Přehled zápasů v týdnu od 21. do 27. 1. 2019

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 21. do 27. ledna 2019.

MFK Karviná jun. - muži 0:2 (0:0) - branky FM: Förster, Gomola.

mladší dorost U16 - Mostecký FK 2:9 (0:5) - Branky FM: 65. a 78. Šeba
Sestava FM: Kavka (41. Müller) - Vyvial (20. Tichánek), Murín (41. Vyvial), Střižík, Račev - Plucnara (20. Rimmel), Cempírek (60. Marciňa), Nevola (30. Plucnara), Marciňa (41. Kakara) - Šeba, Jurga. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Utkání bylo v mrazivých podmínkách velmi těžké. Soupeře jsme měli velice kvalitního, byl o rok starší. Fyzická převaha byla znát. V první půli to mělo z naší ještě jakousi kvalitu, v druhé půli po prostřídání už šla dolů. Byli jsme pod neustálým tlakem, paradoxně jsme naše dvě branky vstřelili právě v druhé půli, zatímco soupeř zahazoval velké množství šancí. Zápas hodnotím kladně z hlediska toho, že je důležité, aby kluci hráli takové těžké zápasy.

mladší dorost U17 - Mostecký FK 1:0 (2:3) - Branky FM: 28. Marciňa, 80. K. Merta
Sestava FM: Rusek - Hammer, Kolář, M. Merta, Gödel (40. Nytra) - Brojáč (67. Gödel), J. Mikulenka, K. Merta, Zrůnek, Marciňa (65. Hodula), Kopčo. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Kvalitní zápas z obou stran, soupeř měl velkou kvalitu. V prvním poločase jsme s ním ještě dokázali hrát poměrně vyrovnanou partii a především dvacetiminutovka, kdy jsme vstřelili branku, byla z naší strany velmi dobrá. Ovšem i Most si vypracoval několik brankových příležitostí, které díky výborným zákrokům našeho brankáře Kuby Ruska nedokázal proměnit.
Ve druhém poločase soupeř ještě zvýšil svou kvalitu a dostal nás pod neustálý tlak, ze kterého jsme se téměř celou dobu nedokázali vymanit, vytvářel si branková situace a tři z nich už proměnil. Naštěstí několik další opět výborně zlikvidoval Kuba Rusek. My jsme jen v závěru utkání dokázali z rychlého protiútoku po pěkné akci zkorigovat výsledek.

starší dorost U19 + U18 - MFK Vítkovice 2:0 (1:0) - branky FM: 18. Kudláček, 83. Křenek (pk)
Sestava FM: J. Málek (30. Majer, 60. J. Málek) - Kudláček (60. J. Koval), Bányácski, L. Maceček, Procházka, J. Koval (30. Pavela), Forch, Packo (75. Kudláček), Dudek, Křenek, Chýlek. Trenéři: Roman Vojvodík, Radomír Dian, Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.
Zápas hraný na 3 x 30 minut jsme v okleštěné sestavě vydrželi hrát v obrovském nasazení a vytvořili si spoustu brankových příležitostí. Soupeř měl velkou kvalitu a zápas opět splňoval ty nejvyšší parametry. Jsme rádi, že takový výkon byl odměněn i výhrou.

MFK Vítkovice - mladší dorost U17 4:1 (1:0) - branka FM: 80 K. Merta
Sestava FM: Moják - Cempírek, Hammer, M. Merta, Nytra - Kopčo, Brojáč, K. Merta, Zrůnek, Marciňa, Hodula. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Z naší strany velmi nepovedené utkání. I přes neúčast několika zraněných a nemocných hráčů jsme ten zápas měli zvládnout daleko líp. V málokteré fotbalové činnosti jsme se dokázali Vítkovicím vyrovnat, nevytvořili jsme si téměř žádnou brankovou příležitost, byli jsme laxní v osobních soubojích a nasazení a proto nás soupeř po zásluze za to trestal aktivní hrou a góly v naší síti.

MFK Vítkovice - mladší dorost U16 3:0 (2:0)
Sestava FM:
Kavka (Müller) - Tichánek, Vykopal, Račev, P. Vyvial - Rimmel, Jurga, Střižík, Kakara (41. Kaňák) - Plucnara (41. Šponer), Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Ve značně kombinované sestavě jsme tentokrát nestačili na lídra podzimní části naší soutěže....

mladší žáci U13 - MŠK Púchov 1:7 (1:2) - branka FM: J. Míček
Sestava FM: Šimeček (36. Strack) - Matula (36. Teichmann), Vrobel (56. J. Míček), Tománek (50. Matula), Teichmann (19. Grygar) - Karas (36. Vavřík), J. Míček (50. Karas), Stryja (36. Roman, 61. Tománek), Vavřík (19. Kabát) - Maté (50. Stryja), Roman (19. Strack, 36. Šimeček). Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Fotbalová kvalita byla na straně soupeře. Na nás šlo vidět, že se s hrou na velké hřiště teprve sžíváme. Žádný začátek není jednoduchý.

mladší žáci U12 - MŠK Púchov 6:7 (1:4, 2:1, 3:1, 0:1) - branky FM: Molitor, Tvarůžka, J. Žáček, Krasula, Hasselhofer, Meca
Sestava FM: Cáder, Rozdolský, Strmiska - Hrůzek, Závodný, Rodek, Krasula, D. Kakara, Volný, Majer, Tvarůžka, J. Žáček, Molitor, T. Rek, Hlavatík, Uhlář, Nešetřil, Moravec, Prepsl, Meca, Haselhofer, Bojda. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Zápas, kterým jsme zakončili soustředění, byl z naší strany plný nepřesností, nedůrazu a zahozených šancí.

mladší žáci U13 - halový turnaj (3. místo)
Výsledky FM: - FK Nový Jičín 7:0 (branky FM: Foldyna 3, Teichmann 2, Stryja, Deingruber), - FK Fotbal Třinec 2:5 (Vrobel, Foldyna), - MFK Karviná 0:3, - Juventus Žilina 8:1 (Deingruber 3, J. Míček 2, Vrobel, Tománek, Foldyna), - SK Hranice 6:1 (Vrobel, Karas, Deingruber, Teichmann, J. Míček, Foldyna). Nejlepším střelcem turnaje se stal náš Jáchym Foldyna.
Sestava FM: Strack - Tománek, Stryja, Karas, Vrobel, Teichmann, J. Míček, Foldyna, Deingruber. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

starší žáci U15 - MFK Vítkovice 5:3 (4:1) - branky: 8. 0:1, 11. A. Kowalczyk 1:1 (Pešek, Sušeň), 22. M. Mikulenka 2:1 (Sušeň), 27. Stareček 3:1, 31. Bartek 4:1 (Sušeň), 40. M. Málek 5:1 (Králík), 47. 5:2, 59. 5:3
Sestava FM: Dragon (36. Falta) - Šponer (36. F. Kowalczyk), Vykopal (36. Berek), Bartek (60. Sušeň), A. Kowalczyk (55. P. Němec) - Kaňák (36. Chodura), Pešek, M. Mikulenka (55. Kocián), Sušeň (36. Maléř) - Stareček (36. Králík), Kocián (36. M. Málek). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Toto utkání se neslo v duchu klasického derby. Bylo k vidění spoustu soubojů, hra se odehrávala převážně ve středu hřiště, ale že je leden, tak si obě družstva vypracovala gólové příležitosti, a padlo osm pěkných gólů. Nás může těšit, že naši kluci se snažili a chtěli vyhrát více.

starší žáci U14 - MFK Vítkovice 5:0 (3:0) - branky FM: 1. V. Míček (Jedlička), 2. V. Kováč (Hlosta), 6. Kunčík (Hlosta), 37. V. Kováč, 60. Zdražil (V. Kováč)
Sestava FM: Řeha - Jedlička (36. Šimíček), V. Míček, Křížek (36. Cudzik), Kunčík (60. Ježík) - Ježík (36. Pastucha), Hlosta, Kuboš (55. Jedlička), V. Kováč - Zdražil, D. Němec (36. Žiga). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Z naší strany dobré utkání. Po celý zápas jsme byli aktivní a chtěli hrát. Samozřejmě zápas ovlivnily tři branky do 6. minuty v síti hostí.