Pohárovou stopku nám překvapivě vystavila hned v úvodním kole Holice.
MOL Cup (22.7.2017) | Holice
1. HFK Olomouc - FK Frýdek-Místek
2:0

Tak jako v loňském roce, tak i letos, jsme nepřešli v poháru do dalšího kola přes tým ze třetí ligy. Loni Hlučín, letos Holice.

Na začátku utkání jsme viděli vyrovnanou hru. V 11. minutě se do první vážnější situace našich hráčů dostal Fofanah, když z jedenácti metrů pálil jen vedle brány. Otřepané nedáš dostaneš se stalo pravdou. Z protiútoku se dostal téměř sám před branku domácí Jakub Žůrek a prostřelil našeho gólmana – 1:0. Naše hráče tento moment poněkud vyvedl z míry. Holičtí velmi pozorně bránili a nepouštěli Valcíře k šancím. Centry ze stran likvidoval domácí brankář Mucha s klidem. Až ve 26. minutě vyzval Grussmann Krčulu ke střele, ale i s tou si holický strážce branky poradil. Do konce poločasu se již nic zajímavého neudálo. I přes několik standardních situací našich hráčů, i přes téměř stálou hru na polovině domácích jsme se do větší příležitosti nedostali.

Na začátku druhé půle byli překvapivě aktivnější domácí, kteří se snažili přehrát druholigového soupeře po stranách a vstřelit další branku. Ohrozit Bučka se jim ale nepovedlo. Postupem času jsme začali přebírat aktivitu na své kopačky, ale opět ne a ne překonat obranu soupeře, kterou dobře dirigoval kapitán domácích a nejzkušenější hráč holických Horka. V 63. minutě se dostal ke střele z otočky ve vápně Ondráček, ale jeho střela postrádala razanci a brankář Holice jej bez problému lapil. V těchto chvílích se už téměř všichni lipinští hráči přesunuli na polovinu domácích, ale do šancí jsme se opět nedostávali. V 67. minutě využili domácí skulinky v obraně Valcířů, ale samostatný únik Seiberta nic nepřinesl, jeho střelu jistil Buček lehkou tečí nad branku. V 70. minutě se zrodila asi největší šance Lipiny! Zprava nacentroval aktivitou hýřící Biolek, Fofanah byl v souboji s Muchou na hranici velkého vápna úspěšnější, ten zůstal bezmocně ležet na zemi a jen sledoval, jak Fofanahova střela těsně míjí levou tyč jeho prázdné branky! Lipina se snažila stůj co stůj o vyrovnání, ale domácí odolávali bez větších potíží a útočili do naší otevřené obrany. V nastaveném čase pak přišlo holické K.O. Seibert se dostal po levé straně do úniku, našel svým centrem v šestnáctce volného Spurného, který měl před sebou jen prázdnou branku a hlavou zakončil – 2:0.

Přesto, že Valcíři měli téměř po celý zápas herní i územní převahu se nepodařilo vstřelit branku a na ty se fotbal především hraje. A když domácí se trefili hned dvakrát do sítě Bučka, odjeli jsme z Olomouce s porážkou.

„Jsme velice zklamaní z výsledku, chtěli jsme samozřejmě postoupit. Naši zápasovou taktiku narušil inkasovaný gól. Znervózněli jsme a soupeř svou hru zaměřil na důkladnou obranu výsledku a brejky. My jsme chtěli za každou cenu utkání zvrátit, ale v koncovce jsme selhali, což je velká škoda, protože jsme si tři či čtyři šance vytvořili. Byli jsme nekoncentrovaní a to zřejmě rozhodlo. Gól na konci zápasu byl již vyústěním naší snahy o vyrovnání. To, že někteří hráči hráli na postech, kde běžně nehrávají, není podstatné, utkání jsme měli výsledkově i herně zvládnout,“ řekl po utkání trenér Venglarčík a dodal: „V neděli na tréninku si toto vše rozebereme, zanalyzujeme jednotlivé situace zápasu. Následně se již začneme připravovat na první utkání FNL.“