Přehled zápasů v týdnu od 18.2. do 24.2.2019

Přehled přípravných zápasů všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 18. do 24. února 2019.

FK Fotbal Třinec - muži 1:0 (0:0)

starší dorost U19+U18 - Staré Město muži 5:4 (1:1)branky FM: 62. a 82. Křenek, 25. Packo, 60. Bányácski, 61. vlastní
Sestava FM: J. Málek - Kudláček (46. Koval), Bányácski, Procházka (46. Pavela) -Psota (68. K. Merta), Forch, Packo, K. Merta (46. Šostý), Dudek (68. Procházka), Křenek, Chýlek (46. M. Míček). Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Do začátku utkání jsme vstoupili hodně aktivně a soupeře nepustili do žádné šance. My naopak neproměnili příležitosti po krásných kombinacích, které si zasloužily branku a podařilo se nám skórovat až ve 25. minutě krásným gólem Packa. Po jedné chybě jsme soupeři dovolili vyrovnat a do konce poločasu měl soupeř už trochu navrch. Druhý poločas jsme konečně začali proměňovat šance. Vedli jsme už 4:1 a 5:2. Lehkým podceněním jsme soupeři dovolili v závěru vstřelit dvě branky, ale to nic nezměnilo na konečné výhře, která byla myslím zasloužená vzhledem k celkovému průběhu utkání.

TJ Valašské Meziříčí - starší dorost U18 5:2 (2:2) - branky FM: Psota 2
Sestava FM: J. Málek (46. Majer) - Kudláček (70. Niesner), Niesner (46. Bányácski), Pavela - Forch - Koval (46. Procházka), Packo, Psota, Dudek (70. Koval) - Křenek, Chýlek. Trenéři: Lukáš Čerňák, Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Z naší strany velice špatné utkání. Po všech stránkách jsme byli horším týmem. Soupeř byl pohyblivější, lépe kombinoval. Hlavně rozhodl důraz v šestnáctkách, kde jsme pozdě dostupovali hráče, nekomunikovali jsme spolu. Tomu odpovídá i konečný výsledek.

TJ Valašské Meziříčí - mladší dorost U16 2:1 (0:0) - branka FM: 70. Šeba (Sušeň)
Sestava FM: Müller - Tichánek (40. Kocián), Střižík, Büchi (60. Tichánek), Račev - Kocián (20. Sušeň), Nevola (60. Hrabec), Klimeš (70. Nevola), Hrabec (40. Rimmel) - Rimmel (20. Králík), Šeba. Trenér: Kamil Raška.
I přes porážku hodnotím utkání pozitivně. Byli jsme silní na míči, dobře kombinovali, akorát v útočné fázi nám chyběla větší kvalita. Nedokázali jsme si vytvořit více finálních situací. Když už jsme se do nějaké možnosti dostali, tak to bylo buď nepřesné nebo nedůrazné. Ale jak jsem zmiňoval, s výkonem jsem spokojený. Chtěl bych poděkovat třem klukům z U15, kteří mimochodem podali velice dobrý výkon. A také trenéru Macíčkovi, že nám, jako už poněkolikáté, pomohl v naší svízelné situaci.

mladší dorost U17 - Lískovec muži 5:5 (4:4)branky FM: 3. a 37. Siedlok, 30. Nytra, 42. a 55. Hodula
Sestava FM: Hatoň (46. Moják) - Hammer, Kolář, Rakovcij, Mokroš - Cempírek, J. Mikulenka, Marciňa, Nytra - Siedlok, Hodula. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Další konfrontace s dospělým fotbalem, pro kluky velká škola, hlavně co se týče fyzického kontaktu a osobních soubojů. Byl to zápas, kde z obou stran převažoval ofenzivní fotbal před urputnou defenzivou. Potěšitelné je, že se nám podařilo vstřelit pět branek a ještě jsme si vytvořili nějaké zajímavé situace do koncovky. Horší už to bylo v defenzívě, hlavně při bránění standardních situací, ze kterých jsme dostali tři góly. Tam jsme měli přílišný respekt z fyzických parametrů hráčů Lískovce a darovali jsme jim laciné branky.

mladší žáci U13 - SK Sigma Olomouc 1:5 (0:2) - branka FM: J. Míček
Sestava FM: Maruchnič (36. Šimeček) - Karas, J. Míček, Tománek, Grygar - Stryja - Matula, Kabát, Foldyna, Deingruber - Michalík. Střídali: Vrobel, Roman, Šmondrk, Vavřík, Táborský. Trenéři: Petr Vokoun, Robert Schedling a Ján Balko.
I přes výši porážky kluci zaslouží pochvalu. Především za to, že jde na nich vidět, jak se postupně adaptují na fotbal na velkém hřišti. Určité pokroky v naší hře byly, na soupeře, jakým však Sigma je, to ale ještě nestačilo.

mladší žáci U12 - SK Sigma Olomouc 2:2 (0:1, 1:0, 1:1) - branky FM: Kakara, Bojda
Sestava FM: Cáder, Strmiska - Hrůzek, Závodný, Hlavatík, J. Žáček, Prepsl, Haselhofer, Moravec, Pečiva, Tvarůžka, Volný, Molitor, Majer, Bojda, Uhlář, Kakara. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Dnes všichni hráči zaslouží za svůj výkon pochvalu. Po první třetině, ve které jsme hráli s velkým respektem, kluci přidali na důrazu, zrychlili práci s míčem a po zbytek utkání byli Sigmě vyrovnaným soupeřem.

MFK Havířov - starší žáci U14 4:6 (2:3) - branky: 14. Jedlička 0:1, 15. 1:1, 23. Kunčík 1:2 (V. Míček), 24. 2:2, 27. Švrček 2:3 (V. Míček), 36. Švrček 2:4 (Pastucha), 40. Švrček 2:5 (Kuboš), 41. 3:5, 68. 4:5, 69. Kunčík 4:6 (Hlosta)
Sestava FM: Řeha - Kunčík, Pikonský (36. Pastucha), Cudzik (36. Šimíček), Jedlička - Ježík (36. Žiga), Kuboš (50. Ježík), Hlosta, Švrček (55. Zezula) - V. Míček (48. Pikonský), V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Dnes nás těší, že jsme opravdu po celý zápas chtěli hrát, neustále vytvářet šance a neztrácet míče. Z toho sice pramení chyby, po kterých v posledních utkáních inkasujeme, ale náš cíl je jasný, a to, že chceme být silní na míči, a to vše se učíme. Kluci dnes zaslouží pochvalu.

starší žáci U15 - FK Nový Jičín ml. dorost 5:0 (4:0) - branky FM: 10. Králík 1:0 (Stareček), 29. Veselý 2:0, 31. Králík 3:0 (Kaňák), 36. Veselý 4:0, 70. Veselý 5:0 (Stareček)
Sestava FM: Dragon (41. Folta) - Kaňák, Vykopal, Pešek, Maléř (55. P. Němec) - Kocián (60. Sušen), Veselý, Sušeň, Stareček - M. Málek, Králík (41. Ševčík). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník. Hrálo se 2 x 40 minut.
Dnes kluci hráli proti mladším dorostencům z Nového Jičína. Hlavně v prvním poločase na hřišti dominovali a svým způsobem hry, kterým bychom chtěli hrát i v soutěži, nutili hráče NJ k chybám. Tím jsme si vytvářeli brankové situace a dokázali je proměňovat. Ve druhé půli se hra vyrovnala a soupeř nám dovolil vstřelit už jen jeden gól. Za dnešní výkon chceme kluky pochválit a takto bychom chtěli pokračovat.