Duel s Vrchovinou byl spíše „válkou“. Zápas skončil bezbrankovou remízou

Ve 13. kole MSFL se Lipina představila na hřišti Vrchoviny. Velká část zápasu se nesla ve znamení spousty soubojů mezi oběma pokutovými územími. I když si valcíři vytvořili několik slibných příležitostí, duel nakonec skončil bez branek.

Vzhledem k tomu, že se střetla dvě družstva, která od sebe v tabulce dělily jen dva body, bylo už před zápasem jasné, že půjde o tuhý boj. A to se potvrzovalo od úvodních minut. Valcíři museli už v prvním poločase ošetřovat útočníka Lukáše Raaba, který utrpěl zlomeninu nosu. Podezření na vážné zranění kolene pak má Šimon Byrtus, kterého zasáhl protihráč do stojné nohy. Lipina se však snažila prezentovat kombinační hrou. To se jí dařilo do 25. minuty. Následně se přizpůsobila hře domácích hráčů, takže příliš pohledný fotbal k vidění nebyl. V prvním poločase se do slibné šance dostal Marián Kovařík, ale dorážkou nepřekonal výborně chytajícího gólmana Šmída v brance Vrchoviny. První půle tak gól nepřinesla.

Po změně stran pokračoval zápas v podobném duchu, ovšem nabídl zajímavější podívanou. V závěrečné čtvrthodině si pak Lipina vytvořila hned čtyři šance. Timofej Barkov a Dominik Konečný šli na brankáře Šmída, ale ani jeden z nich jej nedokázal překonat. Ke třem dobrým hlavičkám se dostali také Jakub Blejchař, Marián Kovařík a Lukáš Raab. Ani jejich pokusy však kýženou branku nepřinesly. I když si Lipina vytvořila více šancí, musela se spokojit s bezbrankovou remízou.

„Vzhledem k průběhu utkání je bod málo, ale na druhou stranu nám ostatní výsledky nahrály. Pozitivní je, že jsme druhý zápas po sobě uhráli s nulou vzadu. Nyní už se naplno soustředíme na příští utkání, ve kterém přivítáme Vratimov. Tímto bych chtěl na sobotu pozvat do Stovek všechny příznivce Lipiny. Jejich podporu budeme potřebovat. Pokud zápas zvládneme, můžeme se dostat do druhé třetiny tabulky MSFL,“ uvedl trenér FK Frýdek-Místek Robert Pištěk.

Duel 14. kola mezi FK Frýdek-Místek a FC Vratimov je na programu v sobotu 30. října. Hraje se ve Stovkách. Utkání začne v 10:15 hodin.

SFK Vrchovina – FK Frýdek-Místek 0:0
ŽK: 47. Matulka (VRC), 62. Hekerle (VRC), 83. Smetana (VRC), 84. Svoboda (VRC)

SFK Vrchovina: Šmída – Černý, Hekerle, Smetana, Michal (C), Holman, Trojánek, Duba, Matulka, Duda, Svoboda
Náhradníci: Doležal – Bača, Chloupek, Sytař, Partl, Vacek

FK Frýdek-Místek: Květon – Hykel, Blejchař, Velner (C), Konečný – Byrtus, Juříček, Manzia, Kučera – Raab – Kovařík
Náhradníci: Gergela – Vrbka, Barkov

Rozhodčí: Volek – Drozdy, Tomanec