U19 / D. Maceček: Jsem rád, že to v týmu klape

F r ý d e k-M í s t e k - O složitém skládání týmu starších dorostenců už bylo napsáno hodně. zápas s Baníkem i předchozí se Sigmou Olomouc ukázal, že to začíná klapat. To ostatně po výhře 2:1 potvrdil v našem rozhovoru i útočník David Maceček. Právě jeho trefa byla v sobotním propršeném dopolední vítěznou. „Byl to skvělý centr, stačilo to jen optimálně trefit,“ komentoval svůj gól hlavou.

Davide, ty jsi utkání s Baníkem nemohl dohrát, v závěru zápasu si byl nešetrně faulován...
Byl to hodně bolestivý zákrok, záda mě po tom faulu bolela opravdu dost, i proto jsem utkání nedohrál.

Čekal jsi karetní ohodnocení?
Čekal jsem, že to bude žlutá, nakonec ji ale rozhodčí neudělil. První zákrok jsem ještě čekal, jak do mě šel. Na ten druhý už jsem ale nebyl připravený, nevěděl jsem, že je někdo za mnou. Hodně tvrdý zásah.

Jak těžké to bylo utkání?
Utkání s Baníkem pro nás byla vždy těžká, byl to boj až do konce.

Ceníte si tří bodů s Baníkem více, než výher s jinými soupeři?
To ne. Jsou to tři body. Jdeme zápas od zápasu a každá výhra je pro nás důležitá. Je jedno, jestli je to pro Baníku nebo někomu jinému.

Překvapil tě něčím Baník ve hře?
Byl jsem překvapený tím, že míče hodně nakopávali, než aby jej drželi a kombinovali, ale to bylo asi i naší zvolenou taktikou.

Zmínil si taktiku, zmiňoval ji i trenér v rozhovoru. Jaké byly jeho pokyny před zápasem?
Před první půli nám trenér v kabině řekl, že máme prvních patnáct minut vysoko napadat. Se  stejnou taktikou jsme šli i do druhého dějství.

Náročný styl hry samozřejmě odčerpával hodně sil...
Síly ubývaly hodně. Když to vezmu na sebe, už jsem jich potom také moc neměl. V 70. minutě už jsem byl celý polámaný, dokopaný.

V podstatě celé utkání vytrvale pršelo. Jak se ti hraje v takovém počasí? Je to pro tebe lepší?
Spíš horší, nemám rád, když je takové mokro. Počasí, co se týče klima super, jen nemuselo tolik pršet.

Šest zápasů za námi, jak si spokojený se startem sezóny?
Myslím, že je to v pohodě. Jsem celkem spokojený. Hlavně jsem rád, že to klape týmu, a že si rozumíme. To je důležité.

REPORT: MFK F-M - BANÍK OSTRAVA 2:1

TRENÉR U19 VOJVODÍK: V POLI JSME TO ZVLÁDLI VÝBORNĚ