" />

V pátek se Válcovny představí na půdě Hlučína

Ve 2. kole MSFL zavítá Frýdek-Místek do Hlučína, se kterým se utkal v přípravě. „Čeká nás kvalita v podobě týmu z Hlučína. Tomuto celku chceme vrátit porážku z přípravy a zopakovat velmi dobrý výkon z jara, kdy jsme dokázali zvítězit," řekl k nadcházejícímu utkání Robert Pištěk. Úvodní výkop zápasu je v pátek 12. 8. v 19:00 hod.

Hlučín si v úvodu sezóny poradil s Hranicemi

Hlučín vstoupil do nového ročníku MSFL 2022/23 přesvědčivým domácím vítězstvím nad Hranicemi v poměru 4:1. Nováček soutěže ale dlouho byl nepříjemným protivníkem, v důležitých chvílích však podržel hlučínské mužstvo brankář Lapeš. Gólovým debutem se blýskla nová posila Oliver Putyera. Lepší vstup do utkání měli hosté, když se po rychlé akci prosadil Jakub Malý a poslal nováčka do vedení 1:0. Domácí reklamovali hru rukou, leč marně. Hlučín brzy nato odpověděl, v 16. minutě Smékal geniálně patičkou vybídl ke skórování Dominika Mládka, a ten nabízenou příležitostí nepohrdl - 1:1.

Ve 21. minutě se domácí ujali vedení. Moučkův střílený centr zapadl přesně k zadní tyči překvapeného hranického brankáře - 2:1. Uklidňující třetí branku měl na kopačce aktivní Smékal, jenže pokutový kop poslal nad bránu. V důležitých chvílích, v první půle i na začátku druhého dějství, podržel Hlučín dvěma skvělými zákroky brankář Lapeš. Potřetí domácí udeřili v 58. minutě, když Lehnertova bomba po Plesníkově centru zapadla přesně k tyči. Na konečných 4:1 pak stanovila v 65. minutě čerstvá posila z Karviné Oliver Putyera.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Zasloužené vítězství. Jsme spokojeni jak s výsledkem, tak předvedenou hrou. Vzhledem k velkému horku, to byl pro oba týmy velmi náročný zápas. Trošku mě jenom mrzí, že jsme v posledních patnácti minutách nekontrolovali hru.” (zdroj: fchlucin.cz)

Hlučín - Hranice 4:1

Branky: 16. Mládek, 21. Moučka, 58. Lehnert, 65. Putyera - 10. Marek

Sestava Hlučína: Lapeš - Hasala, Lehnert (78. Šindler), Praus (46. Holzer), Plesník (K), Smékal, Mládek (73. Ptáček), Zajíček (62. Tomšů), Moučka (62. Putyera), Wolf, Buchvaldek

Válcovny vybojovaly s rezervou Zlína bod

243 diváků minulou sobotu sledovalo první kolo Moravskoslezské fotbalové ligy na Stovkách. Frýdek-Místek se utkal s rezervou Zlína. V chladivém počasí dopadla na naše hráče tíha prvního zápasu. „První poločas byl v režii Zlína, který na tom byl daleko lépe pohybově, hráči byli důraznější v soubojích i na míči. Po půl hodině utkání jsme navíc inkasovali a první půle nám opravdu vůbec nevyšla," řekl trenér Robert Pištěk. Ve 29. minutě se Zlín B ujal vedení po brance Adama Číže - 0:1. Do poločasové přestávky se ale šlo za vyrovnaného stavu, protože o pět minut později srovnal Dominik Konečný - 1:1.

Ve druhém poločase se Ševci opět dostali do vedení, protože v 61. minutě skóroval uvnitř vápna Martin Mlýnek. Ke konci utkání si ale Lipinští vytvořili velký tlak a v nastavení zápasu dokázal zachránit pod po centru Konečného kanonýr Marián Kovařík. Druhý poločas už byl z naší strany o poznání lepší. Dokázali jsme kombinovat, držet se na polovině soupeře a v některých chvílích jsme byli na míči silnější. Zlín ale skóroval z jednoho protiútoku, což nás trochu zasáhlo, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme se dokázali zvednout. Projevil se tak charakter mužstva, které v nastavení srovnalo, když se po centru Konečného prosadil Kovařík," dodal ke druhé půli Pištěk.

Report a videosestřih z utkání najdete zde.

Frýdek-Místek - Zlín B 2:2

Branky: 34. Konečný, 90+1. Kovařík - 29. Číž, 61. Mlýnek M.

Sestava Frýdku-Místku: Gergela – Velner (K), Blejchař, Massaniec, Kostka (28. Nevřela) – Zupko (70. Kirschner), Rubý, Khalifa (46. Martiník) – Konečný, Kovařík, Hykel.

V přípravě zvítězil Hlučín

V letní přípravném zápase se Frýdeckomístečtí utkali právě s Hlučínem. Ten přijel s úzkou sestavou, zatímco lodivod Válcoven zkoušel hráče z širšího kádru. „Dnes se jednalo o poslední zápas, ve kterém se mohli hráči porvat o místo v základní sestavě. Nejsem si jistý jestli to kluci dobře pochopili, protože první poločas nebyl vůbec dobrý. Laciné ztráty a nezodpovědná defenzíva nás dostala do pozice, ve které jsme většinu první půle bránili. Je mi to záhadou, neboť do prvního poločasu nastoupili spíše zkušenější hráči, okomentoval první poločas Robert Pištěk.

Právě v první půli byla k vidění jediná branka, kterou vstřelil hostující Marek Šindler. Také Frýdeckomístečtí si vypracovali pár šancí, ale žádná nebyla více méně nebezpečná. Do druhé půle nastoupila Lipina v obměněné sestavě a rázem bylo na trávníku vidět oživení. Znovu se ale Válcovny nedostaly do žádné velké příležitosti, zatímco v 68. minutě podruhé skóroval Marek Šindler, který tak zajistil Hlučínu vítězství 2:0.

Ve druhé části zápasu se ukázalo sedm nových borců a naše hra dostala okamžitě potřebnou energii a byli jsme to my, kteří diktovali tempo zápasu. Bohužel se projevila sterilita vepředu, kdy jsme zbytečně přehrávali situace a pokud nevystřelíš, tak branku nedáš. Z výsledku si ale hlavu nedělám, není v přípravě až tak podstatný, řekl k utkání s Hlučín Pištěk.

Frýdek-Místek - Hlučín 0:2

Branky: 31. a 68. Šindler

Sestava Frýdku-Místku: 1. pol.: Prokel - Burgo, Massaniec, Dadak, Velner - Martiník, Zupko, Rubý - Hykel, Maléř - Kovařík. 2. pol.: Prokel - Burgo, Blejchař, Vykopal, Kostka - Rubý (69. Zupko), Hadji, Kirschner - Hykel (69. Martiník), Nevřela - Kohut.

Sestava Hlučína: Kolenko (46. Lapeš) - Wala, Plesník, Holzer, Wolf - Praus, Smékal - Zajíček, Mládek, Moučka - Šindler.