V MOL Cupu se Slovanem Liberec!

Nejeden fanoušek Válcoven napjatě sledoval dnešní los 3. kola MOL Cupu. Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek společně s historicky nejlepším střelcem reprezentace Janem Kollerem přisoudili Lipině prvoligový FC Slovan Liberec, který dokázal třikrát vyhrát českou nejvyšší soutěž a dvakrát český pohár. Jedná se tak rozhodně o velmi atraktivního soupeře, jenž v sezóně 2020/21 hrál také skupinovou fázi Evropské ligy. Úřední termín zápasu je 19. říjen, ale pravděpodobně dojde ke změně datumu.

Po senzačním vyřazení druholigové Opavy z druhého kola MOL Cupu přijede na Stovky těžký prvoligový kalibr z Liberce. Slovan momentálně vede bývalý trenér Baníku Ostrava Luboš Kozel. V jeho týmu můžeme najít také našeho odchovance Michala Fukalu, jenž má na svém kontě přes sedmdesát startů v nejvyšší soutěži. „Los mě asi jako jediného z týmu potěšil. Je to pro nás asi nejdelší možný výjezd, ale pro mě osobně půjde o specifické utkání. Vrátím se totiž na hřiště týmu, odkud jsem přestoupil do Liberce," prozrazuje Michal Fukala, který z tamního kraje pochází. (zdroj: fcslovanliberec.cz)

Michal Fukala

S celou rodinou jsme los sledovali a dělali si srandu, že bychom mohli dostat Frýdek a nakonec se tak stalo. Na zápas se moc těším, určitě se přijde podívat celá rodina a moji blízcí kamarádi. Nečeká nás nic lehkého, ve Frýdku v tomto období bývá horší hřiště, ale věřím, že se na to připravíme a postoupíme do dalšího kola," dodal 21letý zadák. (zdroj: fcslovanliberec.cz) Rovněž se velmi těšíme na našeho bývalého kapitána staršího dorostu, který byl také u jednoho z největších úspěchů naší mládeže v roce 2015. Válcovny totiž v kategorii U15 dokázaly zvítězit v tehdy největším turnaji v České a Slovenské republice Nike Premier Cupu.

zdroj: fcslovanliberec.cz

Vstup do letošní sezóny se budoucímu soupeři Lipiny podařil velmi dobře, neboť se ve Fortuna lize nachází na 4. místě se 14 body. V MOL Cupu se Liberec utkal s Rokycany, které se proslavily díky svému účtu na Twitteru. Na utkání dorazilo 1 200 diváků. O zábavu bylo rozhodně postaráno také díky přítomnosti známých tváří. Divizní celek bezbrankový stav ovšem dlouho neudržel, neboť se už v páté minutě prosadil bývalý reprezentant Gebre Selassie.

Liberec jednoznačně potvrzoval svou kvalitu a v 15. minutě se Gebre Selassie trefil podruhé. Ve 35. minutě se vůbec poprvé v seniorském dresu Slovanu prosadil právě Michal Fukala. Rokycany ale při živém vstupu reportérky CNN Prima News dokázaly skórovat pár minut před poločasovou přestávkou a snížit tak na 1:3. Šest minut po začátku druhé části zápasu se trefil také Varfolomejev a v samotném konci zápasu upevnil výsledek na konečných 5:1 Rabušic.

V poháru narazíme na Liberec, jenž byl ve výběru týmů, které jsem chtěl na Stovkách vidět. Z mého pohledu tedy panuje spokojenost. Je to velká odměna pro nás i hráče," okomentoval los trenér Robert Pištěk. Úřední termín zápasu je 19. říjen, ovšem toto datum se pravděpodobně posune o týden později. Vzhledem k prestižnosti tohoto utkání doporučujeme sledovat také náš twitterový účet zde.