Domácí derby s Frýdlantem nad Ostravicí

V 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utká s nedalekým, ale v našem okrese velmi známým Frýdlantem nad Ostravicí. V týmu 1. BFK můžeme najít většinu hráčů, kteří oblékali také dres Válcoven. Úvodní výkop na Stovkách je v sobotu 8. října ve 14:30 hodin.

Frýdlant nad Ostravicí v minulé sezóně vydřel postup do 3. ligy z divize F, kde se umístil na 1. místě s celkovým počtem 54 bodů a náskokem dvou bodů na druhý Bohumín. Premiérový start v Moravskoslezské fotbalové lize se BFK podařil skvěle, neboť v domácím prostředí porazil Vítkovice 2:1. Celkově Frýdlant dokázal zvítězit v letošní sezóně třikrát. Tři body si připsal také proti Znojmu a naposled v posledním utkání s Hranicemi.

Samotný zápas s Hranicemi nabídl spíše velký boj a příliš gólových situací k vidění nebylo. V prvním poločase se tak 325 diváků branky nedočkalo. Potom co hosté svou šanci neproměnili se v 74. minutě uvolnil Bohdan Velička, který poslal centr do vápna, ten tečoval Michal Hladík a následně zakončil Adam Varadi. Frýdlant tak zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a posunul se na 15. místo s počtem 10 bodů a skóre 12:22.

Může jít o obrázek 5 lidem , people playing football , stojícím lidem a trávníku

zdroj: FB 1. BFK Frýdlant n. O.

Já měl osobně ze zápasu obavy, jelikož tady celý týden pršelo. Nevěděli jsme, zda bude hřiště vůbec způsobilé. Naštěstí se udělalo dobře a terén byl v rámci možnosti slušný. Přesto to byla spíš válka, když to tak řeknu. Hřiště se trhalo, takže se kombinovat moc nedalo. Ani my, ani soupeř, se do nějakých kombinačních šou nepouštěli. Myslím si, že jsme v první půli tlačili, měli jsme tam sedm rohů a čtyři standardky. Hraničtí ale byli vzadu dost důrazní, nemohli jsme se k ničemu dostat,” řekl trenér 1. BFK Martin Šrámek.

Může jít o obrázek 10 lidem , people playing sports a venkovnímu

O poločase jsem kluky pořád nabádal, že tu branku prostě dáme, i kdyby to mělo přijít v devadesáté minutě. Že to bude zápas o jedné brance, žádná přestřelka. Adam na to měl sice hodně času, ale ten centr ze strany skákal, takže to nebyla jednoduchá situace. Vary je však natolik zkušený, že zachoval chladnou hlavu a uklidil to,” chválil zkušeného forvarda Šrámek.

Závěry zápasu jsou vabank. Oni šli do posledního rohu i s brankářem, takže najednou stálo před brankou dvaadvacet lidí. Šlo jen o to, jestli to nějak protlačí. Oni ten souboj vyhráli, pak se to odrazilo k jejich hráči, ale Keksa před tyč doslova ucpal. Ten poslední okamžik není lehké vždy ustát, nám se to ale dnes podařilo. Za kluky jsem moc rád, jelikož to nemáme jednoduché. Každá ta porážka zanechá na každém nějakou tu stopu. My ale šli do soutěže s tím, že to nebude nic jednoduché. Dobře jsme se tak namotivovali před příštím týdnem, kdy nás čeká derby ve Frýdku-Místku,” dodal trenér Frýdlantu.

Frýdlant nad Ostravicí - Hranice 1:0

Branky: 74. Varadi

Sestava Frýdlantu: Prepsl – Svatonský, Literák, Švrček, Hajnoš (93. Fromelius) – Šafner (79. Kulhánek) – Juříček, Škorik – Hladík (90. Indra), Varadi (79. Kučera), Velička

Lipina v posledním zápase bohužel prohrála na Bazalech s rezervou Baníku Ostrava 1:3. Do zápasu Frýdeckomístečtí vstoupili solidně a v 18. minutě šli do vedení po proměněné penaltě Kovaříka. Těsně před přestávkou se ale o srovnání postaral Říha. Ve druhé půli už skórovali pouze domácí, konkrétně Fulnek a následně si vstřelil vlastní branku Massaniec. Celý report utkání zde. Aktuálně se Lipina nachází na 10. pozici se 13 body a skóre 14:15.

zdroj: FB FC Baník Ostrava

„Stála před námi těžká zkouška B-týmu Baníku Ostrava doplněný o hráče z áčka. Ve výsledku musím říct, že tento soupeř byl dnes jednoznačně nad naše síly. Měli jsme velice slibnou dvacetiminutovku, ve které se nám podařilo skórovat po proměněné penaltě Kovaříkem. Soupeř byl aktivní především po naší levé straně, kde chodilo velké množství centrů do naší šestnáctky, které jsme ovšem byli schopni uhrát. Bohužel minutu před poločasem přišel rychle rozehraný roh a bylo srovnáno. Tohle beru jako zlomový okamžik celého utkání. Druhou půli jsme opět rozjeli velmi slušně, ale postupem času se znovu projevila kvalita soupeře. Ten nakonec rozhodl po dvou akcích po straně hřiště. Odjíždíme tak bez bodů," řekl k utkání trenér Robert Pištěk.

Baník Ostrava B - Frýdek-Místek 3:1

Branky: 44. Říha, 67. Fulnek, 76. Massaniec (vla.) – 18. Kovařík (pk)

Sestava Frýdku-Místku: Gergela – Nevřela (46. Zupko), Blejchař, Massaniec, Velner (C), Konečný, Martiník (68. Kostka), Vlachovský, Kovařík (86. Kirschner), Hykel, Rubý (86. Dadak)

Ohlasy k nadcházejícímu utkání Frýdku-Místku s Frýdlantem nad Ostravicí

Jedná se o okresní derby. Víme, že v týmu Frýdlantu působí několik bývalých hráčů Lipiny, takže zápas bude mít určitě svou atmosféru. Lidí přijde více, než na standardní zápas, což vítáme. O to více se budeme snažit toto domácí utkání zvládnout, neboť proti rezervě Baníku se to nepovedlo. Body musí zůstat na Stovkách," řekl k sobotnímu derby lodivod Válcoven Pištěk.

Může jít o obrázek 3 lidem , stojícím lidem a trávníku

Trenér Frýdku-Místku Robert Pištěk

Trenér Frýdlantu Martin Šrámek se k utkání vyjádřil následně: Na to utkání se všichni určitě těšíme. Myslím, že v naší kabině nesedí moc hráčů, co byl za Lipinu v minulosti nehrálo. Máme na to určitě pěkné vzpomínky, mnoho kluků tam vyrostlo. Vždyť i já tam strávil nějakých čtrnáct let a Petr Literák snad šedesát (smích). Všichni se tam těšíme a věříme, že nás tam naši fanoušci poženou, jako tomu bylo v Bílovci. Takže všechny vyzývám, přijeďte za námi do Stovek všichni v červeném, ať tam tu tribunu v téhle barvě zaplavíme."