FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice 5:2

Derby s Vítkovicemi přineslo nakonec sedm branek. Pět gólů padlo do sítě ostravského soupeře.
9.kolo (1.10.2016) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice
5:2

Valcíři do utkání s nováčkem soutěže vstoupili nejen s novými dresy, ale také i se změnou mezi třemi bílými tyčemi, kdyŠtěpanovského nahradil uzdravený Mihálek. "My už do sezony šli s tím, že Matej bude naší jedničkou. Pak se ale v Opavě zranil a my museli na jeho ztrátu zareagovat. Přišel k nám Štěpanovský, který pak společně s Prepslem dostal šanci chytat. Rekonvalescence Mihálka byla ale rychlá, takže se znovu vrátil do branky," řekl k Mihálkově návratu do branky Frýdku-Místku trenér Miroslav Nemec.

A byl to právě domácí brankář, který už po několika minutách hry musel řešit nepříjemnou hlavičku Mišinského po Texlově centru z levé strany hřiště. Ve 13. minutě uvolnil Literák hbitého Hykela, ten si íč přehodil na pravou nohu, ale jeho následná rána postrádala větší razanci. Za další tři minuty při nás stálo velké štěstí, kdy se Mišinského střele postavila do cesty levá tyč Mihálkovy branky. "Ten vstup do utkání jsme neměli vůbec špatný. Chtěli jsme domácí svou aktivitou zaskočit, měli jsme tam dvě výborné šance, které jsme bohužel nedali. Klidně jsme tak mohli tady vyhrávat dva nula," mrzelo po utkání vítkovického trenéra Romana Westa. A jak to tak už bývá, nedáš - dostaneš.

Ve 22. minutě fauloval u půlící čáry hostující Mikula agilního Vyskočila (foto vpravo) a kromě standardní situace obržel vítkovický zadák ještě žlutou kartu. To ale nebyl jediný trest pro hostující celek. Standardku rozehrál Šumský a jeho centr si našel přesněhlavu kapitána Literáka, který otevřel skóre zápasu - 1:0. Vstřelený gól domácím odně pomohl. Po půlhodině hry otálel až příliš s odkopem ostravský gólman Kostolanský, jeho následný odkop trefil přibíhajícího Hykela, od kterého se míč odrazil nad hostující branku. Ve 37. minutě už ale Stovky burácely podruhé. Hykel se u postranní čáry krásně zbavil nedůrazného Hlavsy a po jeho centru se na bližší tyči prosadil Stratil - 2:0 (jeho radost z gólu je zachycena na fotce vlevo).

Dobrý fotbal se ve Stovkách hrál i po přestávce. Na třetí gólovou trefu Valcířů si natěšení diváci počkali pouhých šest minut. To se po Nworahově centru z levé strany dostal míč až na zadní tyč, tam jej Hykel pohotově vrátil zpátky před bránu a nikým nekrytý Stratil mohl znovu slavit - 3:0. V 54. minutě předvedli domácí fotbalisté krásný fotbalový moment, kdy mohli skórovat po pouhých třech dotycích. Míč totiž putoval z rychlého Mihálkova výkopu na unikajícího Hykela, ten následným centrem vyzval ke skórování Stratila, tomu ale zkazil radost výborným zákrokem vítkovický brankář. Následoval rohový kop, rychlá akce hostí, kdy Mišinský vysunul kolmicí Ondráčka a ten po následné kličce našemu brankáři snižoval na 3:1 z pohledu domácích. Domácí jedenáctka poté žádné další drama nedopustila. Dvoubrankové edení si v poklidu držela až do 84. minuty, kdy se pod hodinami uvolnil Šichor, jeho přesný centr našel volného Vyskočila a bylo to 4:1!

To však ještě nebylo zdaleka vše, co oba celky v derby nabídly. V nastaveném čase se nádherně opřel do míče hostující Jurča a rána vítkovického fotbalisty zapadla přesně k pravé tyči frýdecké branky - 4:2. Prakticky ihned z protiútoku putoval míč opět na pravou stranu hostí, Byrtus přízemním centrem hledal v šestnáctce soupeře volného Šumského, ten ale míč přenechal ještě lépe postavenému Slaninkovi, pro kterého nebyl problém trefit přesně - 5:2.

"Prvnímu poločasu by určitě více slušela remíza. Do druhé půle jsme šli do rizika s rozestavením 3-5-2. Třetí gól domácích byl ale rozhodující, pak se už utkání spíš dohrávalo. Z naší strany to bylo špatně odbráněné. Vlastně vůbec, tak mizerný poločas jsme v této sezoně snad ještě ani neodehráli. Je to pátá porážka v řadě, není to vůbec dobré," mrzelo po zápase hostujícího trenéra Romana Westa.

"My jsme se na Vítkovice poctivě připravovali. Nemůže se nám ale stát to, že jdeme do utkání s úmyslem vstřelit brankua pak nabídneme soupeři dvě velké příležitosti. Naše mužstvo má obrovský potenciál, jen s ním musíme umět pracovat a využít jej. Podle mě jsme dnes vyhráli naprosto zaslouženě. Když jsme dali první gól, pak jsme už měli zápas zcela pod kontrolou. Škoda jen těch dvou inkasovaných gólů, za výhru jsme ale všichni nesmírně šťastní," hodnotil derby domácí kouč Miroslav Nemec, který v pondělí oslavil své 45. narozeniny.

V dalším kole se Valcíři představí v Pardubicích, a to v sobotu 8. října od 10.15 hodin (hřiště Na Vinici).

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - MFK VÍTKOVICE 5:2 (2:0)

Branky: 37. a 51. Stratil, 22. Literák, 84. Vyskočil, 92. Slaninka - 55. Ondráček, 91. Jurča. Rozhodčí: Rejžek - Myška, Kožár. ŽK: Mikula, Ondráček (oba Vítkovice). Diváci: 1362.

Frýdek-Místek: Mihálek - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Hykel (79. Byrtus), Willwéber, Šumský, Nworah (66. Slaninka) - Vyskočil - Stratil (81. Šichor). Trenér: Miroslav Nemec.

Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Coufal, Mikula, Hlavsa - Ondráček, Texl, Vaněk (46. Hruzík), Duda (69. Jurča) - Mišinský, Kraut (46. Demeter). Trenér: Roman West.