FC Hlučín - MFK Frýdek-Místek 4:0

V první části letní přípravy jsme odehráli tři utkání v turnaji Letní Covid lize. S výsledkem jedné remízy a dvou porážek končíme v tabulce na čtvrtém místě.
(19.6.2020) | Hlučín
FC Hlučín - MFK Frýdek-Místek
4:0

Poslední utkání Letní Covid ligy odehráli Valcíři v Hlučíně a ani tam se jim příliš nevedlo. Porážka 4:0 naznačuje, že se hostům nevedlo především v defenzívě. "S obannou fází celého mužstva jsem hrubě nespokojený. Na můj vkus tam bylo až příliš nevynucených chyb, které neudělají ani žáci. Chyběla nám součinnost, souhra, technika s míčem i fyzička," nebral si po utkání servítky kouč Frýdku-Místku Michal Hubník.

Nyní čeká mužstvo čtrnáctidenní volno. Druhá fáze letní přípravy odstartuje prvním společným tréninkem v úterý 7. července. Do ní již nezasáhne Petr Hurta, Radim Jurča, hostování končí Dominiku Žákovi, Lukáši Raabovi, Tomáši Hykelovi a Jiřímu Kiškovi. Jiří Ciupa se již od května připravuje v MFK Karviná. Po zranění se pomalu do plné zátěže vrací Jakub Teplý.

„S hráči, kterým skončilo hostování, budeme jednat o opětovném působeni ve Stovkách. Uvidíme, jak se dohodneme s jejich mateřskými kluby. K Petrovi Literákovi musíme nutně najít stopera a posílit levý kraj obrany, toto je nyní prvotní úkol. Nováčkem v našem drese pro příští sezonu bude útočník Libor Žondra, se kterým chceme podepsat smlouvu,“ sdělil sportovní ředitel Daniel Černaj.

VÝSLEDKY LETNÍ COVID LIGY
FC Dolní Benešov - MFK Frýdek-Místek  3:3 (pk 4:2)
FC Hlučín - FC Odra Petřkovice  0:4
MFK Frýdek-Místek - FC Odra Petřkovice  2:4
FC Dolní Benešov - FC Hlučín  0:2
FC Hlučín - MFK Frýdek-Místek  4:0
FC Odra Petřkovice - FC Dolní Benešov  1:0

Roman West (trenér FC Hlučín): Před utkáním jsme byli dost zvědaví, kam jsme se za ty tři týdny společné práce posunuli nebo neposunuli. Hlavně teda od toho prvního zápasu s Petřkovicemi. Jak individuálními výkony, tak i týmovým výkonem. První poločas byl více méně vyrovnaný. Znovu jsme nezačali úplně dobře, soupeř tam měl několik nebezpečných standardních situací. Po krásném vedoucím gólu jsme se ale uklidnili. Hra se zlepšila. Začali jsme mít herní převahu. Druhý poločas oba týmy hodně prostřídaly. Tady jsme už byly výrazně lepší než Frýdek Místek. Především na tvorbu brankových šancí. Těch bylo opravdu hodně. Vysoké vítězství ale vůbec nemůžeme přecenit. Stále je před námi hodně, hodně práce. Každopádně hráči zaslouží za dnešní předvedený výkon a výsledek pochvalu.

Michal Hubník (trenér MFK Frýdek-Místek): Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale nedáváme šance, chybí nám tlak v šestnáctce. Ve druhé půli jsme postupně vypadli ze hry a Hlučín dokráčel k vítězství. Jediným světlým momentem celého zápasu byl výkon mladíků Mikulenky a Packa.