Přehled utkání v týdnu od 22. do 28.4.2019

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 22. do 28. dubna 2019.

muži - TJ Valašské Meziříčí 1:0 (1:0) - branka FM: Vašíček

MFK Vítkovice - mladší dorost U17 2:2 (0:2) - branky FM: Šeba, Brojač
Sestava FM: Rusek - Hammer, M. Merta, Mokroš, Brojač, Šeba (87. Hodula), Kopčo (41. Klimeš), Marciňa, Zrůnek, Nytra (61. Kolář), Cempírek. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Po předchozích třech zápasech se špičkou tabulky (Brno, Olomouc, Baník) jsme jeli do Vítkovic s cílem získat tři body. Byl to ale z obou stran spíš bojovný, soubojový zápas se spoustou zbytečných nevynucených ztrát míče a málo pohledných kombinačních akcí. Nám se v prvním poločase podařily dvě takové akce ze kterých jsme vstřelili Šebou a Brojáčem branky a vedli jsme 2:0. Ještě v úvodu druhého poločasu po centru Cempírka měl Dominik Brojáč tutovku, kdy z malého vápna nikým neatakován hlavičkoval vedle brány. Proměnit ji, zřejmě by výsledek dopadl jinak. Tahle situace jakoby nastartovala domácí, kteří následných 20 min. vyvinuli značný tlak kdy jsme se jen bránili, byli hodně pasivní, což vyústilo v to, že domácí vyrovnali. Naštěstí po vyrovnání jsme se herně zvedli, hru trochu vyrovnali a několikrát i ohrozili branku Vítkovic. Ovšem i domácí měli nějaké příležitosti ke vstřelení branky. Po dobře rozehraném prvním poločase jsme bohužel, zřejmě i s trochou štěstí v závěru utkání, dosáhli jen na remízový stav.

MFK Vítkovice - starší dorost U19 0:1 (0:1) - Branky FM: Stuchlík vl.
Sestava FM: J. Málek - Bača (88. Koval), L. Maceček, Bányácski, V. Procházka - Psota (72. Kudláček), Packo, Forch, J. Dudek (7. Strouhal) - Křenek (66. Kováč), D. Maceček. Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Velmi důležité vítězství, které jsme hodně moc potřebovali. Myslím, že i za předchozí dobré výkony, které však neskončily body, jsme si jej zasloužili. Úvod utkání bohužel poznamenalo těžké zranění Kuby Dudka, všichni mu držíme palce a věříme, že bude brzy fit. I přesto, že se kluci museli vypořádat s totou nepříjemnou události, jsme se postupem času dostali k ohrožení vítkovické brány. Luděk Maceček dokonce nastřelil tyč. Vedení nám darovali paradoxně až domácí, kteří si vstřelili vlastní branku. V druhé půli jsme chtěli hrát zodpovědně, v klidu, k čemuž nám nahrálo i vyloučení. Bohužel jsme si však situaci zkomplikovali a nechali si Vítkovice dojít pro penaltu. Jeňa (Honza Málek pozn. red.) nás však podržel a utkání jsme si již pohlídali. Klukům chci za výkon poděkovat. Věřím, že touto výhrou jsme to zlomili, bylo to už i trochu o hlavě, a najedeme na úspěšnou vlnu.

starší dorost U19 - MFK Karviná U18 1:0 (1:0) - branka FM: L. Maceček
Sestava FM: J. Málek - Kudláček, Bányácski, L. Maceček, V. Procházka (56. Pavela) - Psota (87. Šostý), Packo (71. Strouhal), Forch, Bača - Křenek (89. Pětroš), D. Maceček (81. Koval). Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Zápas na hlavním hřišti, krásná atmosféra, tři body, co víc si přát. Chtěli bychom fanouškům moc poděkovat za fandění, mít na utkání mládeže takovou podporu je super. Kluci si utkání užili. Odměnou za poctivý výkon jim byla výhra a děkovačka s fanoušky. Úvod utkání se nám moc nevydařil, hosté měli velkou šanci hned na začátku, kdy nás Jeňa podržel (Honza Málek pozn. red.). Postupem času jsme se ale dostali do hry, vyrovnali se soupeři v důrazu, agresivitě a se vstřeleným gólem jsme se uklidnili. Vyjma velké možnosti v poslední desetiminutovce, kdy nás zachránil Kuba Koval, jsme soupeře v druhé půli k ničemu nepustili. Škoda, že jsme nepřidali nějakou pojistku. Stejně jako ve středu proti Vítkovicím zaslouží kluci za výkon pochvalu. Věříme, že to tak půjde dál.

mladší dorost U17 - MFK Karviná U16 5:1 (4:0) - branky FM: Brojač, Mokroš, Marciňa, Siedlok a vlastní
Sestava FM: Rusek (41. Hatoň) - M. Merta, Mokroš, Brojač, Hodula, Šeba (41. Siedlok), Marciňa, Kolář, Nytra, Klimeš (55. Packo), Cempírek. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Konečně po dlouhé době pohodové "utkání". Hlavně v první půli jsme hýřili aktivitou, dobře jsme kombinovali, vytvářeli si střelecké příležitosti, ze kterých jsme vstřelili čtyři brany. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme pokračovat v aktivní hře směřem dopředu a pokusíme se přidat další góly. V úvodu jsme uzdraveným Markem Siedlokem vstřelili pátou branku a vypadalo to dobře. Jenže poté jsme polevili, nebyli už tak aktivní a dovolili jsme Karviné vytvořit si dvě, tři velké šance, z jedné z nich jsme inkasovali. Bohužel, což mě mrzí, jsme zbytek zápasu už jen dohrávali.

starší dorost U18 - 1. SK Prostějov U18 1:1 (0:0)branka FM: Chýlek
Sestava FM: Prokel - Koval, Šostý, Kolář, Pavela - M. Míček (49. Želazko), Bányácski, Strouhal, Psota - Chýlek, P. Kováč (78. Pětroš). Trenéři: Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.
Kvalitní utkaní z naší strany, kdy v prvním poločase jsme byli lepším týmen na hřišti, byli jsme silní na balónu, vypracovali jsme si čtyři výborné šance, ve kterých jsme bohužel selhali. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně, dali jsme hned po rozehrávce gól. Po chvilce bylo srovnáno, po naší špatné komunikaci, kdy se srazili dva naši hráčí Prostějov vyrovnal. Blížícím se koncem utkání nám docházely síly a Prostějov nás začal přehrávat a vytvořil si dvě velké šance, ale skvěle chytající Prokel nás zachránil od prohry. Chválím kluky za aktivitu a nasazení po celý zápas.

mladší dorost U16 - 1. SK Prostějov U16 1:5 (0:1)branka FM: 70. Kavka (Plucnara)
Sestava FM: Müller - Vyvial, Březina, Mokroš, Račev - Rimmel (41. Střižík), Jurga (41. Cempírek), Klimeš, Kulhánek (57. Hrabec) - Plucnara, Šeba (64. Kavka). Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
V nedělním domácím utkání jsme v první půli ještě drželi se soupeřem krok, ale těsně po zahájení druhého poločasu jsme ze sporné situace podruhé inkasovali, což nás bohužel zlomilo. Prostějovští už zbytek zápasu kontrolovali a skóre navýšili na nepopulární pětku. V závěru se Adamovi Kavkovi podařilo krutý výsledek alespoň korigovat.

starší žáci U15 - MFK Vítkovice 3:3 (1:2) - branky FM: M. Málek 2, Kocián
Sestava FM: Dragon - Barčák (36. Kaňák), Vykopal, Pešek, L. Rek - Sušeň (47. Ševčík), Veselý, M. Mikulenka, Maléř (36. Kocián, 66. Šponer) - M. Málek, Králík (58. Stareček). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Po víkendovém turnaji v Mnichově nás čekal hned v úterý zápas proti Vítkovicím. V tomto utkání jsme využili našeho širšího kádru a dali příležitost ostatním klukům, kteří se neztratili a ukázali že jsou platnými členy. Kluci předvedli obrovskou vůli, když i za nepříznivého stavu 0:2 se snažili tento nepříznivý výsledek otočit. Po zlepšeném druhém poločase skončilo toto utkání remízou 3:3.

starší žáci U14 - MFK Vítkovice 1:3 (1:0) - branka FM: Hlosta
Sestava FM: Dudek - Křížek (36. Rašovský), Cudzik, V. Míček, Jedlička - Kunčík (50. Pikonský), Hlosta, Kuboš, Michalík (43. D. Němec) - Kováč, Švrček (50. Pastucha). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Utkání rozhodla naše neproměnění šancí v prvním poločase a v druhém poločase jsme už bojovali i s únavou po náročném cestování a turnaji. To není výmluva, ale logický výsledek náročného programu.

TJ Valašské Meziříčí - mladší žáci U13 3:5 (0:4) - branky FM: J. Míček, Roman, Foldyna, Nalewajka, Vrobel
Sestava FM: Šimeček - Vrobel, Táborský, Karas, Foldyna, J. Míček, Šmondrk, Nalewajka, Tománek, Matula, Stryja, Kabát, Maruchnič, Roman, Teichmann. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Kluky jsme upozorňovali, že to bude zcela jiné utkání, než jsme s domácími odehráli v přípravě. V samotné hře se to i potvrdilo. Utkání mělo od samého úvodu velmi vysoké tempo a kvalitu. Zápas jsme zlomili v úvodu druhé třetiny, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl čtyř branek. Třetí část zápasu se hrála už za hodně nepříjemného a deštivého počasí. Mrzí nás zcela zbytečné dva inkasované góly v samém závěru utkání.

TJ Valašské Meziříčí - mladší žáci U12 2:16 (0:2, 2:7, 0:7) - branky: 18. Pečiva 0:1 (Volný), 22. Volný 0:2 (Molitor), 35. Bojda 0:3 (Prepsl), 38. 1:3, 39. Meca 1:4 (Tvarůžka), 42. J. Žáček 1:5 (Tvarůžka), 47. Prepsl 1:6 (Bojda), 49. Molitor 1:7 (Volný), 49. Bojda 1:8 (Prepsl), 54. J. Žáček 1:9 (Uhlář), 55. 2:9, 70. Meca 2:10 (Moravec), 73. Moravec 2:11, 74. Meca 2:12 (Tvarůžka), 76. Tvarůžka 2:13 (pk), 78. Bojda 2:14 (Krasula), 80. Bojda 2:15 (Pečiva), 82. Prepsl 2:16 (Bojda)
Sestava FM: Cáder - T. Rek, Gongol, Haslhofer, Moravec, Volný, Hlavatík, Pečiva, Molitor, Bojda, Tvarůžka, J. Žáček, Majer, Meca, Prepsl, Hrůzek, D. Kakara, Krasula, Uhlář. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

starší žáci Future U15 - FK Staříč 2:3 (1:0) - branky FM: Kováč, Barčák
Sestava FM: Dudek - Barčák, A. Kowalczyk, Pikonský, L. Rek - Žiga, Bartek, Kuboš, Pastucha - Kováč, F. Kowalczyk. Střídali: Zezula, Pracuch, P. Němec. Trenér: Adam Filip.

mladší žáci Future U13 - FK Staříč 4:3 (2:0) - branky FM: Máté 2, Cáder, Majer
Sestava FM: Strack - Deingruber, Matula, Máté, Tománek, Kabát, Bojda, Cáder, Majer, Hrůzek, Kakara, Krasula, Moravec, Uhlář. Trenéři: Adam Filip a Martin Rojíček.

FC Fastav Zlín - starší žáci U15 5:2 (1:1) - branky FM: M. Mikulenka, Šponer
Sestava FM: Dragon - Vykopal (52. Sušeň), Ševčík, Pešek, Šponer - Kaňák, Veselý, M. Mikulenka, Kocián (14. Maléř) - Stareček (54. Bartek), M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Zápas ve Zlíně byl v první půli vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Nás může mrzet gól, který jsme si nechali dát těsně před odchodem do šaten. I ve druhém poločase jsme hráli vyrovnanou partii ale dva góly, které jsme soupeři sami připravili, určil výsledek tohoto zápasu.

FC Fastav Zlín - starší žáci U14 2:5 (1:3) - branky FM: 8. Michalík 0:1 (Rašovský), 9. Švrček 0:2 (Rašovský), 19. 1:2, 26. Michalík 1:3 (Švrček), 52. Švrček 1:4 (pk), 59. 2:4, 68. D. Němec 2:5 (Švrček)
Sestava FM: Pohludka - Pikonský (49. Kuboš), V. Míček, Cudzik, Jedlička - Kováč (49. Kunčik), Křížek, Hlosta, Michalík (60. D. Němec) - Rašovský (76. Žiga), Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Po úterním nevydařeném utkání proti Vitkovicím jsme dnes zavítali do Zlína, kde jsme si potřebovali proti výbornému soupeři zvednout sebevědomí. Jsme rádi, že kluci opravdu do zápasu vlétli a po výborném a hlavně rychlém začátku na obou stranách se nám podařilo během dvou minut vstřelit dva góly po individuálních příležitostech Michalíka a Švrčka, které bych chtěl za dnešní výkon pochválit. Díky své bojovnosti a důrazu okořenili svůj výkon oba dvěmi brankami. Po vstřelených gólech jsme bohužel polevili a výborně, hlavně rychlostně hrající Zlín, svůj výkon okořenil kontaktním gólem. O pár minut později si svým důrazem navíc vybojoval pokutový kop, který naštěstí neproměnil a my z následného útoku zvýšili na 3:1. Ve druhém poločase soupeř vše soustředil do útoku a my jsme po výborných akcích zvyšovali na 4:1. Za dnešní výkon chceme kluky pochválit a věříme, že si tento výkon přenesou do dalších utkání.

starší žáci Future U15 - FK Bohumín x:x (x:x) - neděle 28. 4. (hř. Lískovec - 10.00 h)

mladší žáci Future U13 - FK Bohumín 6:2 (2:2) - branky FM: Táborský 2, Foldyna 2, Nalewajka, Šmondrk
Sestava FM: Maruchnič - Vrobel, Teichmann, Tománek, Táborský, Foldyna, Roman, Šmondrk, Strack, Čapčuch, Nalewajka. Trenéři: Robert Schedling a Ján Balko.