U13 porazilo Žilinu, U12 Źory

F r ý d e k-M í s t e k - Mladší žáci se postupně začínají adaptovat na větší hřiště. Alespoň tedy, pokud vezmeme v potaz víkendové výkony. Ty byly totiž skvělé. U13 porazila Juventus Žilina 5:4 a U12 Źory 1:0, když se z pokutového kopu prosadil Daniel Haslhofer (foto).

U13: MFK Frýdek-Místek - Juventus Žilina 5:4 (1:3)
Branky FM: 6. Nalewajka (Michalík), 48. Michalík (Nalewajka), 54. J. Míček (Stryja), 64. Roman, 70. Kabát (Michalík).
Sestava FM: Maruchnič - Tománek, Karas, Vrobel, Teichmann, Matula, Stryja, Roman, Deingruber, Kabát, Michalík, Foldyna, J. Míček, Táborský, Nalewajka, Grygar, Vavřík, Šmondrk. Trenéři: Petr Vokoun a Ján Balko.

Skvělé utkání sehrála U13 proti slovenskému Juventusu Žilina. Jde vidět, že si Valcíři začínají zvykat na velké hřiště. K vidění totiž byly opravdu krásné kombinace góly, nutno také podotknout, že se hráči museli v určitých pasážích prát i silným větrem. Ale úplně jednoduché utkání pochopitelně nebylo. Začátek se totiž Frýdku příliš nepovedl. I vzhledem k tomuto faktu vedl soupeř po první půli 1:3. V druhém dějství ale náš tým dominoval a předváděl výborný fotbal. Skóre dokonale otočil na 5:3 a na výsledku nic nezměnil ani gól Žiliny v poslední minutě.

Petr Vokoun (trenér Frýdku-Místku): Bohužel začátek zápasu jsme trochu zaspali, kdy jsme neplnili věci, na které jsme se připravovali cely týden. Do toho se připojilo vysoké procento nepřesných přihrávek a rázem jsme prohrávali o dvě branky. Do druhého poločasu vletělo úplně jiné družstvo. Hru jsme zcela ovládli a zaslouženě zapas otočili. Jsme taky rádi, že jsme dnes mohli využít 18 hráčů a každý dostal dostatečně prostor na hřišti.

Další přípravný zápas: FK Format Martin - MFK Frýdek-Místek (Neděle 17. února 10:00 - UT Martin)

U12: MFK Frýdek-Místek - AP Champions Źory 1:0 (0:0)
Branka FM: Haslhofer z pk.
Sestava FM: Cáder, Strmiska - T. Rek, Gongol, Prepsl, J. Žáček, Meca, Volný, Molitor, Bojda, Tvarůžka, Haslhofer, Závodný, Moravec, Kakara, Krasula, Majer, Uhlář. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

Martin Rojíček (trenér Frýdku-Místku): Utkání se stejně jako minulý týden hrálo od šestnáctky po šestnáctku tentokrát 8+1, takže pro hráče to bylo ještě náročnější. Naši kluci se s tím poprali statečně, od začátku byla na nich vidět touha po úspěchu, rvali se se soupeřem až do konce a utkání po zásluze vyhráli.