Slezský FC Opava - FK Frýdek-Místek 7:0

V Opavě, která si vítězstvím nad námi zajistila první příčku v letošní sezoně, jsme nakonec neuspěli.
30.kolo (25.5.2018) | MěS Lipova
Slezský FC Opava - FK Frýdek-Místek
7:0

Oslabená sestava Valcířů odolávala na opavském stadionu pouhé čtyři minuty. To jsme dali trochu více prostoru navrátilci do domácí sestavy Kayambovi, který přízemním centrem našel na vzdálenější tyč volného Janetzkého a ten s přispěním jednoho z hostujících zadáků dopravil míč do sítě – 1:0. Domácí favorit se uklidnil a i další šance patřily opavským fotbalistům. Smola mířil naštěstí nad, Puškáče v dobré pozici zase vychytal brankář Buček.

Ve 23. minutě už ale frýdecko-místecká defenzíva znovu inkasovala. Smola poslal míč na Puškáče, který jej připravil do střelecké pozice Kuzmanovičovi a opavský záložník podruhé rozjásal své příznivce – 2:0. V této chvíli už bylo těžko s chutí hrajícím domácím nějak vzdorovat. Ve 29. minutě přidal z rohového kopu třetí gól Puškáč, čtvrtou branku přidával krátce před přestávkou ranou na zadní tyč Janetzký.

Druhou půli jsme rovněž nezahájili nejlépe. Po osmi minutách hry naskočil na Zavadilův centr Kuzmanovič, který přesnou hlavičkou potvrdil svou střeleckou formu v letošním ročníku Fortuna národní ligy – 5:0. Domácí byli i nadále při chuti. Šestý gól v naší síti se zrodil po hodině hry a jeho autorem byl Smola – 6:0. O chvíli později mohlo však udeřit i na druhé straně. Lob Krčuly si bohužel cestičku do opavské svatyně nenašel. Konečnou podobu výsledku pak stanovil v 81. minutě ještě Smola, který z malého vápna upravoval již na 7:0.

Valcíři tak navázali na své loučení se sezonou v roce 2014, kdy od pražského Střížkova slízli políček v poměru 1:7.

Společně s námi se tak s druhou nejvyšší soutěží loučí i Vítkovice, které v Ústí nad Labem prohrály 0:4.

SLEZSKÝ FC OPAVA - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 7:0 (4:0)
Branky:
23. a 53. Kuzmanovič, 60. a 81. Smola, 4. Biolek vlastní, 29. Puškáč, 38. Janetzký. Rozhodčí: Pechanec – Kotík, Hrabovský. ŽK: bez karet. Diváci: 5352.