O cenné vítězství nad Olomoucí nás připravil nešťastný vlastenec.
13.kolo (29.10.2016) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Sigma Olomouc
1:1

V krátkém sledu jsme ztratili druhé dobře rozehrané utkání. Zatímco v Sokolově jsme vedli nad domácím celkem 1:3 (nakonec zápas skončil 3:3), v domácím prostředí jsme měli hodně blizoučko k cennému vítězství nad dosud neporaženou Olomoucí.

Hanáci se ve Stovkách představili jako sebevědomý celek, který o sobě poprvé dal vědět v 6. minutě utkání. To v rozehrávce chyboval brankář Mihálek, míč se dostal k útočníkovi Chorému, ale jeho rána skončila naštěstí jen na pravé tyči naší branky. I v dalším průběhu prvního dějství si víc šancí vypracovali hosté. Ve 33. minutě to zkoušel tvrdou ranou Petr, gólman Valcířů si ale s jeho střelou poradil, když míč vyrazil na roh. O tři minut později to byl znovu hostující záložník Petr, který se dostal k zakončení, které ještě nad naší bránu přizvedl Šindelář.

Asi nejblíže gólů byli hostující fotbalisté krátce po změně stran. Po rohovém kopu se k zakončení dostal Petr, jeho střelu si ještě před brankou zpracoval Škerle, dokázal se s ním otočit, ale naše defenzíva mu v přesném zakončení zabránila. Valcíři neustále zůstávali v pozornosti a v 68. minutě málem využili hostující nesoustředěnosti. Sigma se vehementně dožadovala odpískání pokutového kopu (za střet Ilka s Plškem), následoval náš rychlý brejk a Šumský technickou ranou mířil pouze nad hostující branku. O dvě minuty později se po Šumského standardce dostal míč ke střídajícímu Slaninkovi, tomu bohužel střela z hranice velkého vápna nesedla. Brankou neskončila ani šance Klabníka, který se nadvakrát snažil míč propasírovat za záda olomouckého brankáře Buchty. Kýžený gól ale nakonec Valcíři vstřelili v 78. minutě. Ve středu pole se míče zmocnil Termanowski, poslal jej rychle na pravou stranu ke Stratilovi a po jeho centru před hostující branku se dokázal hlavou v pádu prosadit Slaninka - 1:0. Opravdu krásný fotbalový moment, který rozehřál skoro dvoutisícovku frýdecko-místeckých fanoušků. Když už to vypadalo, že si jako první v soutěži připíšeme skalp exligové Sigmy, přišlo smolné vyrovnání. Zahradníček zahrával z levé strany hřiště standardní situaci a před vybíhajícím Mihálkem stačil ještě míč hlavou tečovat obránce Klabník. Smůla smůlovatá, ale jak řekl po zápase domácí trenér Miroslav Nemec - i tohle fotbal zkrátka přináší.

"My se snažíme hrát až do poslední vteřiny, což se nám málem i vyplatilo. V závěru jsme ještě měli tutovku, ale trefili jsme bohužel jejich gólmana, který zůstal stát na čáře. Na terén se nemůžeme vymlouvat, jelikož my chceme brát body všude. Bylo to tady těžké, asi je to zlatý bod," komentoval zápas po jeho skončení olomoucký forvard Tomáš Chorý. "Strašně jsme chtěli získat tři body, což jsme předvedli i na hřišti. Je mi líto, že jsme inkasovali gól v samém závěru, ale tohle fotbal zkrátka přináší. Odehráli jsme si myslím velmi dobrý zápas proti výbornému soupeři. Pro mě ale utkání splnilo všechna kritéria," řekl ke střetnutí s lídrem soutěže domácí trenér Miroslav Nemec. Ten se zastal i nešťastníka Klabníka, který byl u vyrovnávací branky Hanáků. "To se stává. Z nedorozumění zkrátka udělal, co udělal. Fotbal je pro lidi, hrají ho lidé a tito lidé mají právo dělat chyby. Na standardky soupeře jsme byli připraveni, jednu jsme bohužel nezvládli. Mě naopak těší, že jsme dali takový gól. Tohle se přesně odvíjí od naší hry a byla to akce na jeden dotek s krásným centrem a pěkným zakončením," pochvaloval si Nemec.

Ten se s týmem bude v týdnu připravovat na další druholigové utkání, které nás čeká již v pátek 4. listopadu, kdy se od 17.30 hodin představíme pod umělým osvětlením ve Znojmě. Co je však jisté, že na jih Moravy neodcestuje útočník Martin Vyskočil, který v duelu se Sigmou obdržel čtvrtou žlutou kartu.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - SK SIGMA OLOMOUC 1:1 (0:0)

Branky: 74. Slaninka – 88. Klabník vlastní. Rozhodčí: Mikyska – Paták, Batík. ŽK: Vyskočil, Ilko, Willweber, Literák, Stratil, Mihálek, Byrtus – Vepřek, Sladký. Diváci: 1957.

Frýdek-Místek: Mihálek – Ilko, Literák, Klabník, Byrtus – Hykel (75. Termanowski), Willweber, Šumský, Nworah (68. Slaninka) – Vyskočil (39. Šichor) - Stratil. Trenér: Miroslav Nemec.

Olomouc: Buchta – Sladký, Škerle (81. Yunis), Šindelář, Vepřek – Plšek, Houska (88. Radakovič) – Zahradníček, Petr (76. Buchvaldek), Falta – Chorý. Trenér: Václav Jílek.