U19 / Forch: Vyloučení nás ještě víc semklo

F r ý d e k-M í s t e k - Starší dorostenci si v sobotu prošli proti Zlínu B opravdu krušným zápasem. Na výhru 2:1 se hodně nadřeli, jelikož hráli od 25. minuty v oslabení. Poprvé nás poslal do vedení parádní brankou středopolař David Forch. Právě s ním jsme si o utkání povídali.

Davide, jak si viděl utkání?
V první půli nás hodně ovlivnila červená karta, ale ještě více jsme se semkli a hráli jako tým, podobně jako nedávno Baník proti Slavii.

Od 25. minuty jsme bohužel hráli bez vyloučeného Luďka Macečka. Jak se to přihodilo?
Úvod utkání se nám povedl, měli jsme dobré šance. Ve 25. minutě se však hosté dostali do brejku, Luďa se srazil s nabíhajícím protihráčem, rozhodčí dal asi právem červenou.

Takřka celý zápas v oslabení, přesto jsme dokázali Zlín přehrát. Co rozhodlo?
Rozhodla bojovnost a také to, že jsme i v oslabení chtěli hrát fotbal, chtěli útočit, chtěli vyhrát.

V čem dělal Zlín největší problémy? Nebo to bylo spíše o našich silách?
Soupeř se snažil míč rychle obehrávat. Jak jeden chybí, je to vždy znát. Bylo to těžké pro všechny, ale zvládli jsme to.

Závěr byl poměrně nervózní...
Závěr byl hodně vyhrocený. Bylo to o morálce, týmovém duchu.

Na konci utkání už si po střídání držel palce na lavičce, věřil si, že to dobře dopadne?
Věřil jsem, že vyhrajeme. Abych pravdu přiznal, věřil jsem tomu už od našeho úvodního gólu. Při střídání už jsem toho měl opravdu plné zuby. O tom, že vyhrajeme, jsem na lavičce v závěru utkání nepochyboval.

Po dvou těsných prohrách velice důležitá výhra...
Bylo hodně důležitá. Zvedne nám sebevědomí a psychiku do dalších utkání.

Teď k tvému parádnímu gólu na 1:0. Můžeš jej okomentovat?
Bylo to z odkopu od gólmana, takže Jeňa (Honza Málek pozn. red.) má asistenci. Míč propadl, skákal, tak jsem levou přehodil brankáře, který byl více z brány a už se nestihl vrátit.

Byla to tvoje první myšlenka?
Ještě jsem uvažoval, že bych balón zpracoval, ale viděl jsem brankáře venku, tak jsem to zkusil. Naštěstí to tam spadlo.

Teď budeš v kabině populární...
Gól byl hezký, ale důležitý byl i ten od Kudly (Vojta Kudláček pozn. red.), který dával hlavou. A především, důležitá je výhra.

Nacházející zápas nás čeká ve Valašském Meziříčí, kde budeme jasnými favority. Předpokládám, že cílem jsou tedy tři body?
Všichni doufáme, že si jedeme pro tři body a zahrát dobrý fotbal. Pokud to odedřeme jako proti Zlínu, vyjde to.

REPORT: MFK F-M - ZLÍN B 2:1
TRENÉR VOJVODÍK: PŘED KLUKY SMEKÁM