Přehled zápasů v týdnu od 13. 8. do 19. 8. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 13. do 19. srpna 2018.

1. BFK Frýdlant n. O. - muži 0:0 (pk 4:5) - rozhodující penaltu proměnil Ciesarík

muži - SFK Vrchovina (Nové Město n. Mor.) 4:1 (1:1) - branky FM: Varadi 2, Strnad, Gomola

Slezský FC Opava - starší dorost U19 2:1 (2:0) - branky: 36. Ščudla, 45. Koschatzký - 78. Mika
Sestava FM: J. Málek - Dudek, Kudláček, Strouhal, L. Maceček, Blahuta, Křenek (73. Bača), Bányácski, D. Maceček (86. Koval), M. Míček (77. Želazko), Chýlek (57. Mika). Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Utkání jsme si prohráli sami. Nepodali jsme výkon, na který máme a předváděli v přípravě. Kluci byli zbytečně nervózní a v určitých pasážích naše hra působila velice nejistě. Chyběla mi větší zodpovědnost. Bylo to takové klasické první kolo plné nervozity. I když jsme hráli asi proti favoritovi soutěže, prohra mrzí, ale v žádném případě neustoupíme od práce, kterou jsme začali. Jsme trpěliví a odměna určitě přijde.

Slezský FC Opava - mladší dorost U17 7:0 (4:0)
Sestava FM:
Moják - Hammer (74. Kopčo), M. Merta, Mokroš, Nytra (41. Hodula) - Gödel, Packo, Niesner, Zrůnek - Siedlok, Šigut. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Už v 10. minutě jsme prohrávali rozdílem tří branek, takže z naší strany bylo prakticky po zápase. Totálně prospaný začátek utkání! Domácím rapidně
narostlo sebevědomí a dominovali ve všech herních činnostech. Vůbec jsme se nedokázali vyrovnat s jejich agresivním napadáním a presingem a tím pádem nám nedovolili téměř vůbec kombinovat a vytvářet si útočné příležitosti. A když k tomu přičteme individuální chyby, velmi malý důraz v osobních soubojích a někdy až naivní hru v obranné činnosti, tak se potom dostaví takovýhle výsledek. I přes neúčast šesti hráčů, by náš výkon měl mít daleko větší kvalitu.

HS Kroměříž - starší dorost U19 1:3 (0:1) - branky FM: 22. L. Maceček, 84. Bányácski, 87. Blahuta z pk
Sestava FM: J. Málek - Dudek (87. Mohyla), Kudláček, Koval, L. Maceček, Blahuta, Křenek, Bača, D. Maceček (85. Packo), M. Míček, Mika (80. Bányácski). Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Kluci si opět v úmorném vedru hrábli na dno svých sil. Výhra se nerodila vůbec jednoduše. Domácí byli velice kvalitním soupeřem a my rozhodli utkání po třech standardních situacích. Tohle vítězství jsme moc potřebovali a vážíme si ho.

HS Kroměříž - mladší dorost U17 1:1 (1:0) - branka FM: 46. Packo
Sestava FM: Moják - Gödel, M. Merta, Mokroš, T. Hammer - Kopčo (52. Marciňa), Packo, Mohyla, Šigut - Siedlok, Hodula (75. Klimeš). Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
V prvním poločase to byl z naší strany nevýrazný výkon, kde jako bychom se nedokázali vyrovnat s úmorným poledním vedrem. Domácí vypadali živější, přímočařejší a hlavně hladovější po úspěchu. Proto taky následoval trest v podobě branky, kterou jsme obdrželi po našem autovém vhazování na polovině soupeře a následném rychlém brejku, který jsme nedokázali zastavit.
Druhý poločas byl od nás podstatně kvalitnější. Na klucích bylo vidět, že nechtějí z Kroměříže odjet s prázdnou. Za to musíme kluky pochválit. Herní aktivita se zvýšila a hned brzy po přestávce jsme vyrovnali, kdy se krásnou střelou k tyči trefil Packo. Do konce zápasu obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svou stranu. My jsme měli velkou příležitost, kdy Siedlok, po krásné přihrávce od Mohyly, šel sám na brankáře, ale nedokázal ho prostřelit. Ale i domácí měli nějaké šance, takže nakonec zřejmě spravedlivá remíza.

HS Kroměříž B - starší dorost U18 0:1 (0:1) - branka FM: 30. Bányácski
Sestava FM: Majer (58. Müller), Myška, Bányácski, Cempírek (77. Jurga), Mokroš, Želazko, Packo, Strouhal, Klimeš (81. Šeba), Chýlek, Marciňa (85. Murín). Trenéři: Roman Vojvodík, Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.

HS Kroměříž B - mladší dorost U16 2:2 (1:0) - branky FM: 47. Šeba, 76. Marciňa
Sestava FM: Müller - Březina, Büchi (20. P. Vyvial), Murín, Račev - Rimmel, Hrabec (41. Kulhánek), Jurga (73. Klimeš), Nevola - Šeba (59. Cempírek), Plucnara (59. Marciňa). Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Na vyprahlém hřišti v Kroměříži jsme předvedli poměrně solidní bojovný výkon a nebýt několika nedůsledností v defenzivě, mohli jsme pomýšlet i na plný bodový zisk. Velkou parádu pak na závěr předvedl Honza Marciňa v podobě sólového průniku přes půl hřiště, který zakončil vyrovnávacím gólem.

starší žáci U15 - 1. FC Slovácko 2:3 (1:1) - branky FM: M. Mikulenka 2
Sestava FM: Dragon - Šponer, Vykopal, Janyška, Štětinský (36. A. Kowalczyk) - Kaňák (67. F. Kowalczyk), M. Mikulenka, Pešek (55. Sladovník), Maléř - M. Málek, Stareček. Trenér: Miroslav Poledník.
K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili proti jednomu z největších favoritu soutěže. Soupeře jsme začali aktivně napadat už na jejich polovině a prvních patnáct minut nedovolili hráčům Slovácka ohrozit naši bránu. Bohužel potom nám soupeř ukázal svoji sílu a dává gól. Od naši aktivní hry jsme neustoupili a v dalším průběhu prvního poločasu jsme byli lepším týmem. Naše aktivita se projevila po rohovém kopu kdy se nádherně přes hlavu trefil M. Mikulenka.
I do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně ale místo toho soupeř udeřil podruhé. Po jednom vyhraném souboji v rohu hřiště a přihrávce před bránu se opět trefuje M. Mikulenka. V posledních minutách se obě družstva snažila strhnout vedení na svou stranu, ale gól opět střílí soupeř. V posledních minutách jsme se snažili o vyrovnání, ale na první bod jsme už neměli dostatek sil. "Za výkon bych chtěl kluky pochválit, v tomto zápase jsme nebyli horší tým a bod jsme si za předvedený určitě vykon zasloužili," hodnotil první utkání sezony trenér Miroslav Poledník.

starší žáci U14 - 1. FC Slovácko 1:5 (1:1) - branka FM: Krejčí
Sestava FM: Pohludka (36. Řeha) - Jedlička, Křížek, V. Míček, Kunčík (68. Pastucha) - Rašovský (43. Konečný), Hlosta (36. Kuboš), P. Žáček, D. Němec (51. Galásek) - Švrček, Krejčí. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
První zápas v lize skončil pro nás krutě. Bohužel hráli jsme ustrašeně a bojácně, což jsme právě nechtěli. Musíme se i z těchto zápasů poučit.

FK Fotbal Třinec - mladší žáci U13 6:3 (2:0, 1:0, 3:3) - branky FM: Táborský 2, Michalík
Sestava FM: Strack, Šimeček - Vrobel, Tománek, Matula, Karas, Vavřík, J. Míček, Táborský, Roman, Šmondrk, Teichmann, Kabát, Stryja, Michalík, Foldyna, Grygar. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

FK Fotbal Třinec - mladší žáci U12 12:2 (5:0, 3:0, 4:2) - branky FM: Krasula, J. Žáček
Sestava FM: Strmiska, Rozdolský - Rek, Gongol, Hrůzek, Závodný, Majer, J. Žáček, Haselhofer, Krasula, Bojda, Uhlíř, Nešetřil, Kakara. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Soupeř nás přehrál ve všech herních činnostech a po zásluze zvítězil. Určitě nejsme spokojeni s přístupem většiny hráčů, takhle se o místo v sestavě nebojuje. Ze zápasu se musíme poučit a hlavně zlepšit přístup k samotnému utkání.

FŠ Mareka Hamšíka Bánská Bystrica - mladší žáci U13 0:7 (0:1) - branky FM: 16. Foldyna 0:1 (Táborský), 28. Táborský 0:2 (tk), 33. Foldyna 0:3 (Táborský), 38. Foldyna 0:4 (J. Míček), 40. Foldyna nedal pk, 42. Roman 0:5 (Táborský), 45. Táborský 0:6 (J. Míček), 49. Teichmann 0:7 (Michalík)
Sestava FM: Šimeček - Tománek, Vrobel, Táborský, Karas - Vavřík, J. Míček, Teichmann, Foldyna, Roman - Michalík. Střídali: Kabát, Grygar, Matula, Deingruber, Strack. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Ve slovenských Ladcích jsme absolvovali jen den po těžkém zápase s Třincem triangl s Hamšíkovou akademií a pořádajícím Púchovem. Na přání domácích, kteří své mistrovské zápasy budou hrát v této věkové kategorii na velké hřiště, jsme si vůbec poprvé vyzkoušeli hru 11 na 11. Upřímně jsme z toho měli obavy, jelikož orientace, pohyb, a vše další, bylo pro kluky zcela nové. Nutno je ale moc pochválit. Brzy se dokázali totiž hře na velkém hřišti přizpůsobit a svého soupeře po celé střetnutí přehrávali. Naše větší fotbalová kvalita se projevila především po změně stran, kdy už mladí Valcíři zápasu dominovali.

FK Púchov - mladší žáci U13 4:5 (2:3) - branky: 9. 1:0, 10. 2:0, 11. Deingruber 2:1 (Michalík), 18. Deingruber 2:2 (Michalík), 22. Foldyna 2:3 (J. Míček), 27. 3:3, 36. J. Míček 3:4 (tk), 40. 4:4, 44. J. Míček 4:5 (tk)
Sestava FM: Šimeček - Tománek, Vrobel, Táborský, Matula - Vavřík, J. Míček, Teichmann, Deingruber, Michalík - Foldyna. Střídali: Kabát, Grygar, Roman, Karas, Strack. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Druhé utkání v krátkém sledu bylo daleko vyrovnanější. Domácí šli po dvou standardních situacích (trestný kop a rohový kop) do dvoubrankového vedení. My ještě do poločasu dokázali nejprve po dvou křídelních akcích Michalíka a následných dorážkách Deingrubera srovnat nepříznivý stav, aby po Míčkově vysunutí Foldyna krátce před přestávkou zvládl obrátil skóre zápasu. Po změně stran nejprve Púchov ze standardní situace vyrovnal, ale kluci dokázali stejnou měrou odpovědět Míčkem ve 36. minutě. Deset minut před koncem jsme opět inkasovali, vítěznou branku však vstřelil opět Míček, který z trestného kopu krásně trefil zadní tyč domácí branky.
Obě utkání byla pro kluky velice náročná (vzhledem k faktu, že jsme hráli na velké hřiště 11v11 vůbec poprvé), navíc bylo velké horko. Kluci se však se vším poprali na výbornou a zaslouží tentokráte obrovskou pochvalu.

FŠ Mareka Hamšíka Bánská Bystrica - mladší žáci U12 1:8 - branky: 4. a 11. Volný 0:2, 16. Tvarůžka 0:3, 34. Molitor 0:4, 45. a 48. Pečiva 0:6, 50´ 1:6, 51. Bojda 1:7, 53. Meca 1:8.
V prvním utkání proti Jupie Bánská Bystrica jsme dobře kombinovali, předvedli výborný kolektivní výkon a s chutí jsme si zastříleli. Výsledek byl tedy naprosto zasloužený.

FK Púchov - mladší žáci U12 3:6 - branky: 1. Molitor 0:1, 5. 1:1, 11. Volný 1:2, 21. Prepsl 1:3, 23. 2:3, 30. Bojda 2:4, 40. 3:4, 42. Volný 3:5, 50. Tvarůžka 3:6
Sestava FM: Cáder, Gongol, Hlavatík, Rek, Chovančík, Nešetřil, Prepsl, Meca, Volný, Tvarůžka, Pečiva, Bojda, Molitor. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Prakticky vzápětí jsme nastoupili do utkání s Púchovem. Zápas se odehrál v bojovném duchu, ve kterém jsme byli ten lepší tým. Bohužel opět se nám podařilo zahodit spoustu šancí. V téhle činnosti se musíme zlepšit. Nutno podotknout, že oba zápasy se odehrály za velkého vedra. Kluci si tedy museli sáhnout až na dno svých sil. Za dnešní výkon musíme chlapce pochválit.