MFK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava B 0:1

Přípravný zápas s B týmem ostravského Baníku se nakonec kvůli přívalu deště nedohrál. Rozhodčí utkání předčasně ukončil v 65. minutě. V té chvíli vedl soupeř 0:1.
(26.5.2020) | Stovky
MFK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava B
0:1

Po dvou zápasech s týmy z vyšších soutěží jsme tentokráte na domácí půdě přivítali neméně silného soupeře - béčko ostravského Baníku. Rezerva ligového celku ovšem nehýřila v sestavě pouze s mladíky, do hry zasáhli totiž hráči, kteří se z různých důvodů nevešli do širší nominace trenéra A týmu Luboše Kozla (Baník hrál ve stejný den ligové utkání v Příbrami), jako například Potočný, Hrubý, Holzer, Procházka, J. Drozd.

O jedinou branku celého střetnutí se postaral ve 22. minutě hostující Robert Hrubý, když si v šestnáctce převzal přihrávku od Barkova a pak přízemní střelou nedal brankáři Zouharovi šanci - 0:1. O deset minut později to byl opět ostravský středopolař, tentokráte se náš mladý gólman překonat nenechal. Valcíři poprvé vážněji zahrozili ve 36. minutě, kdy to pravačkou zkoušel technicky Skwarzcek. Jeho nepříjemnou střelu srazil brankář Číž na rohový kop. Sedm minut před přestávkou vypíchnul sice Kebísek čistě balón Potočnému, rozhodčí přeci jen odpískal standardní situaci. K zahrání trestného kopu se postavil Potočný, ale jeho ránu po pravé ruce vyrazil Zouhar na roh.

Do druhého dějství oba trenéři sestavy prostřídali. Přesto to byli znovu hosté, kteří byli nebezpečnější. V 55. minutě si na Zouharovi vylámali zuby hned dva ostravští fotbalisté. Nejprve gólman Lipiny zneškodnil tutovku Zajíčkovi, vzápětí pak ještě neuspěl Hrubý. V 65. minutě dorazila nad Stovky obrovská průtrž mračen. Hlavní rozhodčí nejprve utkání na malou chvíli přerušil, po dohodě s oběma trenéry nakonec vzápětí zápas předčasně ukončil.

Další přípravný zápas čeká na Valcíře v sobotu 30. května, kdy od 10.00 hodin hostí ve Stovkách divizní celek MFK Havířov.