Přehled zápasů v týdnu od 1. do 7. 6. 2020

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 1. do 7. června 2020.

Dolní Benešov - muži 3:3 (pen. 4:2) - branky FM: Raab 2, Varadi

DOROST

Krnov - starší dorost U19 2:0 (2:0)
Sestava FM: Sýkora - Hammer, Packo, Forch, Banyácski - Krajčo, J. Mikulenka - Křenek, Corriero (44. Benc), Fulnek - Chýlek. Trenéři: Jan Žižka a Jakub Hottek.
V tomto zápase jsme vyloženě doplatili na neproměňování šancí a zbrklou finalní fázi. Krnov jsme přehravali, po fyzické stránce jsme dominovali, ale řešení finální fáze nám dnes neumožnilo lepší výsledek. Kaňkou je zranění Corriera, tak snad bude brzy v pořádku. Jinak kluky chci pochválit, až na tu finální fázi byli lepším týmem na hřišti.

starší dorost U18 - Lískovec muži 2:5 (2:2) - branky FM: Siedlok 2
Sestava FM: Rusek - Mokroš, Niesner, Kolář, Nytra - Cempírek, Rakovcij, M. Merta (c), Psota - Siedlok, Zrůnek. Střídali: Moják, Tomančák. Trenéři: Roman Vojvodík, Radomír Dian a Josef Bardoň
Zápas jsme dobře načali a dostali se i do vedení. Ovšem znovu jsme se nevyvarovali laciných chyb. V první půli jsme je ještě dokázali napravit a brankový stav byl vyrovnaný. V druhém poločase už nám ale zmíněné chyby zlomily vaz a Lískovec si zbytek utkání zkušeně pohlídal. Druhý poločas nám celkově nevyšel příliš optimálně. Je to škoda, opět jsme měli nato bodovat, pokud však budeme stále opakovat stejné chyby, na úspěch proti zkušeným týmům pomýšlet nemůžeme.

mladší dorost U17 - Třinec 0:1 (0:0)
Sestava FM: Müller - Vyvial, Šponer, Murín, Klimeš (c) - Kaňák, Kulhánek, Jurga, Maléř - Střižík, Šeba.
Střídali: Račev, Rimmel. Trenér: Milan Šponer.

mladší dorost U16 - Třinec 4:2 (2:2) branky FM: Stareček 2, A. Kowalczyk, Hutyra
Sestava FM: Dragon - L. Rek, Berek, Vykopal, F. Kowalczyk - Barčák, A. Kováč, Cisovský, A. Kowalzcyk - Stareček, Vláčuha. Střídali: P. Němec, Hutyra, Vicher. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

ŽÁCI

starší žáci U15 - Frýdlant nad Ostravicí 7:0 (5:0) - branky FM: Kunčík 4, V. Kováč, Zezula, Pastucha
Sestava FM: 1. poločas: Řeha - Jedlička, Cudzik, Žiga, Kuboš - Hofirek, V. Míček, Křížek, Žáček - Kunčík, V. Kováč
2 poločas: Brus - Zezula, Pikonsky, Cudzik (60. Žiga), Kuboš (60. Jedlička) - Hofirek (60. Žáček), Bartek, Kalina, Ježík - Jeřábek, Pastucha. Trenéři: Kamil Raška, David Stachovec a Adam Filip.

starší žáci U14 - Vítkovice 1919 7:0 (5:0) - branky FM: R. Foldyna 2, J. Foldyna 2, Michalík, Schwarz, Novák
Sestava FM: Šimeček - Teichmann (41. Vrobel), J. Míček (c), Golich, Tománek - Schwarz (41. Šmondrk), Rašovský, Čapčuch (41. Hottek), Michalík (53. Dolný) - D. Foldyna (41. Novák), R. Foldyna (55. Strack). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Druhé přípravné utkání po dvouměsíční pauze jsme odehráli proti FC Vítkovice 1919. V samotném utkání bylo vidět, že někteří hráči během pauzy na sobě individuálně pracovali a některým dělá míč ještě problém. Proti oslabenému soupeři byly k vidění také velice dobré fotbalové prvky. Přesto jsme jak s výkonem, tak i výsledkem spokojeni a kluky chválíme za zodpovědný výkon.

mladší žáci U13 - Petřkovice starší žáci 7:4 (3:4) - branky FM: Végh 2, Molitor 2, Nešetřil, Kakara, Prepsl
Sestava FM: Cáder, Pastrňák - Bojda, Gongol, Haslhofer, Hlavatík, Kakara, Majer, Meca, Molitor, Nešetřil, Pečiva, Prepsl, Rek, Rodek, Tvarůžka, Uhlař, Volný (c), Žáček, Végh, Hudeček, Vlček. Trenér: František Hlavatík
V podstatě hned v úvodu utkání došlo k velice nepříjemnému zranění, kdy po souboji zůstal ležet na trávníku náš Tomáš Rek. Bylo jasné, že Tom musí do nemocnice, kde se potvrdila zlomenina levé ruky. Před Tomem smekám klobouk. Jednoznačně dostál svého jména a jako udatný REK odešel z hřiště po svých. Bez dalších projevů byl pak odvezen do nemocnice. Je to tvrdý borec. Začátek utkání byl z naší strany trochu ustrašený. Vlastně se ani nedá co divit. Soupeř byl fyzicky úplně někde jinde. Zřejmě i proto byl stav po deseti minutách 0:2. Naštěstí se kluci z nepříznivého stavu otřepali a v dalším průběhu hry předváděli pohledný kombinační fotbal. Jakmile jsme hru zrychlili a začali jsme ji přenášet ze strany na stranu, byl soupeř v úzkých. Kluci měli chuť, byla k vidění spoustu pěkných akcí. Musím kluky pochválit. Za dobrý výkon jsou odměnění vítězstvím. Gratuluji. Na závěr bych za celý tým U13 ještě rád popřál Tomášovi rychle uzdravení. Doufám, že se co nejdříve připojíš k týmu.

mladší žáci U13 - Vítkovice 1919 6:0 (4:0) - branky FM: Prepsl 2, Tvarůžka 2, Bojda, Pečiva
Sestava FM: Strmiska, Kuchař - Majer, Végh, Žáček, Uhlář, Kakara, Meca, Prepsl, F. Volný (c), Hudeček Pečiva, Žáček, Hrůzek, Rodek, Hlavatík, Haslhofer, Nešetřil, Bojda, Tvarůžka, Gongol. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Chlapci odvedli poctivý výkon ve kterém se snažili kombinovat a hrát líbivý fotbal. Utkání se jim povedlo a zaslouženě vyhráli. Pochvalu zaslouží všichni hráči.

mladší žáci U12 - Nový Jičín 4:4 (1:3, 3:1) - branky FM: Schwarz, Pavelka, Mohelník, Krpec
Sestava FM: Smolík, Stromšík - Gardoš, Šuhajda, Mucha, Galásek, Michna, Pavelka, Krpec, Schwarz, Tsitzas, Tengler, Vaculík, Mohelník, Janík, Vyvial, Žáčík, Jarotek, Horňák, Šištík, Alfery. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.

mladší žáci U12 - Frýdlant nad Ostravicí 7:7 (3:1, 4:6) - branky FM: Schwarz 2, Galásek, Horňák, Mohelník, Janík, Jarotek
Sestava FM: Smolík, Stromšík - Gardoš, Šuhajda, Mucha, Galásek, Michna, Pavelka, Krpec, Schwarz, Tsitzas, Tengler, Vaculík, Mohelník, Janík, Vyvial, Žáčík, Jarotek, Horňák, Šištík, Alfery. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.
Sobotní dvojutkání které se odehrálo za krásného počasí. Kéž bychom to mohli říct i o našem výkonu! Chyběla větší odvaha hrát, větší nabídka a k tomu se přidal nedůraz v osobních soubojích. Musíme se opravdu na to zaměřit, ale hlavně chuť musí být.