V dohrávce 9. kola jsme podlehli fotbalistům pražské Olympie.
9.kolo (9.10.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Olympia Praha
1:2

Už v 8. minutě vystihl Marián Kovařík malou domů hostujících hráčů, obešel brankáře a střelou do prázdné branky otevřel skóre zápasu – 1:0! V dalších minutách zápasu si však míč přivlastnili hosté z Prahy a soustavně se zvyšujícím tlakem dostávali blíže a blíže k Bučkově brance. Ve 30. minutě vyřešil náš brankář tutovku hostí, když vychytal Ondřeje Žežulku! Mezi 37. a 39. kopali hosté tři rohové kopy a ten třetí nakonec znamenal vyrovnání. Přetažený centr zleva vrátil jeden z hostujících hráčů do šestnáctky, kde stál osamocený Rothe a hlavou trefil přesně – 1:1! Tím tak stanovil poločasový výsledek.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji domácí a chtěli zápas rozhodnout. V 52. minutě měl na kopačkách gól Kovařík! Po krásné akci Šumského, který obešel několik protihráčů a pak přihrál Kovaříkovi do vyložené šance, ale náš útočník trefil pouze nohy gólmana Soukupa! Další šanci měl až v 65. minutě Ondráček, ale jeho střela, po dlouhém autu Pielorze a následném přiťuknutí Kovaříkem, neměla vůbec razanci a hostující gólman tak neměl žádný problém. V 72. minutě si hračička Šumský opět pohrál se čtyřmi hráči Olympie, přihrál Švrčkovi, ale jeho střela opět v brance neskončila! V 88. minutě zahráli hosté přímý kop z pravé strany, míč se snesl na hlavu Opluštila, a ten překonal brankáře Lipiny Bučka – 1:2! Valcíři tak již podruhé ztratili vedení, tentokrát na domácí půdě a podlehli nováčkovi soutěže 1:2.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FK OLYMPIA PRAHA 1:2 (1:1)

Branky: 8. Kovařík – 38. Rothe, 88. Opluštil. Rozhodčí: Matějček – Poživil, Petřík. ŽK: Biolek, Šumský, Slaninka, Literák – Rothe, Liener. Diváci: 342.

Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Literák, Pielorz, Slaninka – Willwéber – Biolek (77. Krčula), Ondráček (90. Velička), Šumský, Grussmann (60. Bilić) - Kovařík. Trenér: Josef Petřík st.

Olympia: Soukup - Rothe, Opluštil, Žežulka - Frizoni, Liener (73. Vopat), Verner, Ruml (90+1. Kuťák) - Katidis, Hejný (56. Dordević), Jukl. Trenér: Miloš Sazima.