FK Frýdek-Místek - FK Poprad 1:2

Ani ve druhém vystoupení v Tipsport lize jsme nedokázali bodovat. Tentokráte jsme podlehli Popradu 1:2.
(21.1.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Poprad
1:2

Valcíři mají za sebou druhou zimní přípravu, kdy na domácí umělé trávě hostili druholigový Poprad. Trenér Miroslav Nemec musel krátce před zahájením zápasu řešit drobný problém, kdy zranění nakonec do hry nepustilo našeho nejlepšího podzimního střelce Nicolase Šumského, a tak se od úvodní minuty dostal na hřiště Olda Byrtus.

Poprad stejně jako v pátek začal aktivně a již v úvodní minutě se do slibné šance dostal krajní záložník Kaplan. O sedm minut později stálo při nás štěstí, jelikož Kukolově křižné střele chyběl opravdu jen kousek. Valcíři o sobě dali výrazněji vědět po čtvrthodině hry. Standardní situace Byrtuse od postranní čáry totiž prolétla mezi všemi a brankář Malec jen s námahou vyrážel míč na poslední chvíli. Za další minutu měli domácí obrovskou tutovku. Popradský stoper Hric vyrobil při rozehrávce hrubku, kterou následně mohl ztrestat zcela osamocený Šichor. Našemu záložníkovi ale v zakončení zabránil vyběhnuvší gólman Malec. Ten následně zneškodnil i Vyskočilovo zakončení.

Chyby v defenzívě jsme se bohužel nevyvarovali ani my. Ve 24. minutě zaváhal při odkopu Klabník a Maťas dělovkou nedal Mihálkovi v naší brance šanci – 0:1. O deset minut později se hosté radovali znovu. Po faulu zahrávali Popradští standardní situaci, se kterou si nejlépe dokázal poradit náš bývalý mládežník Jakub Šašinka – 0:2.

Druhý poločas si byl v něčem podobný s tím, který Valcíři odehráli proti Vítkovicím. Byli jsme sice častěji u míče, ale chybělo lepší zakončení. Poprad si byl moc dobře vědom, že pozorná hra vycházející ze zajištěné obrany, mu zaručí postup do další fáze turnaje. Až v 62. minutě hosté dali až příliš prostoru Šichorovi, který posunul míč na Đuriće a srbský útočník, který je ve Stovkách na zkoušce, ranou k tyči duel zdramatizoval – 1:2.

Závěr střetnutí se již nesl ve značné nervozitě. Přesto to byli domácí, kteří mohli v 87. minutě vyrovnat. Slibný průnik do hostující šestnáctky ale Ilko v gól přetavit nedokázal. Naopak z rychlé akce hostí mohl výhru pečetit střídající Lipták. Ani on však nebyl úspěšný, takže sobotní duel skončil těsným vítězstvím Popradu 1:2.

„Do utkání jsme nenaskočili špatně. Chtěli jsme hrát prvních patnáct minut v bloku, poté postupně přejít do presinkových situací. Dostali jsme se do dvou šancí, jenže my nedali a naopak dvakrát inkasovali. Druhý poločas byl pod naší dominancí. Chlapcům ale chyběla větší šťáva, čímž je však nechci omlouvat. Máme za sebou těžké tréninky, i teď po zápase na kluky čeká další fáze,“ řekl k zápasu trenér Frýdku-Místku Miroslav Nemec. "Výsledek mě samozřejmě mrzí, jelikož jsme chtěli v Tipsport lize bodovat a poprat se i o případný postup dále. Teď nás čeká úterní zápas v Podbrezové a následně ve čtvrtek dohrajeme turnaj duelem s Bialsko-Białou," dodal Nemec.

O tom, že naše chlapce nečeká v následujícím týdnu vůbec nic lehkého, vystihují i vizitky obou soupeřů. Vždyť ŽP ŠPORT Podbrezová je průběžně druhý tým slovenské nejvyšší soutěže - Fortuna liga. Napak Poláci ještě v loňské sezoně působili v jejich nejvyšší soutěži.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FK POPRAD 1:2 (0:2)

Branky: 62. Đurić – 24. Maťas, 34. Šašinka. Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Caletka. ŽK: Palatický, Spasojević, Šichor - Šula. Diváci: 80.

Frýdek-Místek: Mihalek – Švrček (46. Ilko), Hamšík (46. Literák), Klabník (46. Berežný), Fertaľ (46. Ridel) – Nworah (46. Palatický), Šichor, Spasojević, Byrtus, Slaninka – Vyskočil (46. Đurić). Trenér: Miroslav Nemec.

Poprad: Malec – Maťas (46. Hatok), Šula, Hric, Kica (46. Ferenc) – Kukol (46. Tóth), Gruca (59. Bilas), Daško (46. Lupčo), Medak, Kaplan (46. Lipták, 89. Vigláš) – Šašinka (56. Lukáč). Trenér: František Šturma.