Přípravné utkání s druholigovým Třincem rozhodla standardní situace soupeře.
(22.2.2019) | Třinec
FK Třinec - FK Frýdek-Místek
1:0

Zatímco pro naše áčko bylo přípravné střetnutí v Třinci šestým v pořadí, pro tým trenéra Jiřího Nečka šlo vlastně už o generálku před startem druholigové soutěže (ta začíná v příštím týdnu). I tak ale oba trenéři dali dostatečnou herní příležitost všem nominovaným hráčům.

Valcíři byli od úvodních minut aktivnější. Dobrých deset minut domácí tým drželi na jejich polovině hřiště, ale žádnou kloudnou příležitost si za tu dobu vypracovat nedokázali. Postupem času začali přebírat otěže zápasu hráči v červených dresech. Třinec naši branku ohrožoval převážně po standardních situacích, ale kvalitní defenzíva Valcířů nenechala soupeře skórovat.

Jediné branky střetnutí se promrzlá hrstka diváků dočkala až po změně stran. V 65. minutě zahrávali domácí standardní situaci, frýdecko-místecká defenzíva ponechala na zadní tyči zcela volného Schwendta a po jeho polostřele či nakopávané přihrávce se míč dostal k Dedičovi, který z otočky propasíroval míč k levé tyči naší branky - 1:0. Ještě před touto situací se Schwendt dvakrát dostal k zakončení, svá mířidla měl naštěstí třinecký záložník vychýlené.

Omlazená sestava Frýdku si mohla nakonec z třinecké umělé trávy odvézt i remízu. V nastaveném čase se na levé straně uvolnil střídající Kutáč, ale jeho rána levačkou skončila pouze na tyči Bártovy branky.

Valcíři si teď den odpočinou a již v neděli časně ráno se přepraví autobusem na letiště do Vídně, odkud je následně čeká let do Turecka. Tam je pak už v pondělí čeká první přípravné střetnutí s ruským týmem PFC Krylia Sovetov Samara. Hraje se od 10 hodin.

Jiří Neček (trenér Třince): Byla to sice pro nás generálka, ale spíš to připomínalo takové derbíčko, než ostrý zápas. Z nás byla cítit trochu nervozita, někteří hráči jakoby ještě nepochopili, že se blíží mistráky, takže pro mě to bylo spíš zklamání.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Diváci viděli dobrý a kvalitní fotbal. Začátek utkání jsme neměli vůbec špatný, postupně ale začal být Třinec silnější na míči. Ve druhé půlce jsme dali šanci našim mladým hráčům. Nechci říct, že by šel náš výkon nějak dolů, i druhá část utkání měla svou kvalitu. Škoda, že si nepohlídáme situaci při standardce domácích.