FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B 2:1

Proti houževnatému celku ze Slovácka to Valcíři neměli vůbec jednoduché. I díky repre pauze dojeli hosté do Stovek posilněni o několik hráčů prvoligového A týmu, navíc domácí družina musela více jak dvacet minut dohrávat pouze o deseti hráčích. I přesto to byli naši muži, kteří se mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího Drozdyho radovat ze zisku tří bodů.
6.kolo (7.9.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B
2:1

Utkání začali domácí fotbalisté aktivně. Brankář s ligovými zkušenostmi z Baníku, Plzně či pražských Bohemians – Michal Daněk, se měl co ohánět. Jako například v 16. minutě, kdy se musel pořádně natahovat po nepříjemné střele Visiće. Hosté zahrozili prakticky ihned z protiútoku, naštěstí naše defenzíva si zakončení Hladkého pohlídala.

Ve 26. minutě již domácí udeřili. Nejprve sice prováhal jasnou příležitost ke skórování Skwarczek, který se před brankářem Daňkem ocitl zcela osamocený, leč pálil pouze do něj. K odraženému míči se následně dostal Hýbl a po jeho krásně načechraném centru skóroval hlavou v pádu Teplý – 1:0. Krásný fotbalový moment našich hochů.

O deset minut později mohlo být ve Stovkách ještě veseleji. Hostující defenzíva příliš otálela s odkopem, k míči se dostal ve středu hřiště Hurta a po jeho dělovce levačkou měl Daněk jóóó co dělat, aby balón neskončil u jeho pravé tyče. Poločas tak skončil těsným vedením Valcířů v poměru 1:0.

Z druhé poloviny střetnutí uplynulo pouhých 25 vteřin, kdy Teplý efektně uvolnil Šohaje a po jeho centru hlavičkoval na zadní tyči osamocený Skwarczek. Ke gólu chybělo našemu záložníkovi jen pár centimetrů, míč totiž prolétl kolem pravé tyče Daňkovy branky.

V 62. minutě bylo ve Stovkách pořádně dusno. Hostující Franič totiž dost nevybíravým způsobem zajel na polovině hřiště zezadu do Teplého, od sudího Drozdyho vyfasoval ale pouze žlutou kartu. No nevím, jak by se hráči už měli na hřišti chránit, před takovými unfair zákroky. Zvláště, když ten správný metr nastolil sudí o šest minut později, když vyloučil domácího Hurtu po faulu na Hellebranda.

Ještě předtím ale vytáhl další ze svých parádních sobotních zákroků brankář Michal Daněk. Tentokráte na něm ztroskotal Hýbl, který svůj trestný kop krásně zatočil do šibenice, ale gólman slováckého celku mu míč vyškrábl na roh.

V početní výhodě začali být hosté aktivnější. Už v 70. minutě se měl co ohánět brankář Bárta proti zakončení hostujícího Franiče. O šest minut později našel Hladký ve vápně Tischlera, ten dostal trochu více prostoru, a pravačkou přeci jen propálil našeho gólmana – 1:1. Ani v deseti ale domácí družina nepřestala myslet na svou ofenzívu. V 81. minutě vystihl rozehrávku soupeře Ožvolda, tomu ale jeho pumelici vyrazil gólman Daněk. O pár vteřin později dostali Valcíři možnost zahrávat rohový kop a ty u nás perfektně zahrává Matěj Hýbl. Na jeho centr od tribuny si seběhl kapitán Literák a přesnou hlavičkou nedal tentokráte brankáři Daňkovi šanci – 2:1.

Valcíři dokázali posilněný tým Slovácka B porazit těsným rozdílem 2:1 a v tabulce se usadili na třetí pozici, hned za vedoucím duem Olomouc B a Blansko. V 7. kole MSFL budeme zajíždět na jih Moravy. Ve čtvrtek 12. září nás totiž čeká od 18 hodin zápas ve Znojmě.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – 1. FC SLOVÁCKO B 2:1 (1:0)
Branky:
26. Teplý, 82. Literák – 76. Tischler. Rozhodčí: Drozdy – Pfeifer, Hovorka. ŽK: Teplý, Kebísek – Franič, Hladký. ČK: 68. Hurta (FM). Diváci: 376.
Frýdek-Místek
: Bárta – Kebísek, Literák, Bialek, Hýbl – Ožvolda, Skwarczek – Šohaj (80. Kutáč, 90. Mrkvička), Hurta, Visić (76. Varadi) – Teplý (85. Telnar). Trenér: Martin Pulpit.
Slovácko B
: Daněk – Olšanský, Franič, Krejčí, Jamný – Tischler, Hellebrand, Pek (63. Janša) – Dvořák, Hladký, Pernica. Trenér: Pavel Němčický.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Já si myslím, že to byl celkově zápas, na který budou trenéři vždy rádi vzpomínat. Soupeř k nám přijel posilněný o pět nebo o šest hráčů prvoligového kádru, tím tak tomu zápasu dal punc kvality. Myslím si, že diváci po celých devadesát minut viděli velmi dobrý fotbal. Já se budu opakovat jako po zápase s Otrokovicemi. Nás málem zase ten bodový zisk stálo neproměňování gólových příležitostí. A to i přesto, že soupeř měl v obraně Krejčího a Franiče a v brance Daňka. Měli jsme tam totiž poměrně velký počet gólových možností, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Pak došlo k tomu nešťastnému faulu na tuším Hellebranda. I když tam byla možná již dříve situace, kdy mohl být vyloučen i jeden z hostujících hráčů. Mě ale více ještě mrzí situace z prvního poločasu, kdy nám sudí upřel standardku z prostředka hřiště po faulu na Jakuba Teplého. Tam bychom měli velkou výhodu. No, po tom vyloučení, než jsme se stačili s tou situací trochu sžít, tak nám soupeř z ojedinělé akce dokázal vyrovnat. Ale hektickým závěrem a velmi dobře kopnutou standardkou jsme i díky dobrému náběhu Literáka zaslouženě vyhráli.

Michal Daněk (brankář 1. FC Slovácko B): Zápas se mi momentálně hodnotí docela těžce, jelikož i když jsme to utkání prohrávali jedna nula, tak jsme nehráli až tak špatně. Pak domácím ve druhé půli vyloučili hráče a my srovnali na jedna jedna, jenže jsme si nechali dát hodně hloupý gól. Kdyby ale domácí dali v prvním poločase druhou branku, tak nejspíš by o své výhře rozhodli daleko dříve. Já jsem rád, že jsem kluky nějak podržel, ale na druhou stranu jsem smutný z toho, že to nakonec nevedlo ani k zisku toho bodu.