Válcovny zavítají do Třince

Zimní příprava je v plném zápřahu a ve čtvrtém utkání se Frýdek-Místek představí na umělé trávě v Třinci. Známý fotbalový soused působí ve druhé nejvyšší soutěži, kde svádí boj o záchranu a nachází se na posledním nesestupovém 14. místě. Úvodní výkop utkání je v sobotu 4. února od 10:00 hod.
Bezbranková remíza Třince s Hlučínem

Třinec stihl v zimní přípravě již čtyři utkání. Nejprve podlehl Niepołomicím 0:2, posléze remizoval s Kvítkovicemi 2:2. Jediná výhra přišla v zápase se Žilinou a to poměrem 3:2. V posledním utkání se Třinečtí utkali s dalším třetiligovým účastníkem MSFL a to Hlučínem.

Trenéři Zbončák s Cieslarem využili pouze třináct hráčů. Ti, kteří dnes nenastoupili, dostanou šanci v sobotu proti Frýdku-Místku. Přestože hráli proti silnému větru, v prvním poločase si třinečtí fotbalisté udržovali vytrvalou územní převahu. Vytvořili si i gólové možnosti, ale Machučovu střelu vytáhl hostující brankář a gólem nakonec neskončil ani dravý průnik Gembického. Před přestávkou Hrdlička vystřihl parádní nůžky, ale hosté jeho střelu dokázali odvrátit. Vzápětí si tentýž fotbalista navedl míč, vystřelil, ale brankáře hostů nepřekvapil.

Mladý střední záložník se dostával do zakončení také po změně stran. Nejprve vypálil z dálky mimo bránu a posléze si naskočil na centr Gembického a hlavou trefil břevno. Třinečtí si udržovali převahu, ale další šance si už nevypracovali. Vyhrát mohli naopak hosté, kteří měli čtyři slibné příležitosti. Dva výborné zákroky si připsal brankář Hasalík, a když už byl překonaný, míč z prázdné brány vykopl Foltyn. (zdroj: fotbaltrinec.cz)

Široký kádr na rezervu Sigmy nestačil

Ve třetím zápase zimní přípravy odcestovali Frýdeckomístečtí do Olomouce, kde se střetli s B-týmem Sigmy. Hanáci vlétli do utkání aktivněji a po první půli vedli díky brance Galuse. Také po změně stran a hráčů měla Sigma více ze hry a díky gólům Langera a Šípa zvítězila 3:0. Příští sobotu se Lipina utká s druholigovým Třincem. „K zápasu jsme přistoupili ve vysokém počtu hráčů. Je to poslední zápas, ve kterém jsme chtěli vidět dorostence a také hráče na zkoušku. Celkově jsme zapojili osmnáct hráčů do pole a dva gólmany,okomentoval sestavu trenér Pištěk. Report utkání zde.

zdroj: sigmafotbal.cz

S prvním poločasem, do kterého nastoupila trochu zkušenější sestava, jsem byl spokojený co se týče předvedené hry, organizace, protože Sigma se víceméně dostávala do útoku jen po stranách hřiště. Měli jsme perfektně přebraný střed pole. Byly nějaké závary, které jsme ale dokázali vyřešit. Do druhé části nastoupila trochu méně zkušenější sestava a šlo to znát. Nezachytili jsme začátek, Sigma přebrala otěže. Docházelo ke ztrátám, šlo vidět, že tomu ani neměl kdo velet. Hra byla rozháraná, nedokázali jsme tak dobře bránit střed hřiště a z toho pramenily další dva obdržené góly,dodal k utkání trenér A-týmu.