V předkole MOL Cupu s Frenštátem p. R.

Nová sezóna je konečně tady a Válcovny ji otevřou zápasem v předkole MOL Cupu na půdě Frenštátu pod Radhoštěm. Úvodní výkop je naplánován na sobotu 30. 7. od 17:00 hod. SK Beskyd se v minulém ročníku divize F umístil na devátém místě.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm skončil v minulé sezóně divize F na deváté pozici s počtem třiceti sedmi bodů. Nejlepším střelcem se stal s 22 góly ze 23 zápasů Pavel Klimpar. Stejně jako Lipina odehrál Frenštát p. R. čtyři přípravná utkání. Nejprve byl deklasován Kvítkovicemi 2:10 (branky 2x Nevola), ovšem ve druhém přátelském zápase porazil Vsetín poměrem 2:1 (branky Mucha, Buchlovský). Posléze přišla prohra s Valašským Meziříčí 2:5 (branky Bednář, Klimpar), ale v generálce si Frenštát vedl výborně a zvítězil nad Heřmanicemi 4:0 (branky 2x Pyclík, Nevola, Bednář).

Může jít o obrázek 10 lidem , stojícím lidem , people playing sports a trávníku

Jelikož chceme posunout Lipinu zase o kus dále, musíme být úspěšní i v poháru, abychom v následujících kolech mohli přivítat týmy z profesionálních soutěží. Frenštát p. R. jsem sledoval v přípravném zápase, a jelikož přes léto doplnil tým o kvalitu i zkušenost rozhodně nás nečeká nic jednoduchého.

MOL Cup je ošemetný, protože týmy z nižších soutěží se chtějí vytáhnout, ovšem my jdeme do utkání jako jednoznačný favorit. Zápas beru jako ostrou generálku na MSFL, což znamená, že půjdeme do utkání v nejsilnějším možném složení,“ okomentoval nadcházející zápas trenér Robert Pištěk.

Lipina se v posledním přípravném zápase utkala doma s Hranicemi. Úvod zápasu jednoznačně patřil domácímu týmu, který si vytvořil několik šancí, ale ani jedna neskončila gólem. Po půl hodině tlaku se Hranice dostaly do zápasu, ale první půle gól nenabídla. Do druhé části zápasu soupeř vlétl velmi aktivně a v 56. minutě otevřel skóre Lukáš Hapal. Hranice pokračovaly ve velmi dobrém výkonu a v 82. minutě zvýšil jejich náskok Radim Kundrát. O minutu později korigoval výsledek na konečných 1:2 zkoušený Polák Gracjan Szpucha.

Kvůli absencím jsme museli trošku improvizovat, ale minimálně první půle byla z naší strany velmi slušná. Na hřišti byl jenom jeden tým, kterým jsme byli my. Bohužel jsme dnes umřeli na krásu, chyběl nám tlak uvnitř šestnáctky a větší odvaha. Šance, které si naši hráči vytvořili, nedokázali proměnit, zatímco soupeř byl maximálně efektivní. Ve druhém poločase potrestal naše dvě chyby vstřelenými góly. Tečku za utkáním udělal Gracjan Szpucha, jenž korigoval výsledek na konečných 1:2,řekl k utkání Pištěk.

FK Frýdek-Místek - SK Hranice 1:2 (0:0)

Sestava: Gergela (46. Prokel) - Velner (61. Burgo), Blejchař (67. Vykopal), Massaniec, Nevřela (46. Dadak) - Hadji (74. Hykel), Zupko (56. Kirschner), Rubý - Kostka (46. Szpucha), Hykel (67. Kohut), Martiník (61. Maléř)

Představení nových posil Válcoven a prozatím kompletní soupisku najdete zde.