FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK 0:3

Ani televizní kamery nevyprovokovaly Valcíře k výkonu, který by přinesl do Stovek radost z výhry!
28.kolo (14.5.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK
0:3

V netradičním dni i čase začal zápas Lipiny se Znojmem, na který se naši fotbalisté důkladně připravovali. Před tímto utkáním vedení klubu, společně se skladatelem, hudebníkem a tvůrcem oficiální hymny města Frýdku-Místku René Součkem, předalo kapitánovi Lipiny Petru Literákovi dres, který připomíná jeho stý start za Valcíře ve Fortuna národní lize. René Souček, který je velkým fanouškem Valcířů, provedl také slavnostní výkop tohoto utkání.

Po dlouhé sérii porážek a dvou remíz jsme potřebovali naplno bodovat a zajistit si tak účast ve FNL i v příštím roce. Opak se stal pravdou a hosté si ze Stovek odvezli všechny body.

Pojďme ale od začátku. Po úvodním oťukávání se dostal ve čtvrté minutě po centru Ševčíka z pravé strany k hlavičce Slaninka, ale jeho pokus skončil těsně nad brankou hostů. Pak převzali iniciativu hráči Znojma a zahrávali několik rohových kopů, které ale neznamenali žádné velké ohrožení Mihálkovy branky. V 19. minutě zahrozili hosté, kdy Klíma běžel sám na branku, ale náš gólman skvěle vyrazil jeho střelu. Hned o dvě minuty později vypálil po Ševčíkově přiťuknutí Šumský, ale přestřelil! V 31. minutě fauloval před šestnáctkou Literák Klímu a dostal svou osmou žlutou kartu, což pro našeho kapitána znamená předčasný konec sezóny. Po rozehrání přímého kopu, a špatném vyboxování míče Mihálkem, vznikl zmatek v našem pokutovém území, z čehož rezultoval ušmudlaný, ale přesto gól v naší síti – 0:1! Střelcem byl náš bývalý hráč Jakub Teplý. V 35. minutě nacentroval prudce z pravé strany Ševčík do malého vápna, míč proletěl kolem obránce i brankáře až k úplně volnému Šumskému, který bohužel tento polovysoký míč před prázdnou bránou vůbec netrefil! Do přestávky se již nic zajímavého nestalo, a tak do šaten odcházeli hosté spokojeněji.

Do druhého poločasu nastoupil Martin Vyskočil místo Nemanji Spasojeviče a očekával se boj o změnu skóre v náš prospěch. Bohužel, již v 50. minutě přihrál Šamánek na hranici pokutového území Urbančokovi a jeho nepříliš tvrdá, ale přesně umístěná střela skončila u levé Mihálkovy tyče - 0:2! Hosté v pohodě hlídali svůj náskok a čekali na možnost brejků. Domácí se nedostávali do zakončení a případné pokusy o nákop míče do šestnáctky hostů řešili bez problému obránci nebo znojemský brankář. A v 72. minutě bylo dokonáno! Z pravé strany hostujících se míč dostal až k Michalu Holubovi, který střelou k tyči stanovil výsledek utkání - 0:3! V 76. minutě mohl ještě korigovat z hranice vápna střídající Termanowski, který byl na hřišti pár sekund, ale jeho střela našla náruč brankáře Znojma. Z protiútoku běželi dva hostující hráči téměř sami na Mihálka, Klíma vystřelil, trefil tyč a do prázdné branky dorážející Holub stál naštěstí v offsidu, takže gól neplatil. Další již jen drobné náznaky snahy Valcířů o změnu stavu eliminovali bez problémů znojemští hráči a zápas doplynul do konce bez většího vzruchu. Hosté si odvezli na jih Moravy všechny tři body zcela zaslouženě a oplatili nám tak podzimní porážku 0:2 na domácím hřišti i s úroky.

Lipina tak z posledních devíti odehraných zápasů získala jen dva body a zůstává dvě kola před koncem, které navíc odehraje na hřištích soupeřů, ohrožena sestupem!

Příští kolo odehrajeme v neděli 21. května od 16:00 ve Varnsdorfu a poslední kolo pak v neděli 28. května již od 15 hodin na hřišti Ústí nad Labem. V tuto chvíli potřebujeme k jistotě záchrany získat minimálně dva body. Případné vítězství ve Varnsdorfu by nám jistotu přineslo už v příštím kole.

MFK Frýdek-Místek – 1. SC Znojmo FK 0:3 (0:1)

Branky: 31. Teplý, 50. Urbančok, 72. Holub. Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Kožár. ŽK: 31. Literák, 68. Vyskočil (oba FM). Diváci: 546.

Frýdek-Místek: Mihálek– Švrček, Literák, Berežný, Ilko – Slaninka (62. Nworah), Spasojevič (46. Vyskočil), Šicho, Šumský (76. Termanovski) – Šafner, Ševčík. Trenér: Leoš Kalvoda.

Znojmo: Koukal – Čereda, Svozil (69. Mezlík), Helísek – Motal, Njire (85. Nepožitek), Urbančok, Holub– Klíma, (77. Javůrek), Teplý, Šamánek. Trenér: Radim Kučera.