U19: Bod ze Sigmy dobrý, těšíme se na Baník, říká Blahuta

O l o m o u c - Nově složený starší dorost zatím v sezóně předvádí solidní výkony. V neděli si naše U19 připsala cenný bod z půdy Sigmy Olomouc. Bojovný zápas, který se hrál neplánovaně na umělé trávě jsme hodnotili se záložníkem Matyášem Blahutou. Ten byl výraznou postavou utkání. Právě on měl velký podíl na naší jediné brance, která znamenala remízu 1:1.

Krásné slunečné počasí, to potěší, když se hraje na umělé trávě...
Zamrzí to, chtěli jsme hrát na přírodní trávě a rozdat si to na velkém placu, v Řepčíně je pěkné hřiště. Bylo ale bohužel podmáčené. Nakonec se vyjasnilo, k tomu umělka, bylo to peklo.

Peklo to bylo asi i fyzicky? Byl to hodně soubojový zápas...
V první půli chtěla hrát Sigma po zemi, což však bylo na umělce obtížné, hodně to skákalo, celkem špatný terén. Ve druhém poločasu jsme se dostali do vedení, jenže Sigma chtěla pochopitelně zápas urvat na svoji stranu. Bylo to hodně o osobních soubojích. Bylo to těžké, ale celkem jsme to zvládli. Bod bereme.

Byla remíza nakonec zasloužená?
Myslím, že jo. Na obou stranách byly šance. V poslední minutě jsme ještě mohli vedení přiklonit na svoji stranu.

Při našem gólu si to Davidovi Macečkovi nachystal skvěle před prázdnou bránu. Nerozmýšlel ses, že sám zakončíš?
Mohl jsem vystřelit, gólman už asi věděl, že to nebude mít. Ale chtěl jsem do dát na jistotu, ať se dostaneme do vedení a odvezeme si vítězství, tak jsem nahrál Davidovi před prázdnou.

Už chvíli před tím si mohl sám skórovat, přišlo mi, že by se dal pískat i faul, ty jsi to ovšem všechno ustál...
Byl jsem před obráncem, který mě přidržoval. Ještě jsem si ho zasekl, to už mě stáhl, ale stačil jsem vystřelit. Chtěl jsem dát za každou cenu gól. To se bohužel nepovedlo. Ale vzápětí jsme skórovali.

Soupeř byl hodně nebezpečných z nacvičených signálů po rohových kopech...
Byly tam nějaké tři signály. První dva jsme hned přečetli. Třetí už kopli na zadní tyč, měli pár velkých hráčů, na které to kopali. Čtyři rohy v řadě jsme ubránili, z toho pátého už bohužel inkasovali. Opravdu nás to mrzí. Kdyby nás soupeř vykombinoval, ale standardky se dají ubránit.

Jak se ti zatím jeví spolupráce týmu?
Sedá si to. První zápas s Opavou to bylo z naší strany hrozivé. Nedomlouvali jsme se, neřvali jsme si. Proti Kroměříži jsme to ubojovali, Baňa (Marek Bányácski) pomohl gólem ze standardky. Třinec se povedl. Myslím, že proti Sigmě jsme podali nejlepší výkon, ubojovali jsme to. Bod bereme, Sigma je kvalitní soupeř, jedeme dále.

V sobotu nás čeká doma Baník. Prestižní utkání?
Je to derby. Baník je zvučné jméno. Hrával jsem tam, mám tam kamarády, takže to bude speciální. Budeme chtít vyhrát, Baník na tom teď není úplně výsledkově dobře. Působí tam i trenér Hlaváč, který byl dříve ve Frýdku. Budeme mu chtít ukázat, že jsme lepší než Baník.