FK Frýdek-Místek - MFK Karviná 4:1

Sedmnáctka nadále pokračuje ve výborných jarních výsledcích, když si připsala třetí výhru v řadě. Tentokráte mladí Valcíři porazili na domácí umělé trávě stejně starý výběr Karviné 4:1.
20.kolo (9.3.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Karviná
4:1

Domácí chtěli utkání vyhrát již za tři body a ne jen na penalty, jak tomu bylo v předešlých dvou střetnutích. Od počátku zápasu se Valcíři snažili být aktivní a svou aktivitou soupeři znemožňovali kombinaci. Vytvořili si tři velmi dobré příležitosti, které ale bohužel nedokázali proměnit v branku. A tak soupeř udeřil po standardní situaci, kdy šel do jednobrankového vedení. Naštěstí se domácím o sedm minut později podařilo vyrovnat Kryštofem Mertou. Tímto výsledkem skončil i první poločas. "Do druhého poločasu jsme šli s tím, že utkání chceme strhnout na svou stranu, což se nám i podařilo," řekl trenér naší sedmnáctky Petr Němec.

O druhý gól Frýdku se postaral ve 43. minutě po rohovém kopu kapitán Šostý. V 58. minutě navýšil vedení Banyácski a opět to bylo po rohovém kopu. "V tuhle chvíli si myslím, že jsme byli lepším mužstvem," podotkl Němec. Výhru Valcířů pak zpečetil v 66. minutě Andreas Akritidis. "Musím ovšem ještě říct, že spousta našich dalších příležitostí dnes nebyla využita," mrzelo po utkání domácího trenéra.

Petr Němec (trenér Frýdku-Místku): Dnes jsme splnili, co jsme před utkáním chtěli, a to zisk tří bodů. Kluky je třeba pochválit, šli si za vítězstvím a opět se přesvědčili, že když do utkání dají srdíčko a fotbalový um, tak můžou porážet kohokoli. A to je posune zase o krok dále.