FK Frýdek-Místek - SK Dynamo České Budějovice 1:2

Ani na desátý pokus se Valcířům nepodařilo udolat fotbalisty z Českých Budějovic. O porážce domácích tak nakonec rozhodla standardní situace v nastaveném čase prvního poločasu. Nejblíže byli Frýdečtí k vyrovnání na samém konci zápasu, Balovu hlavičku ale bravurně zneškodnil gólman Křížek.
22.kolo (14.4.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Dynamo České Budějovice
1:2

Při pohledu na základní sestavu Valcířů se mnohým z přítomných fanoušků vkrádala do úst otázka: Co že se to děje? Zranění do hry nepustilo hned šestici hráčů (Macej, Dramé, Mravec, Krčula, Šumský, kanonýr Tandir se zranil dokonce při předzápasovém rozcvičení). „Je to zkrátka odraz toho, že se tady tvrdě trénuje. Prostě se to někdy tak sejde. Jako trenér jsem na Viktorce dokonce zažil, že jsme v týdnu trénovali jen v osmi lidech. To je zkrátka fotbal. Nevymlouvejme se na zranění, šanci dostali další hráči z kádru, kteří mají v klubu podepsány profesionální smlouvy. Řeknu vám to ještě jinak. Kdyby každé mužstvo z první ligy odevzdalo dnes takový penzum práce, jako odevzdali hráči Frýdku, tak klobouk dolů jako. Já nemám hráčům co vytknout,“ zdůraznil domácí trenér.

Ale pojďme k samotnému fotbalu, kdy bylo zřejmé, že obě mužstva touží po bodovém zisku. Domácí hráči chtěli potvrdit získané body z Třince (2:2) a Žižkova (2:1), hosté naopak chtěli konečně prolomit svou jarní sérii bez vítězství.

Jako první udeřili ve 20. minutě Jihočeši. Domácí borci sice zahrávali Mozolem standardní situaci, ale hosté dokázali jeho centrovaný míč odvrátit a po rychléakci Hašek přeloboval vyběhnuvšího brankáře Lipiny – 0:1. Uběhlo dalších pět minut a mohlo být ještě hůře. Naštěstí své zakončení nedokázali Čavoš s Mashikem správně zakončit. Deset minut před přestávkou se vyznamenal brankář Buček, který vytáhnul na rohový kop nepříjemnou hlavičku Čavoše. Ve 41. minutě se do zakončení dostali naši chlapci. Slaninka dostal míč na levou stranu a po jeho centru se na bližší tyči dokázal prosadit Varadi, který byl u míče o chlup dříve než brankář Křížek – 1:1.

Když už to vypadalo, že se v první půli nic nestane, zahráli v nastaveném čase hosté rohový kop a Javorek svým důrazem znovu poslal svůj tým do vedení – 1:2.

Po změně stran se domácí družina snažila o vyrovnání nepříznivého stavu. Blízko tomu bylo v 54. minutě, kdy Hruška krásným pasem našel za hostující obranou Varadiho, jenže gólman Křížek čaroval. Na druhé straně se zaskvěl rovněž i náš ochránce svatyně. Buček totiž vychytal v samostatném úniku Mashikeho. O zajímavé situace nebylo i nadále nouze. V 77. minutě zahrozil nejprve Biolek, na druhé straně se dral do zakončení hostující Hašek. Když pak v nastaveném čase vychytal v dobré příležitosti českobudějovický brankář hlavičku Baly, skončilo nakonec druhé jarní domácí utkání výhrou hostí v poměru 1:2.

No nic, hlavu vzhůru, už v úterý hrajeme znovu v domácím prostředí dohrávku 18. kola FNL, kdy od 17 hodin hostíme ve Stovkách tým 1. SC Znojmo.

MFK Frýdek-Místek – SK Dynamo České Budějovice 1:2 (1:2)
Branky: 40. Varadi – 20. Hašek, 45+1. Javorek. Rozhodčí: Lerch – Koval, Flimmel. ŽK: Kladrubský (ČB). Diváci: 750.
Frýdek-Místek: Buček – Biolek, Literák, Gáč, Slaninka – Bala - Přichystal (59. Chvěja), Willwéber, Mozol (78. Švrček), Hruška (69. M. Fukala) – Varadi. Trenér: Martin Pulpit.
Č. Budějovice: Křížek – Nitrianský, Havel, Novák, Kladrubský – Pešek (90. Švantner), Čavoš, Hašek (87. Táborský), Javorek, Puchel (69. Pouček) – Mashike. Trenér: David Horejš.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Dopustili jsme se dnes bohužel dvou chyb a chyby prostě rozhodují zápasy. Já jsem spíše dnes zklamaný z domácích diváků. Čekal jsem větší podporu. Hodně slyším od fanoušků kritiky, jak se špatně tady fotbal dělá, ale když mají hráče podpořit, tak jsem fakt zklamaný. A to jak návštěvou, tak i atmosférou samotného zápasu. Já jsem tady jezdil jako trenér soupeřů a tady ten stadion vždycky hučel. Tady se hráči báli pomalu nastoupit. Pro mě si dnes hráči zasloužili větší podporu. Jdeme ale dál, my si nahráli ty body na Viktorce, musíme se dát do úterý do pořádku a pokusit se urvat body se Znojmem.

David Horejš (trenér Českých Budějovic): Jsme strašně rádi, že jsme utkání ve Frýdku zvládli. Celý zápas jsme hru kontrolovali. Dali jsme vedoucí branku a ještě do poločasu jsme si vypracovali dvě velmi dobré příležitosti, abychom svůj náskok ještě navýšili. Bohužel jsme ale inkasovali. Pak nás ten gól do šatny uklidnil. Výhry si samozřejmě moc cením, hráči na hřišti nechali všechno.