 26. minutě tak unikl po pravé straně prostějovský Šteigl, centrem do vápna našel Kroupu, který ale trefil připraveného Mihálka. V 31. minutě se s míčem dostal Biolek k brankové čáře, nahrál pod sebe Varadimu a ten z první trefil nechytatelně k pravé tyči – 1:0 (foto vpravo)! O chvíli později, ve 33. minutě, byl při zpracování v pokutovém území faulován opětovně bojovně naladěný Biolek a nařízenou penaltu v následující minutě proměnil naprosto suverénně střelou k levé tyči Nicolas Šumský – 2:0 (viz. foto vlevo)! Hosté nesložili zbraně a v 37. minutě po centru z levé strany hlavou trefil kanonýr prostějovský Karel Kroupa – 2:1. Po obdržené brance začali Valcíři opět útočit a v 39. minutě kopal Nico Šumský přímý kop z 25 metrů od brány, míč zakroutil k levé tyči, ale hostující gólman Neoral leteckým zákrokem vyrazil míč na roh. Ve 43. minutě se opět měnilo skóre, kdy míč vystřelený Varadim brankář Prostějova vytěsnil z branky, ale zřejmě již zasahoval za brankovou čarou – 3:1!

Do druhého poločasu nastoupili na obou stranách noví hráči a hra začala postrádat větší přesnost. Aktivnější se opticky zdáli být hosté, kteří si vytvořili i několik příležitostí, ale žádná z nich nebyla nebezpečná, stejně tak i ojedinělé výpady domácích. Až v 65. minutě po přečíslení unikl po levé straně Radim Grussmann, našel před brankou úplně volného Šumského, ten však svoji teč nasměroval mimo pravou tyč soupeřovy brány! Na druhé straně v 68. minutě po rohu hostí se do vzduchu pověsil prostějovský Rus, jeho hlavičku však naprosto jistě lapil dobře postavený Tonda Buček. V 77. minutě se do míče na hranici velkého vápna opřel Nicolas Šumský, ale gólman hostí vyrazil na rohový kop. V 83. minutě po kombinaci zleva prošel sražený přízemní centr domácích i kolem brankáře hostů k úplně volnému Grussmannovi, který uklidil míč do prázdné branky prakticky z brankové čáry – 4:1. V 86. minutě ještě z pětatřiceti metrů parádně napálil Willwéber míč z voleje, ale jeho projektil minul asi o metr pravou tyč prostějovské brány.

Utkání skončilo tedy jasným vítězstvím Lipiny 4:1, nicméně pro hráče Prostějova je, podle předvedené hry, tato porážka asi trochu krutá.

Trenér Peter Venglarčík po zápase řekl: „Velmi nás potěšil na postu stopera zkoušený polský hráč Łukasz Pielorz (foto vpravo dole), který má zkušenosti i z polské nejvyšší soutěže. Na toto místo jsme hledali zkušeného hráče s konstruktivní rozehrávkou, což Łukasz splňoval. Potěšila nás také produktivita hráčů. Tým dodržel herní plán, i když se ještě nějaké nedostatky objevily. Musím říci, že nás prostějovští prověřili, určitě je musíme pochválit za předvedenou hru. Rozhodně to dnes nebyla žádná procházka růžovým sadem.“ Ke zkoušeným hráčům dodal: „Po zápase jsme se dohodli na ukončení spolupráce s Romanem Vorobejem, který je velice zkušený fotbalista, ale naše představy úplně nesplňoval. Vedle Pielorze byl dnes na zkoušce ještě dvaadvacetiletý ukrajinský pravý obránce Arsenii Protsyshyn, kterého ještě budeme dále zkoušet.“ Trenéři i hráči si dnes pochvalovali terén: „Chtěl bych moc a moc poděkovat našim trávníkářům za skvěle připravené hřiště. Na takovém pažitu byla dnes radost hrát! Ještě jednou opravdu díky,“ vysekl poklonu Peter Venglarčík celému týmu pracovníků, kteří se usilovně o všechna naše hřiště starají.