FK Frýdek-Místek - Górnik Zabrze B 2:2

Sobotní noc zastihla sněhová nadílka, a také proto byl úvodní výkop přípravného utkání s polským celkem odložen o dvě a půl hodiny. Právě Górnik vstoupil do zápasu lépe, ovšem v první půli otočili zápas vstřelenými brankami Martiník a Hykel. Ve druhé části padla jedna branka, kterou vstřelilo Zabrze a zápas tak skončil remízou 2:2. Příští týden se Frýdek-Místek utká v Olomouci s místním béčkem Sigmy.
(21.1.2023) | UMT Stovky
FK Frýdek-Místek - Górnik Zabrze B
2:2

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Zápas rozdílných poločasů. První půle byla jednoznačně v naši režii, kdy jsme si vytvořili dostatek šancí, které jsme ale na začátku utkání opět nevyužili. Poté jsme dostali gól z jediné šance soupeře, ale následně jsme brankami Střelce a Hykela zápas otočili. Musím říct, že se mi to líbilo pohybově, také co se týče kombinace, byli jsme kvalitnější na balónu, drželi jsme míč. Následně ale přišel druhý poločas a to bylo nebe a dudy. Festival lehkých ztrát, ze kterého jsme se už nedokázali vymanit. Soupeř začal být daleko aktivnější, lepší na míči a také pohybově. Dostával nás pod tlak a šancí měl rozhodně více než my, a proto zaslouženě srovnal. Opět jsme tak remizovali, stejně jako minulou zimu, ale musím pochválit soupeře, který má mladé běhavé mužstvo, takže z mé strany dobrá zkouška. Chtěl bych také poděkovat správcům areálu, fanouškovi Danovi, hráčům, realizačnímu týmu a všem, kteří se podíleli na úklidu sněhu, díky kterému jsme začali zápas později, ale přesto jej odehráli.“