Přehled zápasů v týdnu od 10. do 16. 9. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 10. do 16. září 2018.

MUŽI

TJ Valašské Meziříčí - muži 0:3 (0:2) - branky FM: Hruška, Varadi, Gomola

DOROST

1. SK Prostějov - starší dorost U18 4:3 (2:3) - branky: 23. Jurtík, 35. Makowski, 54. Svozil, 57. Šup - 7. Bača z pk., 11. Chýlek, 44. Pavela
Sestava FM: Hatoň - Niesner, Forch, Šostý, Pavela, Bača (46. Rimmel), Corriero, Chýlek (59. Klimeš), Mika, Míček, Büchi. Trenéři: Roman Vojvodík, Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po zásluze jsme se dostali brzy do vedení. Prostějov hrozil pouze ze standardních situacích a po dvou rohových kopech srovnal na 2:2. Snažili jsme se kombinovat a držet balón, což se nám dařilo a do poločasu dokázali získat vedení zpět. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, bohužel opět po nedůrazu v naší šestnáctce otočil Prostějov během pěti minut skóre. Soupeř pak vedení do konce zápasu ubojoval. Z utkání jsme po výsledkové stránce zklamaní, je to třetí venkovní zápas po sebe,kdy jsme měli herně navrch,ale sráží nás neustále individuální chyby a slabý důraz při bránění v naší šestnáctce.

1. SK Prostějov - mladší dorost U16 7:0 (5:0)
Sestava FM: Müller - P. Vyvial (65. Büchi), Klimeš, Březina, Račev - Kulhánek, Nevola, Jurga, Hrabec (50. Rimmel) - Šeba, Plucnara (68. Kakara). Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
ČK: 19. Kulhánek (FM).
Že nás nečeká lehký zápas, bylo zřejmé od první minuty, protože fyzická i výšková převaha domácích byla zřetelná. Klíčovým okamžikem ovšem byla 19. minuta, kdy rozhodčí, dle našeho názoru poněkud necitlivě, vyloučil našeho hráče. Kluci se s touto situací setkali poprvé ve své zatím krátké fotbalové kariéře a než dokázali na nerovnovážný počet na hřišti reagovat, přišla pětiminutovka, ve které jsme 4x inkasovali. Druhý poločas ovšem odehráli velice dobře a navzdory oslabení se snažili hrát kombinační fotbal a ne jen odkopávat balony. Náznaky šancí však nedokázali dozáhnout ke gólovému efektu, naopak s přibývající únavou ještě přišly chyby, po kterých přece jen ještě dvakrát inkasovali.

MFK Karviná B - starší dorost U19 0:1 (0:1) - branka FM: 39. L. Maceček
Sestava FM: J. Málek - Kudláček, Bányácski, L. Maceček, Procházka - Želazko, Blahuta, Packo, Dudek - Křenek (26. Kováč, 82. Kopčo), D. Maceček (90. Gödel). Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Bylo to asi nejtěžší utkání, který jsme zatím odehráli, protože se nám úplně herně nedařilo. Dokázali jsme to ale zlomit. Karviná se úplně nedostávala do vápna, ovšem v poli byla nepříjemná. My jsme měli ještě nějaké tři gólovky. Myslím, že Karviná podle hry, kterou předváděla, nepatří na poslední místo.

MFK Karviná B - mladší dorost U17 1:1 (0:0) - branky: 75. Valoch - 79. Rakovcij (M. Merta)
Sestava FM: Moják - Hammer, Murín, M. Merta, Mokroš - Brojač (67. Gödel), K. Merta, Mohyla, Rakovcij - Siedlok, Marciňa. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Utkání téměř bez šancí na obou stranách. Branku jsme dostali po střele z 25m a následné dorážce. Naštěstí se nám ještě hned vzápětí podařilo alespoň vyrovnat, po krásném míči za obranu, kde nasprintoval Marek Rakovcij a svůj samostatný nájezd s přehledem proměnil. My jsme selhali hlavně v útočné předfinální fázi, kde jsme měli poměrně dost možností si kvalitní a přesnou přihrávkou vytvořit střeleckou příležitost. Bohužel se nám to vůbec nedařilo realizovat.

ŽÁCI

FC Baník Ostrava - starší žáci U15 5:0 (3:0) - branky: 28. a 70. Jiříček, 22. Michlík, 32. Buryan, 45. Frébort
Sestava FM: Pracuch (36. Dragon) - Šponer, Janyška, Sladovník (45. Vachník), A. Kowalczyk - Kaňák (54. Barčák), Pešek, M. Mikulenka, Maléř - M. Málek, Stareček (60. F. Kowalczyk). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V dnešním utkání jsme se soupeřem drželi krok pouhých dvacet minut. Do té doby se nám dařilo domácí tým napadat a vytvořit si i gólové šance, ale od druhé poloviny prvního poločasu začal na hřišti dominovat soupeř a zaslouženě zvítězil.

FC Baník Ostrava - starší žáci U14 4:2 (1:2) - branky: 16. P. Žáček (vl.), 49. Krupička, 65. Pastucha (vl.), 68. Honajzer - 10. Švrček, 23. Krejčí.
Sestava FM: Řeha - P. Žáček, Cudzik (36. Kuboš), Křížek, Kunčík - V. Kováč (61. Ježík), V. Míček, Hlosta, D. Němec (55. Pastucha) - Krejčí, Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Dnešní zápas nemůžeme hodnotit jako vydařený. I když jsme v poločase vedli, tak i přesto jsme nechtěli hrát a kombinovat. Celé to bylo v křeči a jen jsme se unáhlili k nakopáváným míčům a bojovnosti. K tomu jsme si vstřelili dvě vlastní branky, ale to se může stát. Musíme jít dále a vrátit se k tomu, co jsme předvedli v Jihlavě.

mladší žáci U13 - FC Baník Ostrava 12:7 (5:3, 5:1, 2:3) - branky: 29. (z pk), 41., 45., 47., 56. a 62. Táborský, 6., 53. a 63. J. Míček, 7. Stryja, 8. Foldyna, 25. Roman
Sestava FM: Strack - Vrobel, Matula, Karas, Tománek, Roman, Stryja, Táborský, J. Míček, Michalík, Foldyna, Teichmann, Kabát, Deingruber, Maté. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Vstup do zápasu s Baníkem se klukům skvěle podařil, ale jak je naším zvykem, postupem času jsme opět přestali být aktivní a tím jsme dostali opět do hry našeho soupeře. Ve druhé třetině jsem zápas rozhodli, tady bychom kluky opravdu pochválili. Na konci zápasu už odcházely síly a bohužel jsme dostali opět laciné branky.

mladší žáci U12 - FC Baník Ostrava 2:7 (2:0, 0:1, 0:6) - branky FM: Meca, Volný
Sestava FM: Cáder - Gongol, Hlavatík, Chovančík, Rek, Haselhofer, Nešetřil, Prepsl, J. Žáček, Pečiva, Volný, Meca, Bojda, Molitor. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
K dnešnímu zápasu jsme nepřístoupili zodpovědně a od toho se také odvíjel výsledek. Soupeř byl silnější na míči, důraznější v osobních soubojích a hladovější po vítězství.

mladší žáci U13 - TJ Valašské Meziříčí 7:1 (2:0, 2:0, 3:1) - branky: 16. Roman 1:0 (Táborský), 17. Táborský 2:0, 34. Táborský 3:0 (Matula), 37. Foldyna 4:0 (Táborský), 62. Kabát 5:0 (Foldyna), 81. 5:1, 83. Teichmann 6:1 (Foldyna), 83. J. Míček 7:1 (Michalík)
Sestava FM: Šimeček - Karas, Vrobel, Tománek, Matula, Teichmann, J. Míček, Táborský, Michalík, Foldyna, Kabát, Stryja, Roman. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Dnešní zasloužené vítězství podpořené skvělým herním výkonem. Bylo fajn z kluků vidět chuť hrát a radost z fotbalu. Škoda jen velkého množství neproměněných golových příležitosti, kdy nás zradilo špatné řešení a nebo skvělý brankář hostů. I tak kluci dneska zaslouží pochvalu a budeme jen rádi, kdy to takhle bude jen pokračovat.

mladší žáci U12 - TJ Valašské Meziříčí 10:1 (3:1, 3:0, 4:0) - branky FM: 5. Meca 1:0, 6. 1:1, 16. Meca 2:1, 23. Uhlář 3:1, 40. Bojda 4:1, 51. Gongol 5:1, 53. Gongol 6:1, 65. Volný 7:1, 77. J. Žáček 8:1, 85. Molitor 9:1, 90. Molitor 10:1
Sestava FM: Cáder - Rek, Prepsl, Závodný, Hlavatík, Uhlář, Majer, Molitor, Chovančík, Meca, Tvarůžka, Pečiva, J. Žáček, Volný, Bojda, Gongol, Haslhofer. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Z naší strany jednalo o povedené utkání, ve kterém jsme slušně kombinovali a vytvořili si spoustu šancí. Je škoda, že se nám stále nedaří zvýšit produktivitu. Ve vyrovnaných zápasech by nás to mohlo mrzet. Kluci si zápas užili a zaslouženě vyhráli.

starší žáci U15 - MFK Vítkovice 3:0 (1:0) - branky FM: 7. Stareček 1:0 (Pešek), 44. Stareček 2:0 (Kaňák), 47. M. Mikulenka 3:0
Sestava FM: Dragon (67. Řeha) - Šponer, Janyška, Sladovník, A. Kowalczyk - Kaňák, Pešek (55. Barčák), M. Mikulenka, Maléř (48. Vachník) - M. Málek (36. Kocián), Stareček. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V dnešním utkání jsme si vítězství zasloužili. Kluci se snažili mít míč pod kontrolou, dostávat se do šancí a také je proměňovat. Kluky můžeme pochválit za nápravu výkonu ze středečního utkání proti ostravskému Baníku.

starší žáci U14 - MFK Vítkovice 2:0 (0:0) - branky FM: 46. Hlosta 1:0 (Krejčí), 66. Švrček 2:0 (Pastucha)
Sestava FM: Pohludka - P. Žáček, V. Míček, Křížek, Jedlička - Kunčík (36. V. Kováč), Hlosta, Krejčí, Kuboš (20. D. Němec) - Švrček, M. Málek (49. Pastucha). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.

FK Staříč - starší žáci U15 Future 0:1 (0:0) - branka FM: 59. P. Němec
Sestava FM: Pracuch - Rek, Štětinský, Šimíček, Žiga - Ježík, Tománek, Stryja, P. Němec - T. Vyvial, F. Kowalczyk. Střídali: Maté, Deingruber, Grygar, Strack. Trenér: Adam Filip.
Do utkání jsme šli s vědomím, že to bude nejsilnější soupeř v naší skupině. Kluci k utkání taky tak přistoupili a nepustili soupeře k žádné vyložené situaci. Musím vyzdvihnout kluky z ročníku 2006, obzvláště Patrika Stryju, který i přes výškovou převahu soupeře, ukázal, že se umí poprat s protihráči o dva roky staršími. V závěru utkání se nám podařilo vstřelit po chybě domácího golmána gól a těsné vedení jsme pak udrželi až do konce.

FK Staříč - mladší žáci U13 Future 2:6 (0:3) - branky FM: 3. vlastní 0:1, 20. Maté 0:2, 29. Hrůzek 0:3 (Nešetřil), 37. Rodek 0:4 (Nešetřil), 42. 1:4, 45. Maté 1:5 (Rozdolský), 54. Uhlář 1:6 (Nešetřil), 58. 2:6
Sestava FM: Strmiska - Krasula, Kakara, Hrůzek, Uhlář, Nešetřil, Rodek, Závodný, Rozdolský, Deingruber, Maté, T. Vyvial. Trenéři: Adam Filip a Petr Vokoun.