Daniel Śmiga debutoval v 1. lize!

F r ý d e k-M í s t e k - V sedmnácti letech debutovat v první lize? Inu, proč ne! V sobotu 1. května 2021 se to poštěstilo bývalému mládežnickému fotbalistovi Frýdku-Místku Danielu Šmigovi, který nyní hají dres ostravského Baníku. Sobotní den a zápas proti Zbrojovce Brno si bude jistě pamatovat celý život.

Běžela 89. minuta zápasu 30. kola nejvyšší české fotbalové soutěže mezi Baníkem Ostrava a Zbrojovkou Brno. Na střídající tabuli se objevilo číslo 6 a následně 3. Znamenalo to jediné, že to byli oba Danielové jest pro tu chvíli možná symbolické, ostravský záložník Daniel Tetour šel ze hřiště a do hry nastoupil teprve sedmnáctiletý útočník Daniel Šmiga. Těžko si představit, jestli si tehdy v útlém věku po příchodu z Lučiny do Frýdku-Místku Daniel představoval, že až mu bude 17 let a 120 dní, připíše si první start mezi českou elitou.

Jak bylo zmíněno, Daniel Šmiga v mládežnickém věku působil několik let v dresu MFK Frýdek-Místek, kde naši mládežničtí trenéři rozvíjeli jeho talent. A již tehdy byl rozhodně vidět. Není tak divu, že jeho výkony zaujaly Baník Ostrava. V roce 2017 právě tam přestoupil a jeho fotbalová hvězda nadále stoupala. V A-týmu Baníku už první minuty posbíral na konci minulého roku v přípravném utkání proti druholigové Líšní, na "ostrou" premiéru si ale musel počkat do prvního májového dne roku 2021. Do zápasu se Zbrojovkou naskakoval v závěru za stavu 1:1 a nebýt centimetrů, kdoví, mohl rozhodnout a zároveň se dočkat i prvního gólu v baníkovském áčku. „Měl jsem nastavené, že se pokusím na hřišti něco vytvořit pro tým. Dostal jsem se i do šance, ale bohužel se pískal ofsajd. Naštěstí jsem nic nezkazil, takže to nejhorší nebylo, vyprávěl talentovaný mladík po utkání v rozhovoru pro klubový web Baníku Ostrava. Kompletní dojmy bývalého Valcíře si můžete poslechnout ve videu níže. Co dodat závěrem? Snad jen to, že máme pocit, který nám našeptává, že ani na zmíněný první gól nebudeme v podaní Daniela čekat dlouho. Tak hodně štěstí Dane!