Archiv článkůPosledních 30 článků

10.12.​Blahuta: Tvrdý zápas? Aspoň si zvyknuFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Byť jen v přípravě, záložník staršího dorostu Matyáš Blahuta si užil premiéru v A-týmu se vším všudy. Proti polskému Tychy nastoupil v základní sestavě a krom dobrého výkonu, si připsal i roztržené obočí. Náladu z povedeného utkání mu to však nezkazilo. Duelem proti Tychy korunoval pestrý podzim, kdy byl oporou U19 a zároveň navlékl národní dres v juniorské futsalové reprezentaci.
8.12.Žižka: Odehráli jsme dobré utkáníFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři ukončili rok 2018 přípravným utkáním proti polskému Tychy. Soupeři jsme sice podlehli těsně 0:1, trenér Jan Žižka byl však s výkonem svých svěřenců spokojený.
7.12.Přehled zápasů v týdnu od 3. do 9. 12. 2018rsPřehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 3. do 9. prosince 2018.
7.12.Příprava s Tychy? Těsná prohra, ale solidní výkonFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Na závěr roku si Valcíři pozvali k přípravnému utkání polský druholigový Tychy. Oba týmy zkoušely v zápase hráče na zkoušku, z těsného vítězství se nakonec radovali hosté. Lipina se však prezentovala velmi solidním výkonem.
6.12.Valcíři zakončí rok přípravou s TychyFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Závěr roku zakončí A-tým Frýdku-Místku přípravným utkáním s polským druholigovým GKS Tychy. Výkop utkání je ve Stovkách na umělé trávě v pátek ve 12:00.
4.12. U14 pokořila Ondřejník!redakceF r ý d e k-M í s t e k - Celý podzim zápolila naše U14 se soupeři, poslední listopadový víkend však hráče čekala bitva s úplně jiným protivníkem. Rozhodli se pokořit Ondřejník, což se jim také nakonec povedlo.
4.12.U17 / Orel: Myslel jsem, že budeme výšeZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Náš tým U17 přezimuje v Moravskoslezské dorostenecké lize na desáté příčce. Valcířům úvod sezóny příliš nevyšel, v závěru podzimu ale dokázali udělat úspěšnou zápasovou šňůru. Podzimní část jsme hodnotili s trenérem Karlem Orlem, který si představoval, že budou jeho svěřenci v tabulce výše.
3.12.Přehled zápasů v týdnu od 26. 11. do 2. 12. 2018rsPřehled přípravných zápasů a halových turnajů týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince 2018.
2.12.Vždy je co zlepšovat, říká skromně Richard MrozekZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Jen půl roku stačilo letní posile, Richardu Mrozkovi, aby si získala fanoušky ve Stovkách. Sedmadvacetiletý brankář za to vděčí svým výkonům, kdy několikrát tým výrazně podržel. Nicméně, co je pro povídání s Richardem specifické, je velká skromnost hbitého gólmana. V rozhovoru jsme pochopitelně hodnotili podzimní účinkování Valcířů v MSFL, ale také budoucnost dalšího působení brankáře v dresu Frýdku-Místku.
30.11.U19 / Kudláček: Škoda těsných proherZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Starší dorost přezimuje v tabulce Moravskoslezské dorostenecké ligy na šestém místě. S kapitánskou páskou vedl své spoluhráče do boje Vojtěch Kudláček. V mladém kádru jeden z nejzkušenějších a zároveň nejvytíženějších hráčů. Není tedy překvapením, že jsme si pro rozhovor, ve kterém bilancujeme první část sezóny, vybrali právě lídra kabiny.
27.11.Hruška: Osobní statistika těší, přednější je týmováZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Ačkoliv mu bude na konci listopadu teprve dvacet let, patřil na podzim Jan Hruška k nejvytíženějším hráčům našeho kádru. Překvapení to ale zdaleka není, vždyť na jaře si připsal odchovanec Valcířů 11 startů v druhé lize. Hráči, který střídal posty krajního obránce a záložníka, se první část sezóny povedla také statisticky. S pěti gólovými asistencemi se stal nejlepším nahrávačem týmu. Jak hodnotí tento fakt i celý uplynulý podzim, se dozvíte v našem povídání.
25.11.Starší dorost naznačil na podzim svůj potenciálZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Tým zítřka, tak bychom mohli označit starší dorost Frýdku-Místku v letošní sezóně Moravskoslezské dorostenecké ligy. Mladý kádr dokázal na podzim naznačit, že může být v dohledné době výrazně nebezpečnější. Přezimuje se ziskem 24 bodů na šestém místě tabulky.
24.11.Přehled zápasů v týdnu od 19. do 25. 11. 2018rsPřehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 19. do 25. listopadu 2018.
23.11.Solidní podzim kazí jen venkovní bilanceZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Nebýt venkovní bilance čtyř bodů, mohli bychom označit podzim Valcířů v MSFL jako skvělý. Takhle nám bude muset postačit označení solidní. I přes trápení na hřištích soupeřů totiž Lipina vyválčila celkově 22 bodů a v "rozbouřené" době to znamená klidné přezimování na osmém místě tabulky.
21.11.Týmovou produktivitu ovládl na podzim VaradiZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Na uplynulý podzim Valcířů MSFL jsme se podívali pohledem individuálních statistik. Týmovou produktivitu poměrně suverénně Adama Varadi, který se stal i nejlepším střelcem. I další statistiky ovládli hráči, kteří bojovali za Lipinu minulou sezónu v druhé lize. Nejvytíženějšími hráči byli Petr Literák a Michal Švrček, nejvíce asistencí posbíral Honza Hruška.
20.11.Kubáň si zahrál proti Itálii a Rakouskuwww.repre.fotbal.cz+rsČeská reprezentace do 18 let sehrála dva přípravné zápasy. V Římě se nejprve střetla se stejně starým týmem Itálie, ve Znojmě je pak čekal zápas s Rakušany. V obou těchto zápasech nastoupil náš bývalý hráč Michal Kubáň.
19.11.Žižka: Podzim hodnotím kladněZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři za sebou mají podzimní část MSFL, přezimovat budou v tabulce na osmém místě. Je tedy čas na bilancování. A s kým jiným hodnotit podzim, než s trenérem Janem Žižkou. V našem povídání jsme probrali všechny důležité aspekty první části sezóny.
18.11.ČR 19 kvalifikaci zvládlawww.repre.fotbal.cz+rsČeští fotbaloví reprezentanti do 19 let v kvalifikaci mistrovství Evropy porazili Makedonii 2:1 a s předstihem si zajistili postup z úvodní do elitní fáze, která se hraje příští rok v březnu. Šampionát se pak v červenci uskuteční v Arménii.
18.11.V dohrávce porazila U16 Havířov rozdílem třídyFRM - HAV 5:0, 13.kolo | rsNejmladším dorostencům MFK se závěr podzimu vydařil. V domácím prostředí si svěřenci trenérů Kamila Rašky a Milana Šponera poradili s Havířovem 5:0.
17.11.Přehled zápasů v týdnu od 12. do 18. 11. 2018rsPřehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 12. do 18. listopadu 2018.
16.11.Přemysl Krpec odešel do fotbalového neberedVelice smutná zpráva zasáhla také frýdecko-místecké fanoušky.
16.11.U19 / Dudek: S bodem spokojeni nejsmePRO - FRM 1:1, 14.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Josef KratochvílF r ý d e k-M í s t e k - K poslednímu utkání podzimu staršího dorostu v Prostějově jsme se vrátili v rozhovoru s krajním záložníkem Jakubem Dudkem. Ten s konečnou remízou 1:1 příliš spokojený nebyl. Zároveň krátce ohodnotil i účinkovaní Valcířů v první části sezóny Moravskoslezské dorostenecké ligy.
15.11.Ostrák s Fukalou pomohli ČR U19 k výhřewww.repre.fotbal.cz+rsČeská reprezentace do 19 let odstartovala základní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát vítězstvím 2:1 nad Lucemburskem. Vítěznou trefu zařídil po přestávce kapitán David Heidenreich, který se prosadil hlavou po přímém kopu. V základní sestavě nastoupili také i dva naši bývalí hráči Tomáš Ostrák (1. FC Köln) a Michal Fukala (Sn. Liberec).
14.11.U19 / Vojvodík: Věřili jsme, že vyrovnámePRO - FRM 1:1, 14.kolo | Zdeněk PlánkaP r o s t ě j o v - Starší dorost zakončil podzim úterní dohrávkou v Prostějově, která mu nakonec přinesla bod za remízu 1:1. Trenér Roman Vojvodík samozřejmě těšilo vyrovnání čtyři minuty před koncem, ovšem vzhledem k tomu, že cíl byla výhra, spokojený s výsledkem nebyl.
13.11.Starší dorost uzavřel podzim remízouPRO - FRM 1:1, 14.kolo | Zdeněk PlánkaP r o s t ě j o v - Tříbodový cíl na závěr podzimu se našemu staršímu dorostou naplnit nepovedlo. V dohrávce 13. kola MSDL jsme naopak na půdě Prostějova museli dotahovat vedení soupeře z úvodu druhé půle. To se nám nakonec povedlo v 86. minutě, kdy dělbu bodů trefil Vojta Kudláček.
12.11.Dendis: Soupeř nás do ničeho nepustilFRM - HAV 5:0, 13.kolo | Zdeněk PlánkaD o l n í B e n e š o v - Tečka za podzimem se Frýdku-Místku nepovedla. V Dolním Benešově jsme bohužel potvrdili špatnou bilanci z venkovních hřišť a prohráli 0:2. Zápas jsme hodnotili se záložníkem Davidem Dendisem, který se krátce ohlédl i za podzimem Valcířů.
11.11.Starší dorost rozstřílel Hlučín!FRM - HLU 5:0, 15.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Stylově se s domácím prostředím rozloučili starší dorostenci. V rámci 15. kola MSFL totiž rozstříleli Hlučín 5:0! Základ k vysoké výhře položili svěřenci trenéra Vojvodíka již v první půli, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Ten pak v druhém dějství ještě navýšili.
10.11.Přehled zápasů v týdnu od 5. 11. do 11. 11. 2018rsPřehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 5. do 11. listopadu 2018.
10.11.Podzim zakončený prohrou v D. BenešověDLB - FRM 2:0, 15.kolo | Zdeněk PlánkaD o l n í B e n e š o v - Prolomit venkovní trápení se nám v posledním podzimním utkání nezdařilo. Na hřišti Dolního Benešova rozhodlo rozmezí 16. a 18. minuty, kdy domácí vstřelili obě branky zápasu. Přezimujeme tedy s dvaadvaceti body na osmém místě tabulky MSFL.
10.11.Žižka: Doma to jde, ale přijedeme ven...Zdeněk PlánkaD o l n í B e n e š o v - Velké zklamání bylo vidět na trenéru Valcířů Janu Žižkovi po konci utkání v Dolním Benešově. Jeho svěřenci prohráli v posledním podzimním utkání 0:2 a bohužel potvrdili, že se jim na hřištích soupeřů v první části MSFL vůbec nedařilo. Mladého kouče štval především způsob, jakým Lipina k prohře dokráčela.
TOPlist