Přehled zápasů v týdnu od 14.10. do 20.10. 2019

San Marino - Azerbajdžán 0:2

12.k. MSFL: muži - MFK Vyškov 1:0 (1:0) branka FM: Teplý

starší dorost U19 - Fastav Zlín B 2:1 (1:1) - branky FM: Strouhal, Nezhoda
Sestava FM: Sýkora - Forch, Bányácski, Packo (c) - Strouhal, J. Mikulenka - Nezhoda, Corriero (89. Šostý), Pavela (57. Benc), Chýlek (76. Psota) - Křenek (84. Kolenič). Trenéři: Jan Žižka a Jakub Hottek.
V první půli jsme ovládali střed hřiště, dařilo se nám i napadat hru soupeře, takže jsme jej téměř k ničemu nepustili. Zlín sice z takové ojedinělé akce šťastně srovnal, ale i tak si troufnu tvrdit, že jsme byli po celý první poločas lepší. Soupeř své síly otupil vyloučením v 69. minutě, i tak si ale dokázal v oslabení vytvořit dva nebezpečné závary před naší brankou. My jsme jinak hru kontrolovali, výhra je podle mě naprosto zasloužená.

mladší dorost U17 - Fastav Zlín B 4:1 (2:0) - branky FM: Střižík 2, Šeba 2
Sestava FM: Müller - Březina (63. Büchi), Klimeš (c), Murín, Šponer - Kavka (53. Hrabec), Kulhánek, Jurga (78. Vyvial), Maléř - Střižík, Šeba (82. Rimmel). Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
V domácím prostředí jsme opět předvedli velmi dobrý výkon a silného soupeře ze Zlína jsme obrali o tři body. V první půli se nám dařil rychlý přechod do útočné fáze, vytvářeli jsme si dobré brankové příležitosti a po krásných akcích se nám podařilo vstřelit dva góly. V druhém poločase nás soupeř trošku zatlačil do defenzivy, snížil na rozdíl jedné branky, ale naštěstí Sebastian Šeba s Matějem Střižíkem drama nepřipustili a po rychlých protiútocích skóre ještě navýšili. Kluci si za kvalitní výkon zaslouží pochvalu.

FC Vsetín - starší dorost U18 0:3 (0:3) - branky FM: Brojač, Siedlok, Zrůnek
Sestava FM: Dragon - Hammer (c), Niesner, Kolář, Mokroš - Brojač, Rakovcij, M. Merta, Hodula (46. Foldyna) - Siedlok (64. Nytra), Zrůnek. Trenéři: Roman Vojvodík, Lukáš Čerňák, Josef Bardoň a Radomír Dian.
Jsme rádi, že jsme se dokázali prosadit už v první půli. Hra na umělce má svá specifika, vsetínské hřiště je svými parametry navíc menší, takže z toho byl očekávaný boj. V první půli jsme se ještě dokázali vyrovnat s tím, že na hřišti tohoto formátu nemáte tolik času na práci s míčem. V druhémě dějství už to bylo trochu trápení, a jak jsem zmiňoval, hodně velký boj. Kluky ale za zvládnutí zápasu chválím, ačkoliv jsme byli papírovými favority, nebylo to jednoduché. Pochvalu zaslouží i brankář Jirka Dragon, pro nějž to byl první zápas za U18.

FC Vsetín - mladší dorost U16 5:2 (3:1) - branky FM: Kaňák, Králík
Sestava FM: Pracuch - Štětínský, Ševčík, Bartek, Rek, Vicher ( 46 Stareček ), Kaňák (c), Vykopal, A. Kowalczyk, Jelínek (80 P. Němec), Králík. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Další velmi nepovedené utkání z naší strany, kdy jsme měli doslova tragický začátek a v 15 minutě jsme prohrávali již 3:0! Následně se nám do poločasu podařilo Vojtou Kaňákem snížit a ve druhé půli jsme se kontaktním gólem, který vstřelil Lukáš Králík, dokonce přiblížili domácím na dostřel a vypadalo to, že můžeme pomýšlet i na nějaký bodový zisk z tohoto utkání. Ovšem tak jako začátek, tak i konec utkání jsme absolutně nezvládli a dovolili jsme Vsetínu dvěmi prudkými střelami ze střední vzdálenosti v poslední desetiminutovce, aby zápas definitivně rozhodl ve svůj prospěch.

mladší žáci U12 - Baník Ostrava 7:18 branky FM: Michna 4, L. Vyvial 2, Tomáš
Sestava FM: A. Kaňák - J. Hejda, Galásek, Janík, Źáčik, Tomáš (c), Stříž, Mohelník, Michna, L. Vyvial, Alfery, Sochor, Výmola, Vaculík. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

mladší žáci U13 - Baník Ostrava 3:8 - branky FM: Tvarůžka 2, Meca
Sestava FM: Cáder, Rára - Végh, T. Rek, Gongol, Žáček, Majer, Volný (c), Haslhofer, Rozdolský, Meca, Tvarůžka, Prepsl, L. Hlavatík, Bojda, Pečiva. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Utkání s Baníkem patří do kategorie nejtěžších. Soupeř byl opravdu výborný a nekompromisně trestal naše velice lehké ztráty. Dá se říct, že první tři branky jsme hostům doslova darovali. Naši chlapci ale bojovali a odvedli dobrý výkon. V zápase jsme šli možná pětkrát sami na brankáře, bohužel ani jeden z těchto průniků jsme neproměnili. Za předvedený výkon se nemusíme stydět. Kluci makali a dali do toho všechno.

starší žáci U15 - 1.FC Slovácko 1:8 (1:3) - branka FM: V. Míček
Sestava FM: Řeha - Jedlička, Cudzik, V. Míček (c), Křížek - Ježík (26. Bartek (60. J. Foldyna), Hlosta, Němec, Michalík (29.  Žiga) - O. Švrček, Kunčík. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Přes vcelku dobrý začátek utkáni jsme dostali lekci z fotbalu. Nutno podoktnout, že hráči hráli hluboko pod své možnosti. Takhle to určitě nepůjde a můžeme jen doufat a snažit se, aby kluci na tento zápas rychle zapomněli, protože nás čekají další těžká utkáni. Už ten příští hrajeme na půdě Baníku, který naší soutěži vládne s velkým přehledem. Jsme smutní hlavně z přístupu jednotlivců, výsledek je druhořadý.

starší žáci U14 - 1.FC Slovácko 0:9 (0:2)
Sestava FM: Šimeček (40. Maruchnič) - Teichmann, Golich, Nalewajka, Karas (50. Hlavatík) - Vrobel, Čapčuch, Hottek (50. Deingruber), M. Roman (50. Stryja) - J. Foldyna (c), Šmondrk (56. Matula). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Slovácko nemá žádné slabé stránky, tak jako Zbrojovka Brno, minulý týden Sigma Olomouc a náš příští soupeř Baník Ostrava. Tyto mužstva mají neskutečnou sílu jak v práci s míčem, tak v napadání soupeře. Bohužel momentálně v těchto vlastnostech zaostáváme, a proti takovým top týmům nemůžeme pomýšlet na pro nás přijatelný výsledek.

starší žáci Future U15 - Těrlicko 2:1 (2:0) - branky FM: Jeřábek 2
Sestava FM: P. Dudek - Jeřábek, Kalina, Pastucha (c), Zezula, Deingruber, Karas, Matula, Roman, Stryja, Bojda, L. Hlavatík, Volný, Tvarůžka, Hofírek, Žáček. Trenér: Adam Filip.

mladší žáci Future U13 - Těrlicko 2:5 (0:2) - branky FM: Nešetřil, Tsitzas
Sestava FM: Pastrňák - Rodek, Nešetřil (c), Hrůzek, Uhlář, V. Šištík, Gabriš, D. Klepáč, S. Klepáč, Bardoň, Gabriš, Tengler, Tsitzas. Trenér: David Hejda.