Ve středu MOL Cup s Kozlovicemi

Poté co Válcovny v předkole MOL Cupu jednoznačně postoupily přes Frenštát pod Radhoštěm, je nyní čeká souboj na půdě divizních Kozlovic. Utkání se mělo původně odvysílat na stanici ČT Sport, ale z neupřesněných důvodů byl tento přenos zrušen. Bezplatný stream ale bude k dispozici na facr.tv. Nutná je ovšem také bezplatná registrace. Úvodní výkop je naplánován na středu 17. 8. od 17:00 hod.

Kozlovice sahající po postupu do MSFL

Kozlovice jsou již tradičním účastníkem Divize E. Několikrát se ovšem ocitly velice blízko k postupu do Moravskoslezské fotbalové ligy. V ročníku 2017/18 skončily na 2. místě se ztrátou jediného bodu na první Dolní Benešov. V přerušené sezóně 2019/20 se nacházely dokonce na 1. příčce a v minulém ročníku skončily na 3. místě s 50 body. Do letošního ročníku pod vedením Františka Rolince znovu vstoupily velmi solidně, neboť v úvodním zápase zvítězily na půdě Šumperku 1:0 po brance Ondřeje Kováče.

Ve druhém utkání přivítaly před 345 diváky Holešov. Do poločasové přestávky šli ovšem ve vedení hosté, když gól vsítil Michal Miklík. Vstup do druhé půle se sice Kozlovicím podařil, protože po šesti minutách srovnal Lukáš Kaďorek, ale o minutu později šel Holešov znovu do vedení a to po brance Ihora Semenyny. V 61. minutě navíc přišla komplikace pro domácí v podobě červené karty, kterou uviděl Alex Řehák, jenž zahrál rukou ve zjevné gólové situaci soupeře. Kozlovice ale ke konci utkání sebraly veškeré síly a v 84. minutě srovnal Petr Nekuda. Dramatický zápas tak skončil smírně 2:2.

FK Kozlovice 2021/22

V předkole poháru zavítaly Kozlovice na půdu HFK Olomouc, kterou si dlouho věrní fanoušci mohou moc dobře pamatovat například ze sezóny 2011/12, kdy Frýdek-Místek předvedl famózní jízdu za postupem, ale právě HFK dokázala uhájit první místo v MSFL o jediný bod před naším klubem. (HFK - 64 bodů, F-M - 63 bodů) Slavné doby celku z Holic jsou ovšem minulostí, protože se nyní potácí na spodních příčkách stejné divize E, ve které působí právě také Kozlovice.

Sportovní Areál Kozlovice

Vzájemné utkání přerovského celku s HFK mělo jednoznačný průběh. Svůj tlak ale hosté využili až pět minut před koncem první půle gólem Adama Galetky. Druhý poločas už se hrál pouze na jednu branku, kterou byla ta domácí. Adam Galetka nakonec zkompletoval hattrick a potom co branky vstřelili také Patrik Zimmermann a Dominik Skopal, mohly Kozlovice slavit vysoké vítězství 5:0. Frýdek-Místek tak ve středu rozhodně nečeká jednoduché utkání.

HFK Olomouc - FK Kozlovice 0:5

Branky: 40., 60. a 62. Galetka, 47. Zimmermann, 65. Skopal

Sestava Kozlovic: Obzina - Vítek, Kostka, Řehák (K), Smolka, Bartůněk (65. Nekuda), Kaďorek, Vogl, Zimmermann (71. Petráš), Skopal, Galetka

Velmi cenná výhra Lipiny v Hlučíně

Po domácí remíze s rezervou Zlína, kterou zachraňoval v samotném závěru utkání Marián Kovařík, odjely Válcovny odehrát těžký duel na hřiště Hlučína. Do utkání mohl nastoupit také Lukáš Dadak, kterému bylo vyřízeno hostování z Karviné a Robert Pištěk nelenil, neboť jej využil už v základní sestavě na postu stopera. Úvod zápasu se odehrál ve vyrovnaném tempu, ale ve dvanácté minutě musel Michael Gergela vytáhnout jeden z nejlepších zákroku podvečerního utkání.

Zdroj: FB FC Hlučín

V 18. minutě přišla gólová radost! Frýdek-Místek nejprve získal rohový kop, který sice nepřinesl nic vážnějšího, ovšem Patrik Rubý posunul míč Dominiku Konečnému, jenž z pravé strany poslal centr do vápna, který si našel Marián Kovařík a z první zakončil precizně k pravé tyči. Posléze se málem zapsal mezi gólové střelce také Jakub Massaniec, ale jeho hlavička mířila těsně vedle brány Jakuba Lapeše. Do poločasové přestávky tak šli frýdeckomístečtí hráči ve vedení 1:0.

Od začátku druhé poloviny se na zeleném pažitu přiostřilo a během pár minut byly rozdány tři žluté karty. Hlučín se navíc po přihrávce Lukáše Lehnerta na zadní tyč dostal do šance, ale jeho spoluhráč skákající balón netrefil podle svých představ. Následné minuty nepřinesly k vidění žádné větší momenty, neboť se zelenobílí nemohli prokombinovat přes jednotnou defenzívu našeho týmu. V 74. minutě sice zavěsil balón do branky domácích Tomáš Hykel, ale jeho radost byla krátká, neboť se nacházel v jednoznačném ofsajdu. Konec utkání zvládl Frýdek-Místek bez větších problémů a společně si s vlastními a hlasitými fanoušky Lipiny odvezl domů zasloužené tři body.

K utkání se vyjádřil také velmi spokojený lodivod Válcoven Robert Pištěk: „Vynikající organizovaný výkon od všech hráčů, před kterými smekám. Tento zápas jsme potřebovali jako sůl. Parta se semkla a obstála v těžké zkoušce."

FC Hlučín - FK Frýdek-Místek 0:1

Branky: 18. Kovařík

Sestava Frýdku-Místku: Gergela – Burgo, Dadak, Massaniec, Nevřela – Velner (K), Rubý, Hykel (90. Zupko) – Konečný (81. Kirschner), Kovařík, Martiník (90+2. Khalifa)

Kde sledovat přenos?

Česká televize zrušila předem naplánovaný zápas 1. kola MOL Cupu mezi Kozlovicemi a Frýdkem-Místkem, který si v anketě na Facebooku odhlasovali fanoušci. Pokud se nebudete moct dostavit osobně na místo, můžete sledovat živý přenos alespoň na facr.tv. Jedná se o bezplatný přenos, ke kterému je ale potřeba se bezplatně zaregistrovat. Pokud nebudete stíhat ani tento živý přenos, je pro Vás připraven také textový přenos a to na onlajny.com.